Airbnb’nin yeni mobil aplikasyonu turizme yeni bir soluk getiriyor!

Airbnb yeni kampanyasıyla, mobil aplikasyonunu yeniden tasarlayıp, yurt dışına tatile çıkan turistlere bambaşka bir deneyim yaşatacağını duyuruyor. Özellikle büyük turist gruplarının popüler ve turistik yerleri mahvettiği probleminden yola çıktıklarını ifade eden Airbnb CEO’su Brian Chesky, şirketin San Fransisco’da bulunan ana merkezinde yaptığı konuşmada ‘Live There’ kampanyasıyla geleneksel turizm endüstrisine alternatif sağlamayı amaçladıklarını dile getiriyor.

airbnb
Airbnb, şans eseri keşfedilen yerleri ünlü turizm merkezleri haline getirmeyi hedefliyor.

Airbnb’nin IOS ve Android’de bulunan aplikasyonu sayesinde, turistlerle yerel halk profil üzerinden eşleştiriliyor, aynı zamanda  Airbnb kullanan turistlere, gittikleri ülkelerde yardımcı olacak detaylı rehber kitabı sunuluyor. Daha genel olarak söylemek gerekirse, Airbnb sayesinde şans eseri keşfedilen yerler ünlü olup turist merkezi haline gelecek.

‘Bugün turistlerin %86’sı seyahatlerinde Airbnb kullanıyorlar; çünkü seyahat ettikleri yerlerde yerel insanlar gibi yaşamak istiyorlar. Biz insanların seyahatlerini değil, seyahatleri sırasındaki yaşam tarzlarını değiştirmeye çalışıyoruz.’ diyor Chesky. Aynı zamanda geleneksel turizm anlayışı yüzünden, önemli destinasyonların selfie çekme merkezlerine dönüştüğünü, seyahat severler için bunun bunaltıcı bir deneyim olduğundan bahsediyor. Airbnb olarak, insanlara yeni yerler keşfetme şansı verdiklerini ve bu deneyimi yaşamalarını istediklerini dile getiriyor.

İlgili yazı: Seyahatlerinizde Airbnb Kullanmanız İçin 5 Sebep

Airbnb’nin değeri 25 milyar dolar

Airbnb platformuna girdiğiniz zaman dilediğiniz şehri seçebiliyorsunuz. Airbnb, 91 ülkede bulunan 2 milyonun üzerinde kaydıyla, turizm ve seyahat alanında yeni bir kapı olarak görülüyor. Geçen Kasım ayında değeri 25 milyar dolar olarak açıklanan Airbnb, otellerin hüküm sürdüğü turizm ve seyahat sektöründe, turistlere ucuz ve daha anlamlı bir tatil sunması bakımından tercih sebebi oluyor. Gelecek günlerde ‘Live There’ kampanyası ve tanıtacağı yeni özelliklerle adından söz ettirmeye devam edecekmiş gibi görünüyor.

Kaynak:

theverge.com

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!