“Atıksız” bir yaşam anlayışı nasıl benimsenir? Atıksız kişisel bakım için uygun ürünler

Doğaya verdiğimiz zarar son zamanlarda ciddi şekilde artış gösterirken küçük adımlarla da olsa bir şeyler yapmak için yola koyulmak gerek. “Sıfır Atık” kavramı, son zamanlarda sıkça duyduğumuz; yeniliklere, doğa dostu girişimlere yol gösteren, mümkün olduğu kadar “az” atık üretmeyi benimseyen bir yaklaşım. Yaşantımızın birçok alanında doğa dostu ürünler tercih ederek doğaya hak ettiği saygıyı gösterebiliriz. Banyomuzun hemen hemen her köşesinde bulunan plastik malzemeler ve kimyasal içerikli ürünler yerine kişisel bakımımızda kullanabileceğimiz “sıfır atık” bakım ürünleri ile değişime öncülük edebiliriz. Büyük değişimlerin de küçük adımlarla başladığını unutmayalım! İşte çevreye zarar vermeden hem kendimiz hem de doğa için tercih edebileceğimiz atıksız bakım ürünleri:

Görsellerin üzerine tıklayarak ilgili ürünlere ulaşabilirsiniz.

Uplifers “Sıfır Atık” koleksiyonunu Trendyol’da incelemek ve ürünleri satın almak için tıklayın.

Cilt bakım ürünleri

Cildimiz şüphesiz ki en önemli önceliklerimizden biri. Hem ona iyi bakmak hem de bunu yaparken doğaya zarar vermemek için uygun cilt bakım ürünlerini tercih edebiliriz. Bittiği gibi çöpe giden plastik nemlendirici kutuları veya doğada çözünmeyen ambalajları ile karbon ayak izini artıran peeling ürünleri yerine doğal, temiz içerikli, doğaya zarar vermeyen kutulara, cam şişelere sahip ürünler bir yandan cildimize hak ettiği bakımı yaparken diğer yandan da doğaya hak ettiği değeri gösteriyor.

 

Ürünleri Trendyol’da incelemek ve satın almak için tıklayın.

Saç bakım ürünleri

Büyük büyük plastik şişelerde saç yapısını yıpratan içeriklere sahip şampuanlar veya saç bakım spreyleri yerine; saçın ph dengesini koruyan, parlaklığını geri kazandıran ve doğaya zarar vermeyen katı şampuanları tercih edebilir, cam şişelerde, doğal içerikli saç bakım yağlarını kullanabilirsiniz. Atıksız saç bakım ürünleri ile hem doğaya sevginizi gösterebilir hem de saçlarınıza daha sağlıklı bir bakım uygulayabilirsiniz.

Ürünleri Trendyol’da incelemek ve satın almak için tıklayın.

Ağız ve diş bakım ürünleri

Plastik diş fırçaları, doğada çözünmeyen ambalaja sahip tüplerde sunulan diş macunları, kimyasal içerikli, plastik şişelerdeki ağız bakım suları… Hepsine alternatif, doğa dostu, temiz içeriklere sahip ürünler piyasada oldukça popüler bir kullanım kazanmaya başladı bile. Tablet formdaki diş macunlarını, doğal içerikli ağız gargara sularını ve bambu diş fırçalarını tercih ederek kendiniz ve doğa için değişimi küçük adımlarla başlatabilirsiniz.

 

Ürünleri Trendyol’da incelemek ve satın almak için tıklayın.

Özel günlerde kullanıma uygun ürünler

Son zamanlarda tek kullanımlık tampon veya pedlere alternatif, doğaya zarar vermeyen ürünlerin sayısı giderek artmaya başladı. Bu ürünlere ilişkin olumlu kullanıcı yorumlarına da sıkça rastlamak mümkün. Birçok farklı marka organik kumaştan, yıkanabilir, tekrar kullanılabilir pedler üretmeye; özel günlerde kullanıma uygun külotlar çıkarmaya ve bunları piyasaya sürmeye başladı. Hem cildi tahriş eden hem doğaya zarar veren plastik içerikli özel gün ürünleri yerine sıfır atık anlayışını benimsemiş ürünleri tercih edebilirsiniz.

  

Ürünleri Trendyol’da incelemek ve satın almak için tıklayın.

Kendimiz ve doğa için çok daha fazlası

Bize hep kendinden güzel şeyler katan doğaya saygımızı ve sevgimizi göstermek için bakım yaparken tercih edeceğimiz diğer ürün gruplarında da değişime gidebiliriz. Tek seferlik makyaj temizleme pamukları yerine yıkanabilir ve birçok kez kullanılabilir pedleri kullanabilir; katı deodorantları tercih ederek doğaya verdiğimiz zararı azaltabiliriz. Daha fazlası için “Sıfır Atık” koleksiyonumuzu inceleyebilir, ihtiyacınız olan ürünleri satın alabilirsiniz.

  

Ürünleri Trendyol’da incelemek ve satın almak için tıklayın.

İlginizi çekebilir: Sürdürülebilirlik, atıksız yaşam ve çevre dostu alışkanlıklar: 2020 yılının en çok okunan Green Up yazıları

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!