Anadolu Efes’ten farklı bir sanat deneyimi: Pub-Up Mavi Sahne

Anadolu Efes, 2018 yılında sanatın sürdürülebilir ve erişilebilir olması amacıyla kurduğu Mavi Sahne platformunu şimdi de oyuncu Berkay Ateş’le yeme-içme ve eğlence mekanlarına taşıyor. “Pub-Up Mavi Sahne” projesinin ilk etkinliği, “Yazarlar Ormanı” konseptiyle 9 Mart’ta İstanbul’da gerçekleştirildi. Gösterimler Ankara, Eskişehir, İzmir’de farklı mekanlarda devam edecek. Anadolu Efes ayrıca, Pub-Up Mavi Sahne izleyicileri adına yapacağı tohum topu atışlarıyla da doğanın artı biri olacak.

Pub-Up Mavi Sahne kapsamındaki ilk etkinlik, 9 Mart’ta İstanbul’da, Kozmonot Bomonti’de yapıldı. Düzenlenen ilk Yazarlar Ormanı etkinliğinde Berkay Ateş, konukları Yağızcan Konyalı ve Bihter Dinçel ile sahnedeydi. Sanatçılar, okudukları İstanbul temalı şiirler ve üzerine gerçekleştirdikleri söyleşi ile izleyicilere farklı bir deneyim sundu.

Yazarlar Ormanı ile her izleyici için bir tohum topu atışı

Yazarlar Ormanı etkinliklerinde okuyucusuna örnek olmuş, yol göstermiş yazarların eserlerine ve hayatlarından kesitlere yer veriliyor. Dört farklı kentte en az bir kez düzenlenecek olan Yazarlar Ormanı etkinliğine katılan her izleyici için Anadolu Efes tohum topu atışı yapacak. Bunun yanı sıra izleyiciler de Anadolu Efes’in yeşil şişeleri vesilesi ile seçtikleri tohum toplarının, insan elinin ulaşamadığı sarp alanlarda toprakla buluşmalarına destek olabilecek.

Mavi Sahne platformunun bu yeni projesiyle ilgili detayları, şirketin Grup Kurumsal İletişim Direktörü Selda Susal Saatçi anlattı. Susal Saatçi, “Anadolu Efes olarak, 35 yıldır kesintisiz olarak desteklediğimiz kültür sanatı birçok dalda her yere ve herkese ulaştırmayı amaç edinen bir şirketiz. Pandemi nedeniyle sahnelerin kapandığı dönemde de hem tiyatroların ekonomik olarak sürdürülebilirliğini sağlayabilmesi için hem de tiyatroseverlerin tiyatrodan daha fazla mahrum kalmaması için sanatla dayanışmanın +1’i olmaya devam ettik” dedi. 

Bir sonraki Pub-Up Mavi Sahne etkinliği 24 Mart’ta İzmir’de gerçekleştirilecek.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!