Anneler Günü Özel: Klasik hediyelere sevgi dolu ve düşünceli “karantina”alternatifleri

Mayıs ayı geldi. Doğanın canlandığı, çiçeklendiği ve her geçen gün güneşin sıcaklığını daha çok hissettiğimiz Mayıs ayının içimizi ısıtan bir diğer özelliği de Anneler Günü. Her yıl Mayıs ayının ikinci Pazar günü kutlanan Anneler Günü’nü bu sene evlerimizde geçirecek olsak da, bu annelerimize sevgimizi göstermemize engel değil.

Karantina süreci “klasik” Anneler Günü kutlamalarını ve hediyelerini değişikliğe uğratacak gibi görünüyor. Önemli olan bu süreçte evlerimizde ve güvende kalmak. Biz “klasik” hediyelere taş çıkaracak alternatifleri sizler için düşündük.

Klasik hediyelere “karantina” alternatifleri

Annelerimize karşı duyduğumuz sevgi, saygı ve minneti kelimelerle tarif etmek pek mümkün olmasa da, sevgi dolu bir bakış, içten bir sarılma ve birlikte paylaştığımız anlar duygularımızı ifade etmenin en özel ve güzel yollarından. Siz yine de bu özel günü anlamlı hediyelerle taçlandırmak istiyorsanız, işte klasik Anneler Günü hediyelerine, düşünceli ve sevgi dolu “karantina” alternatifleri:

Klasik: Birlikte seyahat planı

Alternatif: Birlikte gittiğiniz bir seyahate özel anı defteri

Hepimiz seyahat planlarımızı bir süreliğine rafa kaldırdık. Bu Anneler Günü’nde birlikte seyahat etmenizin bir yolunu bulamayabiliriz; ancak eski seyahat anılarınızı canlandırmanın formülünü sizinle paylaşabiliriz: Birlikte çıktığınız bir seyahate özel anı defteri.

Anı defterinizi hazırlamaya seyahatinizin tarihini atıp uçak biletini yapıştırarak başlayabilir ve sayfalara birlikte çektirdiğiniz fotoğrafları yapıştırabilirsiniz. Anı defterini daha özel bir hale getirmek için bu seyahatte annenizle birlikte olmanın size neler hissettirdiğini yazdığınız bir notu defterin sonuna ekleyebilirsiniz. Eğer elinizde yeterli seyahat fotoğrafı yoksa, eski fotoğraflarınızdan sevgi dolu bir “anne-çocuk” yolculuğu albümü hazırlamanız da mümkün.

Klasik: Annenizle baş başa yemek yemek

Alternatif: Annenize yemek yapmak

Güzel bir restoranda birlikte yemek yemek ve uzun sohbetler etmek, en klasik ve en keyifli kutlama alternatiflerinden biri olsa da, bu bir süre daha mümkün görünmüyor. Eğer karantina dönemini annenizle birlikte geçirme şansına sahipseniz, önerimiz restoranı evinize taşımak. İster tek başınıza isterseniz de ailenin diğer üyeleriyle güçlerinizi birleştirerek annenizin en sevdiği yemekleri hazırlayabilir, şık bir sofra ile bu özel günü tatlandırabilirsiniz.

Klasik: Birlikte spa deneyimi

Alternatif: FOREO ile evde bakım rutini

Vaktimizin neredeyse tamamını evimizde geçiriyor olmamız, iyi görünmenin mutluluk verici etkisinden faydalanamayacağımız anlamına gelmiyor. Bu Anneler Günü’nden annenizin hem ruhuna hem de cildine iyi gelecek bir hediye arayışındaysanız, önerimiz: Evde bakım rutini.

Birlikte geçireceğiniz bu kişisel bakım saatlerinde, saç, el ve tırnak bakımı yapabilir; annenizden uzaktaysanız kendisini şımartacağı spa kalitesinde bir cilt bakım deneyimi için FOREO’dan yardım alabilirsiniz.

