Avrupa Var, Amerika Var: Kalben’in iPhone’uyla çektiği müzik klibi “Dünyaya bakış açınızı değiştirecek”

“Dünyanın tuhaf, acıklı ve kaotik zamanlarından geçtiğimiz gerçeğini değiştiremeyiz ancak dünyaya bakış açımızı değiştirebiliriz.” – Kalben.

Ekibiyle birlikte iPhone ile çektiği videoların Doruk Kaya tarafından kurgulanmasıyla ortaya çıkan Avrupa Var Amerika Var klibi, Kalben’in müzisyen hayatını bugüne kadar en dürüst ve açık anlatan iş olarak karşımıza çıkıyor.

Otellerde, uçaklarda, yollarda ve sahnelerde akıp giden senelerin, tanışılmış yüzlerin, yaşanmış tüm sevgilerin izlerini taşıyan video, bir müzisyenin gözünden, yaptığı işe aşkla bağlanmayı ve diğer aşklardan üstün bir aşkın peşine takılıp gitmeyi anlatıyor.

Sokakların, ofislerin, bankaların, hava alanlarının, ülkelerin ıssızlaştığı ve insanların özlerine, içlerine dönerek kendilerini öz gözleriyle görmeye başladıkları yeni bir zamanın habercisi olan günlerin etkilerini taşıyan ve tamamı iPhone ile çekilen video, Garaj Müzik ve Apple Music’in ortak çalışması olarak yayınlanıyor.

Apple Music Video sayfasında “Kalben: En İyi Video Hit’leri” listesine de yer veriliyor.

Bu klip için ekibiyle birlikte çekimleri kendisi yapan Kalben bu deneyimiyle ilgili şöyle diyor:

“Avrupa var Amerika Var, kendi farklı serilerden iPhone’larımızla ekipçe yollarda, konserlerde çektiğimiz videolara benim tekil olarak çektiğim karantina süreci videolarının eklenmesi sonucu ortaya çıkan bir Doruk Kaya kurgusu. Bugüne kadar stüdyolarda, önceden planlanmış, büyük bütçeli ve sanatsal işler üretirken elimden kaçan bir özgürlüğün hikayesini sonunda kendi zamanımda ve rahat bir üslupla var etmiş olduğuma seviniyorum. Süreçte bana en yardımcı olan uygulamalardan biri oldu. iPhone 11’in renk skalası ve dokusal estetiği öyle etkili ki makyajsız da bu kadar güzel hissedebildiğimi görmek harika. Maceralarda yanımızda olan, bizi konserlerde ve yollarda yalnız bırakmayan tüm güzel insanlara özlem giderme hediyemiz Avrupa Var Amerika Var. Sevgimle.”

Avrupa var Amerika var adlı şarkıyı Shazam’larsanız Kalben’in sizler için özel olarak hazırladığı ve hiçbir yerde bulamayacağınız kişisel, özel bir videosu da sizleri bekliyor olacak.

Videonun kurgusunu yapan Doruk Kaya ise kendi deneyimini “Avrupa Var Amerika Var, pek çok video klibin aksine Kalben’in uzun bir dönemini kapsayan görüntülerinden oluşuyor. Klibi kurgularken de aklımın bir köşesinde tuttuğum şey bu oldu. Kalben’in hatıraları içinde bir yolculuk yapmak ve şarkının sözlerini kılavuz alarak anlamlı bir bütün oluşturabilmekti amacım. Şarkılarında kendini, yaşadıklarını, hislerini anlatmaktan hiç çekinmeyen Kalben bunu görsel bir anlatıma dönüştürmek istediği için Avrupa Var Amerika Var klibi ortaya çıkmış oldu.” sözleriyle paylaşıyor.

“Sevmekten, kavuşmaktan, özlemekten korkmak yerine sevmeyi ve sonları kabullenmeyi, kavuşmayı ve ayrılmayı, özlemeyi ve hatıra saklamayı tercih ediyorum.” Kalben

Kalben – Avrupa Var, Amerika Var

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!