Amazon Prime dizileri: Amazon Prime’da izleyebileceğiniz dizi ve belgesel önerileri

Günümüzde Netflix üyeliği olmayan çok da fazla insan kaldığını düşünmüyorum. Peki ya Prime Video? İlk 30 günü ücretsiz olan ve Türkiye fiyatı nedense sadece 7,90 TL olarak belirlenen Amazon Prime üyeliği satın alıp Prime Video ve Prime Gaming servislerinden de yararlanabilirsiniz. Bugün benim size Prime Video hesabınız ile izleyebileceğiniz 4 tavsiyem olacak. 

Elbette dördünü de birçok internet sitesinde bulabilirsiniz, ancak siz de benim gibi dizileri orijinal dilinde, İngilizce alt yazı ile ve en önemlisi kaliteli bir şekilde izlemek istiyorsanız, hemen kendinize Amazon Prime üyeliği armağan edip sonsuz filmin/dizinin keyfine varın derim.

Amazon Prime’a hemen üye olmak için tıklayın. 

This is Us 

Ah bu diziyi ne kadar sevdiğimi size anlatamam. Aile bağlarını acısıyla, tatlısıyla, kavgasıyla, mutluluklarıyla anlatan sanırım en güzel dizilerden biri olsa gerek. Neredeyse 3 yıldır izlediğim ve yeni sezonu ekim ayı içerisinde gösterime girecek olan bu dizi diğerlerinden farklı olarak Amazon yapımı değil.

Diziden kısaca bahsetmem gerekirse, birçok zaman dilimi, bir aile, muhteşem oyunculuklar, sürükleyici bir senaryo. Sanırım Türkiye televizyonlarında da bir versiyonu yapılmış olmasına rağmen kısa sürede yayın hayatına elveda diyen dizinin orijinali inanın izlemeye değer.

THIS IS US – Official Trailer – NBC Fall Shows 2016

Fleabag

Öncelikle, dizinin henüz çok yeni izleyicilerinden olduğum için biraz pişman olduğumu bildirmek isterim. Üstelik birkaç kişiden duyduğum bir dizi olduğu halde nasıl bu kadar geç kalmıştım izlemek için bilemiyorum doğrusu…

Kısa süreli dizileri hep sevdiğim gibi, ‘cool’ kadınların yer aldığı dizileri de her zaman ilham verici bulmuşumdur. Eğlenceli ve sürükleyici olan dizinin başrol oyuncusu ‘Fleabag’, ilk başlarda biraz bencil ve umursamaz bir karakter gibi gözükse de, açıkçası ilerleyen bölümlerde onunla empati kurmaya başladığımı ve toplumlarda ‘kötü kalpli’ diye adlandırdığımız birçok insanın dışlanmışlık ve yalnızlıktan bu yolu seçtiklerini bir kez daha görüyoruz.

Hayatı başkalarına zarar vermediği sürece, biraz da olsa, umursamaz bir şekilde yaşamamız ve başkalarını pek de takmamamız gerektiğini Fleabag karakteri bana bir kez daha hatırlattığı için şanslıyım sanırım. Henüz izlemediyseniz hemen ekran başına geçmenizi öneririm.

Fleabag ( Season 1 ) – Trailer VO

The Marvelous Mrs. Maisel

Yayınlandığı günden beri sayısız ödül alan dizide aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. Görsellikten eğlenceye, kahkahadan etkileyici oyunculuklara, iyi senaryodan kadınının azmine… Hepsi tek bir paket içerisinde bizlere sunulmuş adeta.

Dönem dizilerini izlerken hep ayrı bir heyecan oluştuğu için bende, bu dizinin de favorilerimden olduğunu söyleyebilirim. Kimileri 3. sezonda aradıklarını bulamadıklarını söylese de, bu kadar başarılı ve IMDB puanı 8.7 olan diziye bir şans vermeye değmez mi sizce?

3 yıldır devam eden dizinin yeni bir sezonun daha çekileceğinin açıklanması ile, hala diziyi izlememiş olanlar varsa, oyuncularımızın çekim sürelerinde önceki sezonları izleyebilirler.

The Marvelous Mrs. Maisel Season 1 – Official Trailer [HD] | Prime Video

BONUS: Coldplay: A Head Full of Dreams

Müzikseverler sizin için bir bonus var şimdi sırada. Coldplay, eski rock severlerin gözünde çizgisinden tamamen sapmış olsa da, bana göre hala dünyadaki en keyif veren gruplardan biri diyebilirim. Grubun konserlerini TV’de bile izlerken yerimde duramadığımı ve ölmeden önce yapılacaklar listemde ‘herhangi bir şehirde Coldplay konserine gitmek’ yer aldığını söylersem, sanırım onları ne kadar çok sevdiğimi belirtmiş olurum.

Neredeyse 25 yıllık müzik yolculuklarının başından bugüne kadar olan serüvenlerini izlemek isterseniz eğer hadi ekran başına. Buna ek olarak, belgeseli izlerken neden bonus dediğimi de anlayacağınızdan emin olabilirsiniz…

Coldplay – A Head Full Of Dreams (Official Film Trailer)

Hadi ufacık bir tüyo… İnsanın istedikten sonra başaramayacağı şey yoktur. Siz sadece inancınızı ve azminizi asla rafa kaldırmayın. Hatta tarihi bile belirleyebilirsiniz 🙂 Başaracağınıza yalnızca inanın…

Amazon Prime’a hemen üye olmak için tıklayın. 

İlginizi çekebilir: Belgesellerle aranız nasıl: Tarihten bilime keyif alacağınız 5 Netflix belgeseli

Gizem Okut
1986 yılında İstanbul’da doğdum ve Kıbrıslıyım. 2010 yılında DAÜ’de Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünü bitirdikten sonra Londra'da moda yazarlığı da dahil olmak üzere moda ... Devam