Babalar Günü’ne 5 kala: Babanızın kalbini yumuşatacak birbirinden özel hediye önerileri

İlk bisikletimizi onunla sürdük, ilk tavsiyemizi ondan aldık, trafiğe ilk onunla çıktık, ilk iş deneyimimizi onunla paylaştık, çıkmaza girdiğimizde ne yapacağımızı ona sorduk, ailene sahip çıkmak ne demek ondan öğrendik…

Yolumuzu aydınlatan, bize yol gösteren, canımız yandığında bizi ayakta tutan sağlam bir duvar olan ve bize yalnızca var oluşuyla güven veren babalarımız. Anne çocuk ilişkisi tabii ki dünyanın en güçlü bağlarından biri ne var ki baba çocuk ilişkisinin yeri de çok ayrı. Kimi zaman resmi, kimi zaman çocuksu, kimi zaman kuralcı, kimi zaman paylaşımcı, kimi zaman da öğreticidir. Bazen de bunların hepsidir. Babamızla kurduğumuz ilişkinin, bugün olduğumuz kişinin üzerinde sandığımızdan çok daha fazla etkisi vardır. Seçtiğimiz yollarda, aldığımız kararlarda, kurduğumuz ailelerde, büründüğümüz rollerde… Yılda yalnızca bir gün tüm bunların farkında olmaya, onlara anlamlı ve güzel bir teşekkür sunmaya ne dersiniz?

Uplifers olarak Babalar Günü’nde babalarınızın kalbini yumuşatacak birbirinden özel hediyeleri sizler için derledik:

Sporu hayatının bir parçası haline getiren babalara: Kişisel bir koşu takip sensörü
Lumo Run

Eğer babanız günde saatlerce koşmaktan, hatta kendi potansiyeliyle yarışmaktan keyif alıyorsa onun bu tutkusunu desteklediğinizi göstermek ve var olan motivasyonunu daha da arttırmak için güzel bir önerimiz var. Lumo’nun koşu performansını arttırmak için ürettiği Lumo Run, babanızın en keyifli koşularına eşlik edecek ve ona kişisel koçluk yapacak.

Lumo’yla tanışmak için tıklayın.

Sporu ciddiye alan, formda babalar için: Antrenman sonrası kas analiz cihazı
Check My Level

Konuya sporla girdik, sporla devam edelim.  Her gün egzersiz yapan insanları en çok motive eden şeylerden biri yapılan egzersizlerin fiziksel sonuçlarını görebilmek. Kat ettiğiniz gelişimi görmek, bir sonraki adımları daha sağlam atmanızı ve hedefinize daha emin adımlarla yürümenizi sağlar. Eğer sporu ciddiye alan ve hayatını olduğundan daha da sağlıklı bir hale getirmek isteyen bir babanız varsa Check My Level’ın kas analiz cihazı onun için en doğru hediyelerden biri olabilir. Check My Level’ın bünyesinde bulunan değerlendirme cihazı ve buna bağlı olan mobil uygulama babanızın egzersiz ve antrenman sonrası gelişimini daha iyi görmesini sağlayacak.

Check My Level’la tanışmak için tıklayın.

Sağlıklı beslenmenin bir yaşam tarzı olduğunu düşünen babalara: Doğal ve yerel lezzetler
Kocamaar Çiftliği

Pazar günleri de diğer günler gibi erken kalkan, etrafı henüz yeni alınmış gazete kokularıyla donatan bir babanız varsa, onun kahvaltı keyfini ikiye katlayabilirsiniz. Siz de Babalar Günü’nde elinizde Kocamaar Çiftliği’nin, market rafları yerine bölgesinden topladığı doğal lezzetlerden oluşturduğu bir paketle kapıyı çalsanız, yeni demlenmiş çay kokuları ve Datça’nın mucizevi lezzetleri eşliğinde ailenizle güzel bir Pazar kahvaltısına otursanız güzel olmaz mı?

Kocamaar Çiftliği’yle tanışmak için tıklayın.

