Apple Music Yıldızı Parlayanlar programında bu ay: CANAVAR

Apple Music’in “Yıldızı Parlayanlar” programını biliyor musunuz? Yükselen yetenekleri belirlemeye, sergilemeye ve yükseltmeye yönelik aylık sanatçı girişimi olarak tanımlanabilecek bir program “Yıldızı Parlayanlar”. Her ay bir sanatçının konuk olduğu Yıldızı Parlayanlar”ın Kasım ayı konuğu ise CANAVAR. Yamaç Yeşil’in CANAVAR projesiyle, geçtiğimiz günlerde “KÜS MÜYÜZ TANRIM?” ve “KAYGILAR KÜREK” isimli teklileri ile start verdiği “KÜS MÜYÜZ TANRIM?” adlı ilk EP’si, altı şarkısı ile birlikte yayınlandı.

Apple Music ekibi her ay, platformun tüm gücünden yararlanarak tanıtımını yapmak üzere bir sanatçı seçiyor ve bu sanatçının dünya çapındaki büyüyen müzik hayranları kitlesine sanatçı hakkında farkındalık kazandırmak için Apple Music’te yayınlıyor.

Yamaç Yeşil “Yıldızı Parlayanlar” projesiyle ilgili “Bu yolda, koskoca bir ayın sanatçısı olarak seçilmek benim için hem mutluluk verici hem de gerçekten rahatlatıcı.” diyor ve ekliyor: “Dertler bitmez ama paylaştıkça kalkar sırtımızdan yükü. Ben de hem dert yanmaya hem de sırtımdaki yükleri azaltmaya çalışıyorum. Bu sorunlar artık, beni duyan herkesin. Derdime ortak olan herkese teşekkür ederim.”

Sıra dışı sözleri, birçok farklı tarzı birleştiren vokali ve alternatif sahneye sunduğu özgün müziğin yanı sıra karakteristik görsel tasarımlarıyla da dikkat çeken CANAVAR, “KATEGORİZASYON”, “TÜRÜME YABANCIYIM” ve “BOYUMDAN BÜYÜK İŞLERİM” adlı üç teklinin ardından albümden “KÜS MÜYÜZ TANRIM” ve “KAYGILAR KÜREK” ile dinleyicilerini yeni albümüne hazırlamıştı.

Tamamı aynı anda yayınlanan GİRİZGAH, NEDEN?, CANAVAR ve HAYALET ile albüm dinleyicileriyle buluştu. Protest kimliği ve günümüze dair tatlı sert eleştirileri ile öne çıkan albüm, CANAVAR’ın dünya görüşünü yansıtırken, hareketli beat ve elektronik altyapılar ile bütünleşen müzik ritmi yükseltiyor.

Daha önceki çalışmalarında da olduğu gibi söz, müzik ve düzenlemeleri CANAVAR’ın imzasını taşıyan yeni albüm “KÜS MÜYÜZ TANRIM?” BBI Music Co. etiketiyle tüm dijital platformlarda yayında!

“CANAVAR”’In Apple Music’deki sanatçı sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Apple Music Yıldızı Parlayanlar programı hakkında

Yıldızı Parlayanlar , Apple Music’in yükselen yıldız yetenekleri belirlemeye, sergilemeye ve yükseltmeye yönelik aylık sanatçı programı. Apple Music ekibi her ay, platformun tüm gücünden yararlanarak tanıtımını yapmak üzere bir sanatçı seçiyor ve bu sanatçının dünya çapındaki büyüyen müzik hayranları kitlesine sanatçı hakkında farkındalık kazandırmak için Apple Music’te yayınlıyor.

Geçmiş yeteneklerin geniş Yıldızı Parlayanlar kadrosu, 6lack, Daniel Caesar, HER, Greta Van Fleet, Khalid, Amy Shark, Billie Eilish, Sabrina Claudio, Sigrid, Mr Eazi, Stefflon Don, Bad Bunny gibi Grammy adayı ve eleştirmenlerce övülen yetenekleri içeriyor. Juice WLRD, Bazzi, Jax Jones, NCT 127, Summer Walker, Tierra Whack, Dean Lewis, Pink Sweat$, Koffee, Megan Thee Stallion, Burna Boy, Clairo, Lunay, Jessie Reyez, Orville Peck, Victoria Monét, Ingrid Andress, Conan Gray, Don Toliver, Rema, BENEE, Holly Humberstone, Natanael Cano, Givēon, beabadoobee, Arlo Parks, Tate McRae, Zoe Wees, Morray ve Fousheé.

2021’de, Apple Music’in Yıldızı Parlayanlar sanatçı programı beşinci yılına girdi ve dünyanın dört bir yanından Apple Music editörleri tarafından özenle seçilmiş, yeni ve gelişmekte olan sanatçılardan oluşan dinamik bir sınıfa sahip, küratörlüğünde bir tamamlayıcı Yıldızı Parlayanlar çalma listesi içeriyor. Oynatma listesi, tür ve ülkeden bağımsızdır ve küresel editörlerimizin tutkuyla bağlı olduğu ve daha geniş bir kitleye tanıtmaya istekli olduğu bir dizi sanatçıyı temsil ediyor.

Geçtiğimiz Mart ayında Apple Music, Yıldızı Parlayanlar programını ABD, İngiltere, Kanada, Avustralya/Yeni Zelanda, Güney Afrika, Hindistan, Fransa, Almanya, Meksika, Rusya, Japonya ve Çin’deki sanatçıları öne çıkaran yerelleştirilmiş kampanyalar içerecek şekilde genişletti. Apple Music’in Kasım ayında Yıldızı Parlayanlar sanatçısı olan CANAVAR, günümüzün en heyecan verici ve gelecek vaat eden sanatçılarına katılıyor ve ay boyunca öne çıkacak resmi Yıldızı Parlayanlar şarkı listesi kapak yıldızı olarak yer alıyor.

Apple Music Yıldızı Parlayanlar Playlist’i bugün dinleme rotasyonunuza ekleyin.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!