Şarkılara eşlik etmek Apple Music Sing ile artık çok daha keyifli

En sevdiğiniz şarkıları dinlerken eşlik etmeyi sevenlerden misiniz? Cevabınız evetse, kendi kendinize verdiğiniz mini konserlerin keyfini ikiye katlayacak bir haberimiz var. Apple Music, harika bir gelişmeye imza atıyor ve sunduğu birinci sınıf şarkı sözü deneyimine dinleyicilerin on milyonlarca şarkıya kolayca eşlik etmelerini sağlayacak yeni bir özellik ekliyor.

Apple bugün kullanıcıların sevdikleri şarkılara ayarlanabilir vokaller ve gerçek zamanlı şarkı sözleriyle eşlik etmelerini sağlayan heyecan verici yeni Apple Music Sing özelliğini duyurdu. Apple Music Sing, dinleyicilerin solist gibi şarkı söylemelerine, düet yapmalarına, geri vokallere eşlik etmelerine ve çok daha fazlasına imkan tanıyan farklı şarkı sözü görünümleri sunuyor. Bütün bu özellikler Apple Music’in sunduğu benzersiz şarkı sözü deneyimine entegre edilmiş şekilde geliyor. Dünyada en çok eşlik edilen on milyonlarca şarkının yer aldığı ve her gün genişlemeye devam eden katalogla birlikte Apple Music Sing, herkesin dilediği gibi ve dilediği yerde; evde, yolda, yalnızken veya arkadaşlarıyla birlikte şarkılara eşlik etmesini eğlenceli ve kolay hale getiriyor.

Apple Music Sing bu ayın ilerleyen günlerinde tüm dünyadaki Apple Music abonelerinin kullanımına sunulacak. Bu deneyim iPhone, iPad ve yeni Apple TV 4K’da yaşanabilecek.

“Apple Music’teki şarkı sözü deneyimi, hep hizmetimiz içindeki en popüler özelliklerinden biri oldu.” diyen Apple’ın Apple Music ve Beats’ten Sorumlu Başkan Yardımcısı Oliver Schusser sözlerini şöyle sürdürüyor: “Dünya genelindeki kullanıcılarımızın sevdikleri şarkılara eşlik etmekten çok hoşlandığını zaten biliyoruz. O nedenle bu imkanı çok daha geliştirerek şarkı söyleme yoluyla müzikle etkileşimi daha da artırmak istedik. Müşterilerimiz bu son derece eğlenceli deneyime bayılacak.”

Apple Music Sing’de aşağıdaki özellikler bulunuyor:

  • Ayarlanabilir vokaller: Kullanıcılar şimdi şarkının vokal seviyelerini kontrol edebiliyor. Apple Music kataloğundaki milyonlarca şarkıda tercihlerine göre orijinal sanatçının vokallerine eşlik edebiliyor, şarkıyı solist olarak söyleyebiliyor veya ikisini birlikte yapabiliyorlar.
  • Gerçek zamanlı şarkı sözleri: Kullanıcılar sevdikleri şarkılara, daha da hassas bir zamanlamayla eşlik edebiliyor. Apple Music, şarkı sözünün o an söylenen kısmını, kelimeler vokallerin ritmiyle dans ediyormuş gibi, ekranda öne çıkarıyor.
  • Geri vokaller: Aynı anda söylenen geri vokaller, kullanıcıların daha kolay takip edebilmesi için ana vokallerden bağımsız şekilde hareket ediyor.
  • Düet görünümü: Düet yapmayı veya birden çok şarkıcılı parçalara eşlik etmeyi kolaylaştırmak için çoklu vokalistler ekranın iki yanında gösteriliyor.

Apple Music ayrıca dünyanın dört bir yanından dinleyicileri şarkı söylemeye iten tüm efsanevi şarkıları, düetleri, nakaratları ve marşları kapsayan, tamamı Apple Music Sing deneyimi için optimize edilmiş 50’den fazla özel yardımcı çalma listesini de kullanıcılarla buluşturacak.

Apple Music Sing bu ayın ilerleyen günlerinde tüm dünyadaki Apple Music abonelerinin kullanımına sunulacak. Ayrıca Apple Music Sing tüm uyumlu iPhone ve iPad modellerinin yanı sıra yeni Apple TV 4K’da da kullanılabilecek.

İlginizi çekebilir: Apple Music’ten yeni Replay deneyimi ve 2022’nin en popüler parçaları

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!