Geçmişi anmayı seven nostaljik babalar için: Ona en güzel anılarınızı verin
Sosyopix

Her ne kadar sağlam duruşlu ve kontrollü olsalar da tek bir fotoğraf onların kalbini ısıtmaya, yüzlerini güldürmeye yetiyor. Hele ki bunlar sizin de içinde olduğunuz fotoğraflar ve anılarsa… Babanızın en sevdiği anları, en sevdiği fotoğrafları ondan gizli bir şekilde arşivleyip, ayıklayıp yepyeni ve toplu bir şekilde ona hediye etmeye ne dersiniz? Sosyopix’in mesajlı kartları, anı defteri, masaüstü Bellboy’ları, kanvas tabloları ve magnetleri en güzel anlarınızı en keyifli şekilde sunmanız için oldukça keyifliler. İster iş yerindeki masasının en güzel yerine, ister evin en keyifli köşesine, ister arabasına yerleştirebileceği sevgi dolu bu hediyelerin babanızın yüzünü güldüreceğine eminiz.

Sosyopix’le tanışmak için tıklayın.

Mutluluğu bir yaşam felsefesi olarak benimseyen babalara: Meditasyon uygulaması
Meditasyon App

Devir farkındalık devri. Her birimiz hızlanan hayatın temposunda daha farkında ve huzurlu bireyler olmanın adımlarını atıyor, hayatımızı bu yönde değiştiriyoruz. Artık herkes yaşı ve yaşam tarzı ne olursa olsun meditasyonu bir şekilde hayatına dahil etmeye başladı. Babanız henüz meditasyonla tanışmadıysa ona bu özel günde anlamlı bir hediye verebilirsiniz. Ücretsiz ilk Türkçe meditasyon uygulaması Longi Meditasyon App’le babanızın hayatına farkındalık dolu bir dokunuş yapabilirsiniz.

Longi’yle tanışmak için tıklayın.

Kahve keyfini her şeyden ayrı tutan babalar için: En teknolojik ve kullanışlı kahve makineleri
Kahhve.com

Bazılarımız ne olursa olsun bir fincan kahvenin tadını hiçbir şeye değişmeyiz. 3. nesil kahvecilerin artmasıyla farklı kahve tatlarıyla tanıştık ve bazıları çoktan hayatımızın bir parçası oldu bile. Eğer babanız da kahve keyfini hiçbir şeye değişmiyorsa ona kendi kahvelerini kendi istediği gibi hazırlayabileceği bir kahve makinesi ya da sürekli farklı kahveler denemeyi seviyorsa onun işini kolaylaştıracak bir kahve aboneliği hediye edebilirsiniz. Kahhve.com’un sağladığı kahve aboneliği ve bünyesinde barındırdığı birbirinden kullanışlı kahve makinelerine bir göz atın deriz.

Kahhve.com’la tanışmak için tıklayın.

Gün içinde atıştırmayı seven babalara: Organik, vegan ve katkısız barlar
Rawsome

Şimdiye kadar önerdiğimiz tüm diğer seçenekler gibi bu kez de babanızın hayatını çok daha güzel ve sağlıklı kılacak bir hediye önerimiz var. Eğer babanız ara öğünlerde bir şeyler atıştırmayı, ağzını tatlandırmayı, kahve içerken,  iş yerinde, yolda, evde televizyon izlerken, kitap okurken yani en stresli anlarından en keyifli anlarına babanıza eşlik edecek lezzetli bir hediyeyle babanızı sevindirmeniz mümkün. Rawsome’ın katkısız, vegan ve organik lezzetli barları, besin değeri yüksek içerikleriyle ve her damak tadına uygun lezzetleriyle babanızın vazgeçemediği bir alışkanlık haline gelecek.

Rawsome’la tanışmak için tıklayın.

Zamanla yarışan, teknolojik babalara: Saatin şimdiye kadarki en fonksiyonel hali
Apple Watch

“Saat bir erkeğin en önemli aksesuarıdır” derler. Zamanla bu aksesuarın ihtiyacınız olan birçok şeyi tek bir yerde bir araya getiren harika bir cihaz haline dönüştüğünü düşünün. Evet, hızla gelişen teknolojiyle birlikte saatlerde bundan geri kalmadı. Eğer babanız zamanla yarışan, gitmesi gereken yerlere tam zamanında giden, hayatı dolu dolu yaşarken sporu eksik etmeyen biriyse Apple Watch babanız için daha uygun olamazdı. Apple Watch şık ve estetik tasarımının yanında yüksek performans bir sağlık uzmanı ve aynı zamanda bir düzenleyici. Yani Apple Watch babanızın hayatına bir kez girdiğinde, bir daha çıkamayacak… 

Apple Watch’la tanışmak için tıklayın.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!