Birbirimizin bahçesini eleştirmek yerine kendi bahçemize çiçek dikebilir miyiz?

Nasılsınız?

Kar topu gibi büyüyen yoğun gündemin arasında insanlığımı korumaya çalışıyor ve gündelik hayatıma devam etmeye çalışıyorum! Karanlık, çok güçlü arkadaşlar! Ama inanıyorum ve biliyorum ki, nefret tohumu ekmek yerine şu an yapabildiğimiz neyse ona odaklanabiliriz. Deprem ile birlikte zaten sağlıklı olmayan ruh hallerimiz ağır darbe aldı ve herkese kendince bir şeyler yapmaya çalışıyor ve bence yapmıyor gibi gözükenler de…

Nasıl ki bir ormandaki meşe ve çınar, kedi ve köpek, papatya ve gül birbirine benzemiyorsa biz de öyleyiz! Hepimizin var oluşunu etkileyen hareket şekli farklı… Kimisi sokaklarda yürüyüşler düzenlemeyi, kimisi dua etmeyi, kimisi deprem bölgesine gitmeyi tercih ediyor! Kimisi dijital dünyada da gözükerek yardıma koşarken, kimisi sessiz sedasız yapıyor. Kime laf edebiliriz ya da eleştirebiliriz ki?

Ya da asıl soru gerçekte yapmamız gereken ne? Birbirimizin bahçesini eleştirmek yerine kendi bahçemize çiçek dikebilir miyiz?

Bireysel olarak payıma düşeni yazmak için yazmadım bunları… Pandeminin en karanlık zamanında İstanbul Moda’da ortağımla yoga stüdyosu açmıştım ve özellikle böyle zamanlarda stüdyomda ayın sonunda ödenmesi gereken faturaları unutmadan neler yapabilirimin peşine düştüm!

GOA YOGA olarak aldığımız hareket planını burada yazmak istiyorum, belki birileri bahçemize çiçek ekmeye yardım eder ya da ona ilham oluruz diye…

Ülkemizde meydana gelen felaketten kalbimizin bir yanı sonbahar kaldı! Bu konuda elimizden geleni yapmak için depremin ilk gününde stüdyomuzda gerekli acil ihtiyaçları toplayıp, Kadıköy Belediyesi’ne götürmüştük! Son dönemde stüdyomuzda deprem bölgesi için hijyen paketi toplamaya karar vermiştik ama sahada olan ekiplerden öğrendik ki, yardımı toplamak kadar ulaştırmakta da koordinasyon sorunu halen yaşanıyor!

Bundan 10 – 20 sene sonra çocuklarımızın ”Sen böyle bir depremde ne yaptın?” sorusuna açık kalple cevap verebilmek için yoğun araştırma yaptık! Kalplerimizin birlikte daha ferah aktığı bir gelecek hayalimiz var. Ve şu an bizzat sahada olan ve daha önce birçok savaşta bulunmuş İmece İnisiyatifi Derneği’ne destek vermeye karar verdik!

İmece İnisiyatifi Derneği’nin web sitesi: https://www.imeceinitiative.com/en/

Instagram Sayfası: https://www.instagram.com/imeceinisiyatifi/

İmece İnisiyatifi Derneği ile toplanacak bedel deprem bölgesindeki ihtiyacı anında karşılayacak ve süreci takip etmemizi sağlayacağı için bu yolu seçtik! Ve enerjiyi dengelemek için 13-30 Mart arasındaki bazı derslerimizi bağış usulü olarak açıyoruz! Belki sizin de bahçemizi çiçeklendirmede katkısınız olur! Çünkü bu bahçe hepimizin…

İmece İnisiyatifi Derneği şu an oldukça yoğun olduğu için onlara yardımcı olmak adına bağışı yaptıktan sonra isim soy isminizi Goa Yoga’ya yazarsanız, takip etmemiz kolaylaşır.

Bağışları direkt İmece İnisiyatifi Derneği’nin hesabında topluyoruz. Bağış usulü olan derslerimize gelirken dekont ile ya da isim ve soy isim bilgileriniz ile katılmanız yeterli.

Konu hakkında direkt Goa Yoga’yı 0533 685 13 73 numaradan arayabilir ya da bana [email protected] adresinden mail atabilirsiniz.

Bağış Usulü Olarak Açtığımız Dersler

Özde Çolakoğlu

Pazartesi: GOA 1 (Saat: 20:00)

Perşembe: GOA YİN (12:30) & GOA 2 (Saat 12:30)

30 Mart Perşembe: Birlikte Uzun Yin ve Mantra Akşamı (Saat 20:00) (Niyetimizin kapanış etkinliğidir.)

Ayşe Kılınç

Salı: GOA 2 (Saat 12:30)

Çarşamba: GOA HER SEVİYE (11:00)

Cuma: GOA 2 ( Saat 12: 30)

Damla Ayar

Çarşamba: GOA YİN ( Saat: 21:30)

Cuma: GOA YİN & YANG (Saat: 11:00)

Mert Toksoy

Çarşamba: GOA 3 (Saat: 20:00)

Berna Ünlü

Perşembe: GOA 1 (Saat 12:30)

Mart Sonunda bu hareketimizi bir etkinlikle taçlandırmak istiyoruz.

Mart sonu niyetimizin kapanış etkinliği

30 Mart birlikte uzun Yin ve Mantra akşamı (Saat: 20:00)

İmece İnisiyatifi Derneği Hesap Numarası

Ziraat Bankası / Çeşme / İZMİR Şubesi

Iban: TR 6200 0100 0141 7728 4007 5001

Birlikte daha güzel bir dünya mümkün…

İlginizi çekebilir: Karanlık düşman değil: Doğum, karanlığın dayanılmaz olduğu yerde başlıyordu

Özde Çolakoğlu Yoga Eğitmeni
Çalışma Ekonomisinden mezun oldu. Mezun olduktan sonra metin yazarlığı, editörlük, sosyal medya uzmanlığı gibi farklı alanlarda uzun yıllar çalıştı. 2009 yılında yoga ile tanışmasının ... Devam