“Baharın NFT Hali” Feriye’de: Türkiye’nin ilk NFT sergilerinden biri başlıyor

Feriye, Boğaz’ı kucaklayan eşsiz konumuyla İstanbullulara şehrin ritmini hissettiren etkinlik önerileri sunmaya devam ediyor. 10-30 Mart tarihleri arasında düzenlenecek 20 farklı sanatçının eserlerinin bahar temasıyla bir araya geleceği NFT sergisi, Türkiye’nin ilk NFT sergilerinden biri olacak.

İstanbul’un ikonik semtlerinden biri olan Ortaköy’de; konumu, manzarası ve sunduğu bütünlükçü yaşam alanı felsefesi ile şehrin ritmini tutan Feriye, kültür sanat etkinliklerine bir yenisini daha ekliyor. Feriye, bu kez 10-30 Mart tarihleri arasında gerçekleştireceği NFT sergisi ile sanatseverleri bir araya getiriyor. İllüstrasyon, yapay zeka destekli video çalışmaları, animasyon, fotoğraf, kolaj gibi farklı disiplinlerdeki 20 sanatçının, 30’dan fazla bahar temalı NFT eserleri Yeşer Sarıyıldız küratörlüğünde Feriye’de sergilenecek. Ayrıca ‘’Baharın NFT Hâli’’ sergisi Türkiye’nin ilk NFT sanat sergilerinden biri olma özelliğini taşıyor.

Sanatçıların eserleri “Hol Feriye” ve “Fuaye Feriye” alanlarında sergilenecek

Feriye’nin içerisinde yer alan “Hol Feriye” ve “Fuaye Feriye” alanlarında yaklaşık üç hafta sürecek olan “Baharın NFT Hâli” adlı serginin küratörü Yeşer Sarıyıldız olurken, sergide dijital olarak eserleri sergilenecek sanatçılar arasında; Andreas Frei, Ceren Aksungur, Deniz Sülek, Dilara Akbal, Ender Diril, Ezgi Topdağı, Fatma Kurnaz, Ginger Potter, Gizem Renklidağ & Osman Can Karacı, Gülden Kaynar, Hande Koçhan, İlker Günaydın, Karman Verdi, Kutay Can Doğan, Kübra Su Yıldırım, Merve Atılgan, Onur Erol, Orhan Sayın, Ozan Atalay, ve Selay Karasu yer alıyor.

Feriye deneyimini ve İstanbul ruhunu yaşamak, Feriye ile ilgili en güncel gelişmelerden haberdar olmak için Instagram’da @feriyeistanbul hesabını takip edebilir veya www.feriye.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!