Anneler Günü bakım rutini önerimizse şöyle: Önce cildinizi LUNA mini 3 ile güzel bir şekilde temizleyin; sonrasında UFO ve  “Make My Day” gündüz maskesi ile cildinizi derinlemesine nemlendirin. FOREO’nun UFO akıllı maske terapisi ve nem yükleyici hyalüronik asit açısından zengin, kirliliğe karşı koruma sağlayan kırmızı alg içeren Make My Day maskesi ile saniyeler içerisinde hızlı ve pratik bir şekilde cildinizi nemlendirebilir, uzun süre etkili nemin tadını çıkarabilirsiniz. FOREO UFO’nun Make My Day maskesi  için uyguladığı terapide:

  • Kırmızı led ışık cildin kolajen üretimine ve daha genç bir görünüm kazanmasına yardımcı oluyor,
  • Yeşil led ışık mat görüntüyü canlandırmaya ve ciltteki ton eşitsizliklerini düzenlemeye yardımcı oluyor,
  • Termo terapi cilde uygulanan bakım ürünlerinin emilimini artırırken, ciltteki kan dolaşımını hızlandırıyor.
  • T-sonic titreşimler, led ışıkların ve ürün içeriğinin cildeiyice nüfuz etmesine yardımcı olurken, kan dolaşımını hızlandırıyor ve rahatlatıcı bir etki sağlıyor.

Güzellik ve cilt bakımında devrim yaratan İsveç Markası FOREO tarafından sunulan dünyanın ilk akıllı maske terapisi FOREO UFO, saniyeler içinde etkili bir maske deneyimi sağlamak için geliştirilmiş dermal teknolojilerini Kore’nin seçkin maske formülleriyle birleştiriyor.
En üstün kalitede bitki ve meyve özleri ile formüle edilen FOREO UFO aktif maskeler Paraben, Fenoksietanol, Silikon, Disodiyum EDTA ve Mineral Yağ içermiyor.

FOREO UFO‘yu incelemek için tıklayın.

Klasik: Birlikte sinemaya gitmek

Alternatif: İstediği her şeyi izleyebileceği online platform üyeliği

Eğer film izlemekten keyif alan bir anneniz varsa ya da annenizle birlikte yaptığınız favori aktivitelerinizden biri sinemaya gitmekse, sizin için seçtiğimiz hediye önerisi online platform üyeliği. Netflix, BluTV, Hulu gibi farklı online platformlar arasından annenizin izlemeyi sevdiği içerik tarzlarına göre birini seçebilir, evde doyasıya sinema keyfi yaşamasına yardımcı olabilirsiniz. Eğer birlikte film izlemeye karar verdiyseniz, mısır patlatmayı da unutmayın 🙂

Klasik: Spor, dans, aktivite dersleri

Alternatif: Online ders üyeliği

Sosyal hayatına düşkün, farklı aktivitelerden keyif alan bir anneniz varsa, bu dönemde biraz değişiklik ona iyi gelecektir. Annenizin karantina günlerine biraz renk katmak için, online ortama taşınan pek çok eğitim, yoga, hobi ve spor aktivitelerinden birini hediye edebilir; eğer gerekiyorsa aldığı ders için gerekli materyalleri de temin edebilirsiniz. Üretmenin harika hissettireceği kesin! 🙂

Klasik: Almış olmak için alınan hediyeler

Alternatif: Adına bağış yapmak

Anneler Günü’ne dair üzerinde dikkatle düşünülmesi gereken bir şey varsa, o da almış olmak için alınan hediyeler. Anneler Günü’nü hediyesiz geçirmek istemiyor, ancak telaşla son anda gördüğünüz ilk seçeneğe sarılıyorsanız; hem doğaya hem kesenize zararlı bu seçimden vazgeçip, anneniz adına desteklemekten gurur duyacağı bir platforma bağış yapabilirsiniz. Oldukça anlamlı, duygusal bir hediye olacak.

 

Bu içerik FOREO katkılarıyla hazırlanmıştır.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!