Neden bazı insanlar daha başarılı olurlar?

Başarılı insanların sırlarını açıklayan bu harika videoda bizim için küçük ancak hedefimiz için büyük adımlar anlatılıyor…

Peki nedir bu adımlar?

1- Büyük başarıların ilk sırrı bir hedef seçmek, ona bağlı kalmak ve harekete geçmektir.

Kazananlarla kaybedenler arasındaki tek fark kazananların ilk adımı atmasıdır.

2-  Hedefinizi belirleyip, yol almaya başladıktan sonra asla başarısızlık ihtimalini düşünmeyin.

Hep ileri git, asla geri gitme. İşler aksadığında pes etmeyin.

Zorluklar ve hüsranlar ile karşılaştığınızda inatçılığınız başarınız adına size çok şey kazandırır. Olaylar dış dünyana bağlı değil tamamen iç dünyana bağlıdır.

3- Dünyadaki her hedef başarılabilir, yeter ki bir adım bir diğerini izlesin.

“İşimiz önümüzdekini görmek değil elimizdekini görmektir.” Sahip olduğumuz tek zaman şimdidir. Eğer bugün, şimdi, şuanı yaşarsanız, gerisi kendi kendini halledecektir.

4- Muhaliflere dikkat edin.

Çevrenizde mutlaka sizi negatife çekmek isteyen insanlar olacaktır. Kaybedenlerle değil kazananlarla aynı odanın içinde olun. Yapamayacağınızı, başaramayacağınızı söyleyenlere onları kabul etmediğinizi söyleyin.

5- Engelleri ve zorlukları başarı merdivenlerinizdeki değerli ve kaçınılmaz basamaklar olarak görün.

Zorluklar öğrenmek içindir engellemek için değil. Başarısızlıklarınızın arkasına bakarsanız aslında derslerinizi görürsünüz. Başarının bedeli onlardır ve onlarsız başarı mümkün olamaz.

6- Hedefiniz karşısında net olun ancak ulaşma yolları konusunda esnek olun.

Değişmeye ve yeni bir şey denemeye açık olun. Zihninizi açık ve esnek tutun. Çevrenizden gelen geri bildirimlere açık olun ki yolunuzu düzeltebilesiniz. Bu zirvede olanların kilit özelliğidir. Katı değil her zaman esnek olun. Kaybedenlerle kazananları ayıran tek şey neye sahip oldukları değil, sahip olduklarıyla ne yaptıklarıdır. Size ne olduğu değil, size olana nasıl tepki verdiğinizdir. Nihayetinde hayatın sıkıntılarına tepkileriniz sizin gerçekte kim olduğunuzu ve karakterinizi ortaya koyuyor. Sıkıntılarla yüzleşince kim olduğunuzu anlarsınız.

7- Kimse yalnız başaramaz.

İnsanlar size öğütle, yemekle, parayla, tecrübeleriyle ancak en önemlisi samimiyetle, iyilikle ve cömertlikle yardımcı olmaya çalışacaklardır. Bunları kabul edin. Hayatın sonunda en çok beraber gülüp ağladığımız insanları hatırlayacağız. O yüzden başkalarından yardım istemekten korkmayın. Bu; güç, cesaret ve karakter göstergesidir.

Ve siz de başkalarına cömertçe vermekten çekinmeyin. Bu; şefkatin, merhametin ve iyi niyetinizin göstergesidir.

Eninde sonunda herkes zorluklardan ve mücadelelerden geçecektir. Hayatın bize getirdiklerini ancak cesaret ve kararlılıkla karşılarsak, yıldızlara doğru emin adımlarla ilerleriz.

 

Hayat size ne verirse versin, eğer devam etmeye niyet ederseniz yaratılmış olduğunuz yücelik için sizi durdurabilecek hiçbir şey kalmaz.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!