Akşamüstü Sohbetlerinin Eşlikçileri: Çay ve Kahve

Akşamüstü, günün yorgunluğunu geride bırakarak huzurlu bir mola vermeye hazırlandığımız zaman dilimlerinden biri olmuştur. İşte tam da bu an geldiğinde sıcacık bir fincan kahve ya da çay, yanımızda lezzetli birer eşlikçi olarak belirir. Çayın sakinleştirici etkisinden kahvenin enerji yükselten yapısına kadar bu iki içecek uzun yıllardır hayatımızda var olmaktadır. Haydi onlara daha yakından bir bakalım!

En Özel Bitki Çayları

Tadı ile damaklarda adeta şenlik yaratan en özel bitki çayları daima sizinledir. İster akşam vakti bir işe odaklanmanız gerektiğinde isterseniz de arkanıza yaslanıp dinlenirken… Bir fincan bitki çayı her şeyi çözer!

Yeşil Çay

Faydaları bitmek bilmeyen yeşil çay, akşamüstü sofralarına hem renk hem de sağlık katacak. Antioksidan açısından zengin olan bu içecek sayesinde bağışıklık sisteminizi güçlendirebilirsiniz. Kafein içerdiği için içtiğiniz andan itibaren kendinizi daha zinde hissetmeye başlarsınız. Yeşil çay, aynı zamanda ağız kokusu gibi sorunların önüne geçmeye yardımcı olur. Düzenli tüketimde kan şekeri düzeyinin dengelenmesini sağlar.

Kış Çayı

İçerisinde birbirinden farklı meyveleri barındıran kış çayı, kendine has lezzeti ile her daim ön plana çıkmayı başarır. Akşam çökünce şöyle bir güzel kış çayı demlemek size çok iyi gelecek, bundan hiç şüphemiz yok. Bu çay sayesinde tüm toksinler vücuttan atılır. Ödemler gider ve kan basıncı dengelenir. Kan basıncının dengelenmesi ile tansiyon normale döner. Mide ve bağırsak sağlığı en iyi halini alır.

Siz de bitki çayı çeşitleri ile güne huzurlu bir mola verebilir, bu eşsiz tatları sevdiklerinizle paylaşmanın keyfini yaşayabilirsiniz.

En Lezzetli Türk Kahvesi Çeşitleri

Türk kahvesi çeşitleri ile sofranıza geleneksel bir lezzet katmaya ne dersiniz? Her biri de kendine has özellikler barındıran bu eşsiz kahveleri tattığınız an kendinizi çok mutlu hissedeceksiniz.

Sade Türk Kahvesi

Sade Türk kahvesi, Türk kahve geleneğinin en önemli parçasıdır. Öğütülmüş kahve çekirdekleri cezve içerisinde su ile kaynatılır. Şekersiz şekilde fincanlara paylaştırılır. Zengin tat bu profili ile öne çıkan bu içecek, Türk kültüründe sosyal etkileşimlerin gerçekleştirildiği misafir ağırlamalarda sık sık tercih edilmektedir. Kafein içeriği ile enerji verdiğini de eklemeden geçmemek lazım. Herhangi bir rahatsızlığınız yoksa günde 1 küçük fincan Türk kahvesi tüketmeyi ihmal etmeyiniz.

Damla Sakızlı Türk Kahvesi

Türk kahvesine farklı bir açıdan bakmaya ne dersiniz? O halde sizi damla sakızlı Türk kahvesi karşılayacak demektir. Damla sakızlı Türk kahvesi; su, kahve ve şeker üçlüsüne damla sakızı aromasının dahil edilmesi ile hazırlanmaktadır. Bu karışım sayesinde bambaşka bir Türk kahvesi deneyimi yaşayabilirsiniz. Son derece hafif bir tadı vardır bu yüzden de mideyi yormaz.

Dibek Kahvesi

Sıra geldi dibek kahvesine! Dibek kahvesi, öğütülmüş kahve çekirdeklerinin geleneksel bir taş değirmende öğütülüp hazırlanması ile oluşturulur. Özellikle ülkemizin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yaygın şekilde tüketilmektedir. Dibek kahvesi için hazırlanan kahve çekirdekleri, el ile dövülerek de ince toz haline getirilebilir. Fakat değirmen kullanmak her zaman için daha iyi bir seçenektir.

Pişirme yöntemi de kendine has olmaktadır. Çoğu zaman cezvede kaynayan suya eklenen toz kahve iyice köpürtülerek demlenir. Fincanlara eklenmeden önce kısık bir ateşte iyice pişirilir. Bu yöntem sayesinde daha baskın bir aroma ortaya çıkar. Buna rağmen yumuşak içimli bir seçenek olduğunu ifade edebiliriz.

Konuklarınızı kusursuz bir Türk kahvesi ile mutlu etmek için tüm seçeneklere göz atmayı unutmayın. Merak ediyorsanız Türk kahvesi fiyatlarını da her zaman inceleyebilirsiniz!

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!