Bisikletçi modasına sanatsal bakış: Aeolian Ride ve balon kostümleri

Balon Kostümleriyle Bisiklet Show
Balon Kostümleriyle Bisiklet Show

Sanatçı Jessica Findley, Aeolian Ride ile spor modası ve sanata farklı bir bakış açısı getiriyor. Findley tasarımlarıyla beraber hayata geçirdiği etkinlikle, bisiklet yapanların moda anlayışını değiştirebilir 🙂

Sanatçı Jessica Findley tarafından yaratılan “Aeolian Ride”, uluslararası bir sanat etkinliği. Katılımcıların, Findley tarafından hazırlanan şişirilebilir kostümleri giyerek bisikletle tur attığı etkinliğin amacı ise, eğlenceyi bulaşıcı kılmak.

2004’te başlayan ve hızla yayılan Aeolian Ride kapsamında, günümüze kadar dünya çevresinde toplamda 20 şehirde 23 turu tamamlanmış. Sanatçının GOOD adlı kendi dilinden yaptığı çağrı şöyle;

“Hadi eğlenmek için bisiklete binelim. Ben kostümleri getireceğim, siz de bisikletleri. Kasklarınızı unutmayın! Siz pedal çevirdikçe kostümleriniz hava ile dolacak ve sizi bir su damlası, baloncuk, tavşan ya da kediye dönüştürecek.

Siz kendinizi göremeyebilirsiniz, ancak tüm dünya sizi görecek ve gülümseyecek.”

Aeolian Ride, katılımcılarını bisiklet üzerindeki heykellere dönüştürürken, şehrin havasını da değiştiriyor. Diğer yandan kostümler, etkinliğin rotasındaki sokakların kaosuna da bir tezat oluşturuyor. Etkinlikte 2012’den beri, geri dönüştürülen paraşütlerden yapılan çocuk kostümleri de yer alıyor.

Etkinliğe ait video için;

Etkinliklere ait fotoğraflara göz atmak isterseniz;

 

Kaynak: PSFK.com

Birçok ünlü marka için tasarım yapan anatçının diğer çalışmaları için; sonicribbon.com

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!