Apple dünyasının son yeniliklerini keşfedin

Apple 2022’ye hızlı bir başlangıç yaptı. Geçtiğimiz günlerde yeni ürünlerini tanıtan Apple, teknoloji severleri yine birbirinden yenilikçi tasarımları ve kullanıcı dostu yenilikleriyle sevindirecek gibi duruyor. Bu yenilikler arasında neler mi var? iPhone 13 serinin yepyeni yeşil rengi, iPhone SE, bilgisayar çipi M1 Ultra, Mac Studio ve Studio Display, şimdiye kadarki en güçlü iPad Air… 

iPhone 13 ürün serisi için yeni göz alıcı yeşil renk seçenekleri

Işık hızında A15 Bionic çipe, gelişmiş kamera sistemlerine, harika bir pil ömrüne, etkileyici bir dayanıklılığa ve 5G özelliğine sahip yeni sofistike köknar yeşili iPhone 13 Pro ve yeşil iPhone 13, ürün serisindeki yerini aldı.

Daha da dayanıklı Ceramic Shield ön yüzeyle üretilmiş şık tasarımlar sunan iPhone 13 ürün serisi, çığır açıcı A15 Bionic çip, gelişmiş 5G deneyimi, etkileyici fotoğraf ve videolar için en yeni teknolojilerle geliştirilen kamera sistemleri ve pil ömründe sağlanan büyük bir gelişme ile geliyor. iPhone 13 ve iPhone 13 mini’de ayrıca parlak bir Super Retina XDR ekran yer alıyor. iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max’te ise 10 Hz’den 120 Hz’e kadar uyarlanabilir yenileme hızına ve ProMotion teknolojisine sahip çarpıcı bir Super Retina XDR ekran bulunuyor. Yeni köknar yeşili iPhone 13 Pro ve yeşil iPhone 13 için 11 Mart Cuma gününden itibaren ön sipariş verilebilecek ve bu modeller 18 Mart Cuma gününden itibaren satışa sunulacak.

“Kullanıcılar iPhone 13 Pro ve iPhone 13’ün tasarımını çok beğeniyor. iPhone 13 ürün serisindeki harika renk seçeneklerine katılan yeni göz alıcı köknar yeşili ve yeşil renk seçeneklerini tanıtmanın heyecanını yaşıyoruz.” diyen Apple’ın Global Ürün Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Bob Borchers sözlerine şöyle devam etti: “Bu yeni renkler, müşterilerin iPhone’larını seçerken daha da fazla seçeneğe sahip olmalarına imkan tanıyor.”

iPhone SE: İkonik bir tasarıma sahip güçlü bir akıllı telefon

iPhone SE, güçlü A15 Bionic çip, 5G, daha iyi pil ömrü ve gelişmiş dayanıklılığın yanı sıra Akıllı HDR 4, Fotoğrafik Stiller ve Deep Fusion gibi gelişmiş özellikler sunan yeni bir kamera sistemine sahip en uygun fiyatlı iPhone modeli.

İkonik bir tasarıma sahip bu güçlü yeni iPhone modeli, sıra dışı özelliklerle performansı buluşturuyor. Kompakt ve dayanıklı tasarımıyla iPhone SE, iOS 15 ile birlikte kusursuz bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Yeni iPhone SE’de A15 Bionic çipin performansı gibi etkileyici gelişmeler yer alıyor. Gelişmiş kamera özelliklerine güç veren A15 Bionic, fotoğraf düzenlemeden oyun veya artırılmış gerçeklik gibi yoğun güç gerektiren işlemlere kadar neredeyse her deneyimi daha da iyileştiriyor. 5G’ye ve daha uzun pil ömrüne sahip, daha dayanıklı iPhone SE üç göz alıcı renk seçeceğiyle sunuluyor: Gece yarısı, yıldız ışığı ve (PRODUCT) RED. iPhone SE, 11 Mart Cuma gününden itibaren ön siparişe açılacak; 18 Mart Cuma gününden itibaren de satın alınabilecek.

Apple, kişisel bilgisayarlar için dünyanın en güçlü çipi olan yeni M1 Ultra’yı tanıttı

M1 Ultra, Apple’ın yenilikçi paketleme mimarisi UltraFusion’a sahip. İki M1 Max çip kalıbını birbirine bağlayarak benzersiz bir performans düzeyi ve eşsiz özellikler sunan bir SoC (System on a Chip) oluşturan UltraFusion ile M1 Ultra, yeni Mac Studio’ya nefes kesici bir işlem gücü sağlıyor. Üstelik bunu yaparken sektör lideri watt başına performansını da koruyor. Yeni SoC, bir kişisel bilgisayar çipinde bugüne kadar görülen en yüksek transistör sayısı olan 114 milyar transistörden oluşuyor. M1 Ultra, 20 çekirdekli CPU, 64 çekirdekli GPU ve 32 çekirdekli Neural Engine tarafından erişilebilen 128 GB’a kadar yüksek bant genişliğine sahip düşük gecikmeli birleşik bellek ile yapılandırılabiliyor. Böylece kod derleyen geliştiriciler ve daha önce render alınması mümkün olmayan büyüklükte devasa 3D ortamlarda çalışan sanatçılar için olağanüstü bir performans sunuyor. Bu performans sayesinde video sektöründe çalışan profesyoneller de ProRes formatına video kod dönüştürme işlemini Afterburner’a sahip 28 çekirdekli bir Mac Pro’ya göre 5,6 kata kadar daha hızlı yapabiliyor.

