Aile içi şiddete karşı duyarlı olduğunuzu düşünüyorsanız, bu videoyu izledikten sonra kendinizle ilgili tüm fikirleriniz değişebilir

Özellikle Türkiye gibi gelişmekte olan ve az gelişmiş ülkelerde, aile içi şiddet denildiğinde akla ilk kadına ve çocuğa yapılan fiziksel şiddet geliyor.Bu konuda yapılan istatiktiksel araştırmalar, tüm dünyada aile içi şiddetin giderek hızlı bir artış gösterdiğini tüm çarpıklığıyla gözler önüne seriyor.

Aile içi Şiddete Duyarlı mıyız?
Aile içi Şiddete Duyarlı mıyız?

Peki, aile içi şiddet mağdurları yalnızca kadınlar ve çocuklar mı? Erkekler bu tabloda yalnızca şiddeti uygulayan tarafta mı?

Yapılan araştırmalar, İngiltere ve İrlanda’da aile içi şiddet mağdurlarının %40’ının erkekler olduğunu ve bu oranın gün geçtikçe arttığını gösteriyor.

Bu artışa dikkat çekmek ve durumun yalnızca istatistiksel reklamlardan ve varsayımlardan ibaret olmadığını göstermek isteyen ManKind Initiative, etkileyici bir sosyal deney gerçekleştirmiş. Aile içi şiddete karşı cinsiyet rolleri değiştiğinde çevredeki insanların verdiği tepkiler, bakış açınızda değişimlere yol açabilir:

#ViolenceIsViolence: Domestic abuse advert Mankind

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!