Antalya’da ruhunuzu dinlendirecek yerler

Antalya, sahip olduğu eşsiz doğal güzellikler ile ruhunuzu dinlendirebileceğiniz ve kendinizi keşfedebileceğiniz birçok noktaya sahip. Yeşil, mavi ve sarının birçok tonlarına sahip Antalya’da gezip görebileceğiniz birçok nokta bulunuyor. Siz de Antalya’nın doğal güzelliklerini keşfetmeyi düşünüyorsanız Antalya otobüs biletini hemen satın alabilirsiniz.

İncekum Tabiat Parkı

Antalya’nın sevilen noktalarından biri olan Alanya, birbirinden özel tabiat harikalarına sahip. Alanya’da yer alan İncekum Tabiat Parkı, görebileceğiniz en güzel kumsallardan biri olarak biliniyor. Sıcak ve sarı kumların yanı sıra kızılçam ormanlarının sağladığı yeşil tonlar sizlere görsel bir şölen sunuyor.

İncekum Tabiat Parkı’ndaki patikalarda gezerek doğanın derinliğine kendinizi bırakabilirsiniz. Ayrıca tabiat parkında keyifli bir piknik yapabilirsiniz. Sığ sulara sahip İncekum Tabiat Parkında dilerseniz yüzebilirsiniz.

Kekova Adası

Türk rivierasında yer alan özel doğal güzelliklerden biri olan Kekova Adası, oldukça berrak bir suya sahip. Antalya’dan tekne ile ulaşabileceğiniz bu doğal güzellik, size aynı zamanda Antalya’nın tarih öncesi dönemine de ışık tutuyor. Özellikle Helenistik Döneme ait birçok antik kent kalıntısını keşfedebilirsiniz.

Kekova Adası sahip olduğu plajlarla da dikkat çeken bir nokta olma özelliğine sahip. Kekova’nın bulunduğu noktada dalış yapabilir, Akdeniz’in renkli ve canlı su altı evrenini keşfedebilirsiniz. Ayrıca Kekova’nın tenha koylarında doğa ile baş başa kalabilirsiniz.

Siz de Kekova ve Antalya’nın diğer doğal güzelliklerini keşfetmek istiyorsanız Türkiye’nin birçok noktasından Antalya’ya otobüs bileti bulabilirsiniz. Ankara Manavgat otobüs bileti satın almak için oBilet’i ziyaret edebilirsiniz.

Kurşunlu Şelalesi

Antalya şehir merkezine yaklaşık 20 kilometre mesafede yemyeşil bir tabiat parkında bulunan Kurşunlu Şelalesi saklı bir cennet. Kurşunlu Şelalesi’nin etrafında yer alan bitki örtüsünde birbirinden ilginç türleri keşfedebilirsiniz. Ayrıca şelalenin yer aldığı parkta dilerseniz piknik yapabilir, dilerseniz yürüyüş parkurlarının keyfine bakabilirsiniz.

Kurşunlu Şelalesi’nin döküldüğü noktada birçok gölet yer alıyor. Dilerseniz bu göletlerin çevresinde soluklanabilir, çevredeki oyun araçlarını ve diğer imkanları değerlendirebilirsiniz.

Akbaş Göleti

Akdeniz’in direkleri olarak bilinen Toroslar’da yer alan Akbaş Göleti, berrak suları ve çevresindeki doğal güzellikler ile Antalya’nın mutlaka görülmesi gereken doğal güzelliklerinin başında geliyor. Sakin atmosferi ve eşsiz manzarası ile Akbaş Göleti, Antalya’nın saklı kalmış doğal güzelliği olarak sayılabilir.

Antalya’da kamp yapacak bir nokta arıyorsanız Akbaş Göleti çevresi iyi bir seçenek olarak öne çıkıyor. Ayrıca geceleri gökyüzünü izlemekten hoşlanıyorsanız bu nokta sizin için oldukça ideal bir konuma sahip.

Mermerli Plajı

Antalya’nın tarihi Kaleiçi bölgesinin kalbinde yer alan Mermerli Plajı, dinlenmek için büyüleyici ve sakin bir ortam sunuyor. Bu küçük, tenha plaj, berrak suları ve çevredeki kayalıkların ve antik şehir surlarının güzel manzarasıyla ünlü.

Antalya’nın ünlü Mermerli restoranında yer alan bu yerde hem deniz keyfini sürebilir hem de restoranda keyifli bir yemek yiyebilirsiniz. Mermerli Plajı’nın tarihi ambiyansı ve doğal güzelliğinin eşsiz birleşimi, burayı ruhunuzu dinlendirmek için mükemmel bir nokta haline getiriyor.

İlginizi çekebilir: İtalya Kıyılarında Keşfedilmesi Gereken Yerler

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!