Bireysel taşımacılıkta devrim: Volocopter ilk uçuşunu tamamladı

Eğer gerçek bir uçan araba deneyimi yaşamak istiyorsanız, E-Volo’nun dikey iniş ve kalkış yapabilen, yarı otonom, iki koltuklu elektrik motorlu multikopter prototipi hayallerinizi gerçeğe dönüştürecek. Volocopter kolayca uçmanız için tasarlanmış olup, uçuşun tüm parametrelerini tek bir joystick sayesinde yönetebiliyorsunuz.

volocopter
Dikey iniş ve kalkış yapabilen, iki koltuklu Volocopter, uçan araba hayallerinizi gerçekleşitrecek.

E-Volo’nun en son ürünü olan VC200 ilk kez Kasım ayında uçtu ve bu uçuşu daha önce hiç uçmamış olan CEO Alexander Zosel gerçekleştirdi. Kontrolün sezgisel ve kolay olduğunu söyleyen Zosel şunları söyledi: ‘Volocopter havada çamaşır gibi asılı kalıyor ve ellerinizi kontrolden çekseniz bile aynı şekilde devam ediyor.‘ E-Volo’nun bir sonraki hedefi ilk güçlendirilmiş uçağı tamamlamak. Alman havacılık otoriteleri Volocopter’in programına girebileceği yeni bir uçak kategorisi üzerinde çalışıyorlar ve bu sayede ürünü piyasaya sürüp satabilecekler.

İlgili yazı: Google sayesinde geleceğin teknolojisi parmaklarınızın ucunda: Project Soli

Volocopter’in pili yaklaşık 20 dakikalık bir uçuş için tasarlanmış olsa da, E-Volo bu süreyi 1 saate hatta daha uzun bir süreye çıkarmaya çalışıyor. Daha uzun süre uçabilmesi için menzil uzatıcılı 2 kişilik hibrid Volocopter geliştiriliyor. Şirket geçen yıl Kasım ayında Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı’nda teknik ödül kazanarak çevreye katkı sağlayan, enerji verimliliği yüksek ürünü sayesinde ‘İklim şampiyonu’ ödülü aldı.

Kaynak:

robbreport.com

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!