Aslan burcu dolunayını meditasyonla karşılayın: Harekete geçme zamanı

2021’in ikinci dolunayı Zodyak’ın sabit burçlarından biri olan ateş elementi ile yönetilen Aslan burcunda gerçekleşiyor. Zodyak döngüsü mart ekinoksundan hemen önce Güneş, Balık burcundan Koç burcuna geçerken tamamlanmış olacak. 28 Ocak Aslan burcu dolunayı ile beraber astrologlar enerjinin zirve noktasına ulaşacağını söylüyor. Tüm dikkatleri üzerine çekmeyi seven, gezegeni güneş olan Aslan burcunun yarattığı etki ile yaratıcılık, yöneticilik ve romantik anlamda görülmek ve fark edilmek arzusu içinde olabiliriz. Tutkularımız ne ise onunla kendimizi ortaya koyabiliriz. Ve bu dolunaydan da cesaret ve güven anlamında da destek alabiliriz.

Dolunaylar, Ay döngülerinin zirve noktasında yer alır. Başlangıcı yeni ay ve bir sonraki yeni aya kadar süren Ay döngüsünün en tepe noktasında dolunay vardır. Işığını güneşten alarak dünyayı aydınlatır ve işte orada bilinçaltımızda ne varsa ona ışık tutar. Özellikle karanlıkta kalmış, bastırılmış olanları aydınlatarak su yüzüne çıkarır. Yeni ay ile beraber başlamış olan ne varsa onların işe yarayıp yaramadığını, yani sana hizmet edip etmediğini keşfettiğin bir yerdir aslında. Bu sebeple dolunaylarda ritüel yapmak, nefes ve meditasyon çalışmak, yoga yapmak, işe yaramayanları yazarak yakmak, kristallerle ve aromaterapi yağlarıyla çalışmak, bırakmak ve yenilenmek anlamında destekçi olurlar.

Aslan burcundaki dolunay bize sundukları ve destek oldukları kadar açı yaptığı ve hizalandığı gezegenlerden kaynaklı ufak oyunlar ve sürprizler yaşatabilir. Kalkanlarımızın düştüğünü hissedebiliriz veya kafamız karışık olabilir veya zamanında emin olduğumuz bir konuda soru işaretlerimiz olabilir. Bizi zorlayan bilgiler karşımıza çıkabilir veya saklanmış gizli duyguların ve hislerin ortaya beklenmedik şekilde çıkışına tanık olabiliriz. Tutkularımızı gerçekleştirmek için her şeyimizi ortaya koyarken zaaflarımız, geçmişten beri tuttuğumuz korkularımız, affedemediklerimiz, ertelediklerimiz de aynı şekilde ortaya çıkabilir. Büyük resme baktığımızda ise “İyi ki” diyeceğiz zamanı gelince.

Ateş elementi öfkeyi tetikleyen bir etkiye sahip olabilir. Ateşin fazlası her şeyi yakıp kül edebilir ve dolunayın yüksek enerjisi ile ateş elementi daha aktif bir hale geçebilir. Fiziksel olarak ateşin yanması için gerekli olan ne varsa işte bunlar bizde tetikleyiciler olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle öfkelenmemiz için tetiklendiğimizi hissettiğimiz durumlar varsa, onların farkına varmamız ve bu tetikleyen durumlardan özgürleşebilmeyi araştırmamız bize iyi gelecektir. Çünkü ortaya çıkan her ne ise, bizi öfkelendirebilecek veya bizi üzecek veya bizi güvensiz hissettirebilecek veya gücümüzü zayıflatacak, büyük resmin parçası olduğunu tam da şimdi kendimize hatırlatmanın zamanı.

Jüpiter’in Güneş ile hizalanmasının yarattığı olumlu etki kısmetli bir dönemin içinde olduğumuzu söylüyor. Yani yeni anlaşmalar, yeni iş kurmak, yeni planlar yapmak için evren bize fırsatlar sunuyor. Yeteneklerimize bolluk ve bereket getiriyor. Kaotik dolunay etkisinde bu enerjilerle bir araya gelmek kolay olmayabilir fakat onların orada olmadığı anlamına da gelmez. Zihnimizi ve vizyonumuzu açık tutarak evrenin sunduğu hediyeleri yakalama fırsatına sahip olabiliriz.

Yaşam için heyecan duymanın, motive olmanın ve Aslan burcundaki dolunay etkisi ile ateşli ve yaratıcı enerjilerle yaratmanın tam zamanı. “Yaşama evet” demeye hazırsanız her an için heyecan duyarak yola devam etmek için tam da aradığımız fırsat karşımızda. İhtiyacımız olan tek şey güven, cesaret ve inanç. Seni heyecanlandıran ne? Aslan liderlik ve güveni bulmakla ilgili. İşte şimdi kendi yaşamının lideri, yöneticisi olmak için büyük bir adım atabilirsin. Bu adımı atarken de her ne seçiyorsan tüm sorumluluğu alabilecek cesaret ve güce de sahip olduğunu hatırla. Çünkü kaosu yaratan şey bu cesaret ve gücün bizde olmadığını düşünmek, korkularımızın, alışkanlıklarımızın, koşullandırılmaların bizi ele geçirmesine izin vererek kendimizi kurban haline dönüştürmek…

Özetlemek gerekirse, egomuzu ateşleyecek bir dolunay var. Ego varoluşumuz için tehdit değil, eğer ondan güçlü olduğumuzu bilir ve yarattığı konfor alanlarından çıkmak için gücümüz ve cesaretimiz olduğunu unutmazsak… Egomuz sesimizi duyurmak için, kendimizi göstermek için attığımız bir adıma karşılık bize çelme takabilir eğer ona gücü verirsek. Başkaları ne düşünür umursamadan hareket et, aynı zamanda ne yapıyorsan onları destekleyecek şekilde yap. İşte hatırlayacağımız şey bu olursa, kimse bizi tutamaz…

Güven ve Cesaretin Yolu (Başlangıç – Orta Seviye Yoga) – Meltem ile Yoga #evdeyoga

Güven ve cesaretin için bu videoyu özellikle 21 gün boyunca yapmanı öneririm. Aynı zamanda 3. enerji merkezi olan Solar Pleksus veya Manipura Çakra temizleme ve dengeleme üzerine çalışabilirsin. Bu linkten yapabilirsin.

Bu hafta Perşembe 21:00’de dolunay meditasyonu için bir ara geliyoruz. İçerideki cesareti tetiklemek, her şeyi yapabilme potansiyeline güven duyman, kalbini ateşlemen ve önüne ne engel çıkarsa çıksın her şeyin üstesinden gelme gücünün sende olduğunu hatırlatan DOLUNAY ÖZEL CESARET ve GÜVEN MEDİTASYONU Perşembe Uplifers Instargam sayfasında 21:00’de canlı yayında.

İlginizi çekebilir: Yeni Ay’ı meditasyonla karşılayın: Zaman, ilerleme zamanı

Meltem Fakabasmaz Yoga Terapi, Nefes ve Meditasyon Eğitmeni
İstanbul’da doğdum. Anaokulundan lise sona kadar okuduğum FMV Işık Lisesi’ni tamamlayarak Endüstri mühendisliği okumak için rotamı Kıbrıs’a çevirdim. 4 sene sonunda okul ikincisi olarak ... Devam