BigChefs’ten, Cumhuriyetin 100. yılına özel büyük kutlama

Cumhuriyetimizin 100 yıl kutlamaları, ülkemizin dört bir yanında coşkuyla kutlandı. Türkiye’nin en yaygın kafe-restoran zinciri olan BigChefs de Cumhuriyet’in 100. yılına özel, tarihi bir açılışla Ankara’nın kalbinde yeni bir şubeye imza attı. Toplamda 100 şubeye ulaşan BigChefs, bu anlamlı sayıya Cumhuriyetimizin 100. yılında ulaşmanın gururunu taşıyor.

Cumhuriyet’in 100. yılında 100. şube

BigChefs, Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünü kutlamak amacıyla başkent Ankara’da iki günlük özel bir etkinlik düzenledi. Cumhuriyetin 100. yılının tarihi önemine ithafen, BigChefs Ankara’da 100. şubesini açarak Cumhuriyetimize armağan etti. Etkinlik, yurt içi ve yurt dışından franchiselar, BigChefs ailesinin değerli üyeleri, gastronomi sektörünün öne çıkan temsilcileri, iş ortakları ve basın dünyasından seçkin isimlerin katılımıyla gerçekleşti. Açılış öncesi, 28 Ekim’de başlayan etkinlikler kapsamında, BigChefs’in 100. şube açılışını gerçekleştirmek amacıyla Ankara’nın tarihi ve prestijli mekânlarından Trilye Restoran’da bir davet düzenlendi. “Lezzet, Birlik ve Cumhuriyet Buluşması” teması altında gerçekleştirilen bu özel etkinlikte, misafirler tarihi bir anı paylaşmanın mutluluğunu yaşadılar.

29 Ekim sabahı, BigChefs ailesi ve davetliler, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü anmak üzere ebedi istirahatgahı Anıtkabir’e ziyaret gerçekleştirdi. Cumhuriyetin değeri ve Atatürk’ün bu topraklarda bıraktığı derin iz, Anıtkabir ziyaretiyle bir kez daha minnetle anıldı. Bu anlamlı ziyarette, BigChefs Yönetim Kurulu Başkanı Gamze Cizreli, Ulu Önder Atatürk’ün mozolesine Cumhuriyetin 100 Yılını simgeleyen 100 adet kırmızı gül bıraktı.

Anıtkabir ziyaretinin ardından, Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümüne özel olarak armağan edilen BigChefs’in 100. şubesinin açılışı, Ankara Velux AVM’de coşkuyla kutlandı. Açılışa gelen misafirler, Velux BigChefs girişinde keman ezgileriyle karşılandı.

Bu anlamlı günde, BigChefs CEO’su Altan Kosova’nın içtenlikle ifade ettiği duygular, katılımcılar tarafından büyük bir ilgiyle dinlendi. Altan Kosova konuşmasını “Hayallerimizi gerçekleştirmeye, yeni hayaller kurmaya, bir Türk markası olarak dünyaya açılmaya ve tariflerimizi yaşatmaya Ankara’da başladık. Şimdi, 16 yıl sonra, başlangıç noktamızda, 100. şubemizi açmak için buradayız. Cumhuriyetimizin 100. yılında bu tarihi anı, bu gururla kutlamaktan tarifsiz bir heyecan duyuyoruz. Markamız, Cumhuriyet değerlerine olan sadakatiyle, bu değerleri yaşatmaya devam edecek.” sözleriyle tamamladı. 100. şubenin açılışında BigChefs Yönetim Kurulu Başkanı ve kurucusu Gamze Cizreli’nin yazdığı Ateşle Oynayanlar kitabının da lansmanı yapıldı.

Cumhuriyet Balosu’nda Coşkulu Kutlama

Atakule’deki BigChefs şubesinde eşsiz bir Cumhuriyet Balo’su gerçekleştirildi. Bu özel geceye, Cumhuriyetimizin 100. yılına anlamlı bir hikayeyi anlatan BigChefs’in “Cumhuriyetin 100. Yılı” temalı filmi gösterimi ile başlangıç yapıldı.

Film gösteriminden sonra BigChefs Yönetim Kurulu Başkanı Gamze Cizreli, tarihsel bir değeri temsil eden Seferberlik Çöreği’ni misafirlere göstererek sözü aldı; “Bu çörek, bizlere atalarımızın verdiği mücadeleyi ve bu topraklarda yaşanan zorlukları hatırlatıyor. Biz de BigChefs ailesi olarak, Cumhuriyetin ilkelerine bağlı kalarak, ikinci yüzyılda da aklın, bilimin, bilginin ve yaratıcılığın ışığında istihdam yaratmaya, üretmeye devam edeceğimize; toplumsal cinsiyet eşitliği ve atıksız mutfak başta olmak üzere toplumsal fayda projelerimizle ülkemize ve dünyaya değer katacağımıza söz veriyoruz.“ dedi.

Zeybek gösterisiyle renklenen baloya, sanatçı Selen Servi’nin canlı performansı da eşlik etti. Sanatçının repertuvarında yer alan İzmir Marşı ve 10. Yıl Marşına misafirler de eşlik ederek birlik duygusunu paylaştı. BigChefs mutfak ekibinin özenle hazırladığı menüsü, davetliler tarafından büyük beğeni topladı. Gece, yüzlerce kişinin enerjik dansları ve coşkulu kutlamaları ile taçlandı.

İlginizi çekebilir: Cumhuriyetin 100. yıl coşkusunu reklamlarıyla yaşatan markalar

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!