Bir kadın tarafından cinsiyetçi davranışlara maruz kalan erkeklerin verdiği ilginç tepkiler – Video

seksizm
Cinsiyetçi davranışlara maruz kalan erkekler

Kadınların bir çoğu her gün sokaklarda, işyerinde, otobüste, evde ve toplu alanlarda seksist ve ayrımcı söylemlere maruz kalıyor. Günümüzde cinsiyetçi söylemler ve davranışlar o kadar normalleşmiş durumda ki, kadınlar bile kadınlara karşı kullanılan söylemleri farkında olmadan  zaman zaman kullanabiliyor.

Bu durumla ilgili farkındalık uyandırmak ve durumun geldiği boyutları etkileyici bir şekilde yansıtmak isteyen The Guardian’ın video ekibinden Leah Green, kadınların her gün maruz kaldığı cinsiyetçi tavırları ve söylemleri farklı bir açıdan yansıtarak çarpıcı bir video hazırladı. Green’in amatör olarak çektiği etkileyici video projesi; kadınların her gün maruz kaldığı ve normalleştirilen cinsiyetçi davranışları erkekler üzerinde deneyen Green’in, erkeklerden aldığı tepkilerden oluşuyor.  Tepkiler tahmin edebileceğiniz üzere Green’in akıl sağlığını sorgular nitelikte.

Green’in videoda kullandığı cinsiyetçi yaklaşımların tümü kadınların gün içinde maruz kaldıkları seksist davranışları paylaştıkları  ‘’Everyday Sexism’’ isimli projede yer alan , gerçekten yaşanmış olaylar.

İşte Green’in seksist tavırları karşısında erkeklerden aldığı ilginç tepkiler;

'Get your arse out, mate': we turn the tables on everyday sexism

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!