Bir spor aşığından: “Yeni koşular, yeni arkadaşlıklar, yepyeni heyecanlar”

I run to add
Spor Yaparken Yeni Arkadaşlar Edinmek

Bu hafta bir atraksiyon hikayesi yok, kusura bakmayınız. Pek çok gelişme oldu evvelki haftadan beri. Onlara değineyim dedim kısa kısa.

Bir önceki yazım yayınlandığından beri;

Hastayım. Maraton sırasında Sarayburnu’nda yiyince rüzgarı, faranjitim uykudan uyandı ve beni uyutmamaya başladı. Öksürük krizleri yataktan atıyor beni geceleri.

kvnc maraton
Spor Yaparken Yeni Arkadaşlar Edinmek

Kanseri atlatmış, koşmaya başlamış, gözleri heyecanla dolu bir gençle tanıştım. Bir süre sonra sizlerle de tanıştıracağım ama o zamana kadar kendime saklıyorum Barış’ı. Bu kadar istekli gördüm ya onu, düşmem artık yakasından.

Formula yarışlarının yapıldığı, sonra da sessizliğine terk edilen İstanbul Park’ta koşacağım günün heyecanını taşıyorum. 8 Aralık’ta gerçekleştirilecek 10 km’lik koşuya katılmak için önce şu gruba üye olup, sonra da şu etkinlikteki yorum bölümüne ‘katılmak istiyorum’ yazmanız yeterli. Sonra da arada girip göğüs numaranız çıkmış mı diye kontrol etmelisiniz sayfadan. Biraz meşakkatli bir süreç gibi görünüyor ama o mekâna sadece özel izinle girilebildiği düşünüldüğünde bu fırsat kaçmaz.

Formula pistinde koşu

Maraton organizasyonunu masaya yatırmaktı niyetim, vazgeçtim. Çok daha başarılı bir girişim olan Runtalya‘yı, TOG için Adım Adım ‘İyilik Peşinde Koş’mayı hayal etmekteyim. Bakalım bir 42 km daha çıkacak mı benden…

Dağlara vuracağım sonra kendimi. Runtalya’nın hemen ardından gelecek olan İznik de ayrı bir heyecanlandırıyor, meraklandırıyor, keyfime keyif katıyor doğrusu.

Dağ koşusu

Asıl 21 Aralık’taki
gece koşusu yaklaşıyor. Arazi ayakkabısı, içlik, bere, eldiven vs. almam lazım. Ve ben hala bu yazıyı mı yazıyorum… Galiba öyle yapıyorum.

Gece koşusu gece koşusu

Hareketli yaşamla, koşmakla alakalı aklınıza takılanları bana yazabilirsiniz: [email protected]
Bu yazılar aracılığıyla tanıştığım pek sportif arkadaşlarım oldu zaman içerisinde. Kadroyu genişletebiliriz elbette.

Not: İstanbul Maratonu’na katılan kadınların başarısına tanık olmak isterseniz şöyle buyurun.
Bu haftalık benden bu kadar, şimdilik koşarak uzaklaşıyorum aranızdan.

 

Yazarın diğer yazılarına buradan ulaşabilirsiniz.

Kıvanç Ergun Koşucu
Kıvanç Ergun bugün bisikletin tepesinde, yarın ormanda çamurun içinde… Harekete, iyilik peşinde koşmaya doyamıyor, başkalarına çılgınca gelen şeyleri yapmaktan inanılmaz keyif alıyor. İflah olmaz ... Devam