Akrep Yeniayı seçim yapma zamanı: Gücün hangi tarafındasın, ak mı siyah mı?

28 Ekim 2019’da İstanbul’a göre 05:38’de Akrep burcunda Yeniay gerçekleşiyor. An haritasının 1. Evinde gerçekleşen bu Yeniay, bizleri sanki bir Dolunay gibi sınamakta.

Akrep burcu derin suların burcudur; dönüşümü, ölümü, cinselliği, ölüm ve ötesini anlatır. Önümüzdeki on beş günlük süreçte dönüşümü gerçekleştirebilmek için yaşayacaklarımızı irdelememiz gerekmekte. Sınanacağımız konular an haritasının yükselen burcu olan Terazi’ye bağlı olarak ikili ilişkiler, finans konuları ile ilgili ani gelişen olaylarla çevremizin, arkadaşlıklarımızın evrildiği ve değiştiği; dolayısıyla sizi de değiştiren bir Yeniay yaşayacağız.

Gökyüzü desteğini her zaman iyiden, doğrudan yana kullanırken, farkındalığa sahip olanlar başka bir bilince sıçrama yapacaklar. Özellikle sabit burçlar olan Akrep, Boğa ve Aslanlar, sonrasında ise öncü gruplar Koç, Terazi, Yengeç ve Oğlaklar sırasıyla etkilenecekler. Sağlık açısından üreme organlarına, diş, kemik, cilt ve boğazlara dikkat.

Global olarak da bazı kaçınılmaz olayları tetikleyen bir Yeniay olacak; büyük şirketlerin dağılması, ekonomik göstergelerin bir anda değişmesi, borsa ve dövizin oynaması olası. O yüzden kelebek etkisi misali ekonomimizde bir durgunluk sonrası fiyat artışları olası. Bu yüzden paranızın değerini bilerek doğru bir şekilde harcayın. Mümkünse kredi kartınıza yüklenmeyin, borç almayın, krediye başvurmayın, en düşük miktarda bile olsa bir şekilde paranızı biriktirin derim.

An haritasının Ay’ı Akrep’te bize gizli saklı ilişkilere davet çıkarırken, Terazi’deki Mars’ın olumsuz enerjisi ile dengemizi şaşırtırken, Akrep’teki Merkür’le beraber araştırmacı ve dedektifvari bir şekilde her şeyden şüphe eden ve sorgulayan bir tavra büründürebilir. Önümüzdeki on beş günlük süreçte kendinizle dost olmayı seçin, zira göksel enerjinin kara tarafında olursanız kendinizi yok edebilirsiniz. Eğer beyaz ışık tarafını seçip ilerlerseniz, her ne durumda olursanız olun fark etmez, an haritası size huzuru ve başarıyı önümüzdeki günlerde yaşatacak. O yüzden şimdi kendinizle dost olup başınızdan geçenleri daha derin analiz ederek adım atma zamanı.

Akrep Yeniayının burçlara etkisi

Sevgili Koçlar, 8 evinizle ilgili bir Yeniay yaşayacaksınız. Krediler, ödemeler, ameliyat gibi konularda bir başburu kararı alabilirsiniz. Aldığınız karar her ne olursa olsun –ister sağlık, ister ödeme, vergi, sgk vs- gibi konularda dikkatli hareket etmenizde fayda var.

Sevgili Boğalar, ilişki ve ortaklık eviniz yeni başlangıçlara gebe; sürprizlere hazırlanın.

Sevgili İkizler, sağlık, çalışma ortamınız, evcil hayvanlarınızla ilgili konularda birtakım sıkıntılar nüksedebilir.

Sevgili Yengeçler, aşk, çocuklar ve yaratıcılıkla ilgili bir Yeniay var. her ne kadar zorlu bir Yeniay olsa da size farkındalık, sürpriz aşklar ve güzellikler yaşatabilir.

Sevgili Aslanlar, ev ve aile, aile büyükleri ile ilgili aniden gelişen olaylar ortaya çıkabilir, dikkat.

Sevgili Başaklar, yakın çevre, kardeşler ve iletişim ya da kısa seyahat deneyimleri yaşayacağınız on beş günlük bir süreç geçireceksiniz.

Sevgili Teraziler, para evinizde yaşayacağınız bir Yeniay size beklediğiniz kazancı verebilir, sevineceksiniz.

Sevgili Akrepler, yaşam alanlarınızda gerçekleşen Yeniay, size farkındalıkla birlikte tüm yeni olasılıkları da sunacak; gökyüzünün hediyelerini alın kabul edin.

Sevgili Yaylar, duygusal ve içinize kapanmanıza neden olacak olaylar deneyimleyebilirsiniz.

Sevgili Oğlaklar, sosyal çevreniz, ait olduğunuz alanlar ve aşk-çocuk evini de etkileyen bir Yeniay size güzellikler getirebilir; keyfini sürün.

Sevgili Kovalar, Yeniay kariyer ve hanenizi parlatmakta; taşınma, ev alma gibi konularda ve işinizle ilgili yeni başlangıçlar söz konusu.

Sevgili Balıklar, nihayet kariyer evinizde bir parıldama, bir hareketlilik… Güzel zamanlar, iyi değerlendirin derim.

Kıssadan hisse, mevsim olarak kışa girişin ve toprağın içe çekildiği zamanlar. Bizlerin de biraz deneyimlediklerimizle, kendi iç dünyamıza çekilerek neyin doğru neyin yanlış olduğuna karar verip hayat yolumuzda ilerleme zamanları… Derine inerken sarhoşluğuna kapılmadan, farkındalıkla akışta olma zamanları.

İlahi O’lan Aşk’ta Buluşmak Dileğiyle…

Arzum Koyuncu Astrolog & Enerji Terapisti
Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri mezunu oldu ve üniversite öğrencisi olarak çalışmaya 1997 yılında başladı. Lisanslı gayri menkul ... Devam