Apple yepyeni Mac Studio ve Studio Display’i tanıttı

Apple kullanıcılara rüyalarındaki stüdyoyu yaratmaları için gereken her şeyi sağlamak üzere tasarlanan yepyeni Mac masaüstü bilgisayar Mac Studio’yu ve Studio Display ekranı duyurdu. Kişisel bilgisayar deneyiminde çığır açan Mac Studio, gücünü M1 Max’ten ve kişisel bilgisayarlar için dünyanın en güçlü çipi olan yeni M1 Ultra’dan alıyor. Mac Studio, benzersiz bir performans düzeyini, çok çeşitli bağlantı seçeneklerini ve yepyeni özellikleri inanılmaz derecede kompakt bir tasarımla masanızın üzerinde ve elinizin altında buluşturan ilk bilgisayar. Mac Studio ile kullanıcılar, devasa 3D ortamlar için render alma ve 18 adet ProRes video akışını oynatma gibi, hiçbir masaüstü bilgisayarda mümkün olmayan işlemleri yapabiliyor.1 Mac Studio’yu mükemmel bir şekilde tamamlayan Studio Display, tüm Mac’lerle de kusursuz şekilde eşleşiyor. Studio Display geniş bir 27 inç 5K Retina ekrana, Ana Sahne özellikli 12 MP Ultra Geniş kameraya ve uzamsal ses özellikli, yüksek kaliteli ses sunan altı hoparlörlü ses sistemine sahip. Mac Studio ve Studio Display bir araya geldiğinde her çalışma alanını yaratıcı bir güç merkezine dönüştürüyor. Apple’ın şimdiye kadarki en dayanıklı ve güçlü Mac serisinde yerlerini alan ikili, bugünden itibaren sipariş edilebilecek ve 18 Mart Cuma gününden itibaren müşterilere gönderilmeye başlayacak.

“Mac Studio ve Studio Display ile yepyeni bir Mac masaüstü bilgisayar ve ekran sunmanın heyecanını yaşıyoruz.” diyen Apple Global Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Greg Joswiak sözlerini şöyle sürdürdü: “Gücünü M1 Max ve M1 Ultra çipten alan inanılmaz bir performans, çok çeşitli bağlantı seçenekleri ve kullanıcıların ihtiyaç duyduğu her şeye kolayca erişmesini sağlayan kompakt bir tasarımla Mac Studio, masaüstü bilgisayarda yeni bir çağa öncülük ediyor. Studio Display ise büyüleyici 5K Retina ekranı ve bir masaüstü ekranda şimdiye kadar sunulan en iyi kamera ve ses kombinasyonuyla alanında benzersiz.”

Şimdiye kadarki en güçlü ve yetenekli iPad Air

Apple inanılmaz bir performans artışı sunan Apple tasarımı M1 çipe sahip yeni iPad Air’i tanıttı. Yeni renk seçenekleriyle sunulan iPad Air ayrıca daha doğal bir video konferans deneyimi sağlayan yeni Ana Sahne özellikli Ultra Geniş ön kameraya, 2 kata kadar daha yüksek aktarım hızı olan bir USB-C bağlantı noktasına ve Cellular modellerinde ışık hızında 5G’ye sahip. Gelişmiş kameralar ve en yeni aksesuarlarla uyumluluk; içerik üreticiler, oyun severler ve öğrenciler gibi kullanıcılara yaratıcılığın, üretkenliğin ve kendini ifade etmenin sınırlarını zorlama imkanı veriyor. Yeni iPad Air, 11 Mart Cuma gününden itibaren sipariş edilebilecek ve 18 Mart Cuma gününden itibaren mağazalarda yerini alacak.

“Ayrıntılı notlar alan üniversite öğrencilerinden son projesi üzerinde çalışan içerik üreticilere veya grafiklerin yoğun olarak kullanıldığı oyunlara meraklı oyun severlere kadar tüm kullanıcılar, olağanüstü performansı ve bu kadar taşınabilir bir tasarımda sunduğu çok yönlülük nedeniyle iPad Air’i çok seviyor.” diyen Apple’ın Global Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Greg Joswiak sözlerini şöyle sürdürdü: “Çığır açıcı M1 çip, Ana Sahne özellikli Ultra Geniş ön kamera ve ultra hızlı 5G özellikleriyle iPad Air şimdi her zamankinden daha da güçlü, daha yetenekli ve kesinlikle daha eğlenceli.”

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!