Apple Watch’un uygulamalarıyla yaz mevsimini daha hareketli ve formda geçirin

Güneşin kendini göstermesi ve yazın tüm sıcaklığıyla kendini hissettirmesi birçok kişiye başta tatili çağrıştırsa da aynı zamanda sağlıklı yaşam için de ideal zaman dilimi olarak öne çıkar. Havaların ısınmasıyla birlikte spor yapmak dışarıya taşan bir eylem haline gelir. Apple Watch kullanıcıları için de daha sağlıklı ve formda bir yaz geçirmek için App Store’daki Bugün sekmesinde sağlık ve fitness uygulama koleksiyonları hazırlandı.

Bu koleksiyonda bulunan en popüler uygulamalardan biri olan Nike+ Run Club uygulaması ile sizi motive eden milyonlarca koşucu ve her adımınıza rehberlik eden uzmanlar sayesinde daha ileriye, daha hızlı gideceksiniz. Elvin Levinler, NRC İstanbul Baş Antrenörü Mehmet Çetin ve NRC İstanbul Baş Pacer’ı Ömer Faruk eşliğindeki Sesli Rehberli Koşu sayesinde çok daha eğlenceli ve motive bir koşu deneyimi yaşayacaksınız. Sweat with Kayla uygulaması ile fitness uzmanı Kayla Itsines, Bikini Vücudu Rehberlerini uluslararası üne kavuşturan her şeyi içeren uygulamasıyla tüm sağlık ve fitness hedeflerinize ulaşmanızı sağlarken, önde gelen fitness uygulamalarından biri olan MySwimPro, yüzücülerin kişiselleştirilmiş antrenman planları, videolar ve analizler aracılığıyla hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olacak.

Apple Watch'un uygulamalarıyla yaz mevsimini daha hareketli ve formda geçirin

Fitwell Kişisel Egzersiz Koçu

Sağlıklı yemekler yemeyi eğlenceli kılarken egzersiz yapmayı kolaylaştıran özel bir antrenör ve beslenme uzmanıyla yolumuzun kesişmesi gerçekten de mümkün mü? Baştan aşağı kişisel bir deneyim sunarak kalıpların dışına çıkan sağlık ve egzersiz uygulaması Fitwell’e gör evet. Fitwell daha iyi rutinler yaratabilmek için A.I. (yapay zeka) teknolojisinden faydalanıyor.

Doğru beslen formda kal

Düzenli olarak egzersiz yapmak tabii ki önemli, ancak şeker ve yağ tüketimini gözden geçirmezseniz bunun pek işe yarayacağını sanmıyoruz. Bu uygulamalar sayesinde yaktığınız kalorileri hayatınızdan kalıcı olarak çıkarabilirsiniz.

Herkes için egzersiz uygulamaları

Spor salonuna gitmenin alternatifi ne olabilir? Sizler için seçilen uygulamalarla sadece vücut ağırlığını kullanarak etkili egzersiz yapmanın yollarını öğrenebilirsiniz. Size her uygulamanın konseptini, hangi hedef kitle için mükemmel olduğunu ve o uygulamayı benzersiz kılan özellikleri anlatan bu koleksiyona mutlaka göz atın.

Hedef, karın kasları

Karın kası yapma hayalleri kurmaktan artık yoruldunuz değil mi? Sizi çok iyi anlıyoruz. Cristiano Ronaldo gibi görünmek zor, ama derlenen uygulamalar ve ipuçlarıyla hayalinizdeki vücuda kavuşmak için bir adım atabilirsiniz.

Apple Watch'un uygulamalarıyla yaz mevsimini daha hareketli ve formda geçirin

Farkındalık uygulamaları
Apple Watch Nefes

Nefes uygulaması bir dizi derin soluk alıp vermeniz için size yol gösterir ve her gün nefes alma egzersizi yapmak için zaman ayırmanızı anımsatır.

Meditasyon

İlk ve tek Türkçe meditasyon uygulaması olan “Meditasyon” ile günde 5 dakikadan başlayan farkındalık egzersizleri ile bedeninizi ve duygularınızı tanımanıza, stresini yönetmenize, endişenizi azaltmanıza ve uyku problemlerinizi çözmenize yardımcı oluyor.

Headspace

190’dan fazla ülkede 16 milyonun üzerinde kullanıcıya sahip olan Headspace uygulaması, stresten anksiyeteye, ilişkilerden uykuya kadar her konuya yardımcı olmak amacıyla tasarlanan yüzlerce rehberli meditasyon sunuyor.

Calm

11 milyondan fazla kez indirilen ve 50.000’den fazla beş yıldızlı yorum alan Calm, 21. yüzyılın en önemli zihin sağlığı konularından olan stres, anksiyete, depresyon ve uykusuzluk gibi bazı sorunları hafifletmeye yardımcı olan bir dizi benzersiz sesli program içeriyor.

YogaGLO

YogaGlo, günlük hayatınıza farkındalık ve hareket katmayı amaçlıyor. YogaGlo, Derik Mills tarafından dünyaca ünlü yoga ve meditasyon eğitmenlerine daha geniş bir kitlenin erişebilmesini sağlamak amacıyla kuruldu.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!