Birlikte Güzel sunar: One Love Festival’in 15.’si müzik dünyasının devlerini ağırlamaya hazır

Bu yıl Birlikte Güzel tarafından Pozitif deneyimi ile 15.’si gerçekleştirilecek olan One Love Festival, katılacak sanatçıları açıkladı. 

Parkorman, Birlikte Güzel Sahnesi’nde Fransız müzik prodüktörü ve yönetmen Guillaume ve Jonathan Alric ikilisinin dans müziği projesi The Blaze; İngiltere çıkışlı electro-pop üçlüsü Years & Years; Londra çıkışlı Mercury Prize adayı, soul ve blues şarkı yazarı Michael Kiwanuka; Amsterdam çıkışlı afrobeat grubu Jungle by Night ve Türkçe rap müziğin önemli isimlerinden Kamufle, canlı orkestrası ve konuklarının eşlik edeceği “Kamufle & Brothers” projesi ile yer alacak.

Festivalin diğer sahnesi “Kendine Has Sahnesi”nde ise; ilk kez birlikte performans sergileyecek Türkçe hip-hop, trap ve urban müziğin önemli ismi Ezhel ve son albümleri Fırtınayt ile elektronik müziğe adım atan Büyük Ev Ablukada; indie pop ve elektro-pop tarzındaki albümleriyle tanınan Danimarkalı müzisyen, besteci, söz yazarı ve dansçı Oh Land; albümleriyle uluslararası başarı kazanan şarkıcı, söz yazarı, yapımcı ve işitsel-görsel kavramcı Gaye Su Akyol; İstanbul’un alternatif müzik sahnesinde yeni albümüyle yükselişte olan Gözyaşı Çetesi; İngiltere müzik sahnesinde dikkatleri hızla üstüne çeken müzisyen ve şarkı yazarı Skinny Pelembe ve yaptıkları müziği “ruh pop” olarak tanımlayan İstanbullu alternatif müzik grubu Ati ve Aşk Üçgeni yer alacak.

Parkorman’da programlaması Red Bull tarafından yapılan sahnede ise; Kerem Akdağ ve Ece Özel gibi uluslararası başarı sağlamış Türk DJ ve prodüktörlerin yanı sıra, Amsterdam müzik sahnesinin son yıllarda en çok dikkat çeken yeteneklerinden biri olan DJ ve prodüktör Max Abysmal; Hollanda’nın ünlü ve çok sevilen dans festivali Dekmantel’in kurucusu olan DJ ikilisi Dekmantel Soundsystem; dans ve elektronik müzik dendiğinde uluslararası festivallerin aranan isimleri arasında yer alan Palms Trax; One Love Festival 15 katılımcılarına unutulmaz anlar yaşatacak.

Parkorman’da yer alacak olan Audioban Music Embassy Sahnesi’nde ise Ankara çıkışlı, müziğini downtempo temeller üzerine electronica, chill-out ve ambient türlerinden beslenerek inşa eden Ikaru; elektronik ritimler, uçuşan melodiler ve uzaktan geliyormuş gibi duyulan derin vokaller ile deneyselliğin çorak topraklarından, melankolinin derin sularına kadar geniş bir coğrafyada gezinen Hedonutopia; tek kişilik bir proje olarak başlayıp üç kişilik bir gruba evrilen elektronik, synth pop/synthwave grubu Mind Shifter; incelikli söz yazımıyla anlattığı hikayeleri fısıltılardan gümbürtülere uzanan geniş bir ses coğrafyasında sunan In Hoodies ve 2015’te Ankara’da kurulan rock’n roll grubu Al’York müzikseverler ile buluşacak.

One Love Festival 15’in en dikkat çeken ismi: The Blaze

Birlikte Güzel tarafından Pozitif deneyimi ile gerçekleştirilecek olan One Love Festival’de bu yıl en dikkat çeken isim Fransız müzik prodüktörü ve yönetmen Guillaume ve Jonathan Alric ikilisinin dans müziği projesi The Blaze. 2016’de Bromance Records etiketiyle yayımladıkları tekli “Virile” ile çıkış yapan ve ilk kısaçalarları “Territory”i 2017’de dinleyicileriyle paylaşan ikilinin yönetmenliğini üstlendiği parçanın klibi Cannes Lions Festivali’nde “Film Craft Grand Prix” ödülünü aldı. 2018’in Eylül ayında yayımladıkları çıkış albümü “DANCEHALL”; insanların sevdikleri müzisyenleri dinleyebilmek için bir araya gelerek dans edebilecekleri, yaşayan ve hisseden bir alana övgü niteliğinde. The Blaze, müziklerine ve görsel üretimlerine; aşk, aile, arkadaşlık, umutsuzluk gibi hayata ve insana dair temaların duygusal yansımalarını şiirsel bir ustalıkla aktarıyor. The New York Times, Fader, Another, NME, Clash ve Noisey gibi önemli müzik mecralarından övgüler toplayan The Blaze; kısa bir sürede Fransız elektronik müzik sahnesinin yeni temsilcileri arasına girdi. Coachella, Primavera Sound, Parklife ve Pitchfork Paris gibi dünyanın en çok takip edilen festivallerinde sahne alan ikili, ayrıca ilk Amerika turnelerini de gerçekleştirdi.

Günün ilk ışıklarına kadar One Love Festival 15

One Love Festival 15’in gece programı Volkswagen Arena’da yer alan King Sahnesi’nde; Avrupa’nın birçok şehrinde disco’dan techno’ya uzanan setleriyle tanınan The Black Madonna, İngiliz DJ ve prodüktör George Thompson’ın projesi Black Merlin müzikseverleri Cumartesi gece yarısından başlayarak sabaha kadar süren performanslar ile ağırlarken, gecenin açılışını Türk techno plak şirketi Jeton Records’un kurucusu olan DJ Ferhat Albayrak yapacak.

Türk ve dünya müziğinin son dönemde en çok dikkat çeken isimlerini ağırlayacak olan ve 20 Temmuz Cumartesi günü, Parkorman’da başlayacak deneyim, günün ilk ışıklarını karşılayana kadar Volkswagen Arena’da sürecek.

Bugüne kadar yüzden fazla grup ve 1.600’den fazla sanatçıyı, toplamda 220 bini aşkın müzikseverle buluşturan One Love Festival 15, iyi müzikle eğlenme ve şehrin içinde özgürleşme zevkini, eğlence ve festival deneyimi ile bir kez daha yaşatacak.

One Love Festival 15 avantajlı dönem biletlerini Biletix’ten alabilirsiniz!

14-29 Mayıs tarihleri arasında festival biletleri Garanti Bankasi kredi kartlarına %20 indirimli olacaktır. (Amex kredi kartları indirim kapsamında değildir.)

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!