Ağustos ayı günerji yorumu

Ağustos ayı günerji yorumu
Ağustos ayı günerji yorumu

Ağustos ayı, kazançlı anlaşmaların gündemde olduğu bir ay. Yabancılarla yapılacak anlaşmalarda, bulunduğumuz yerden uzaklaşmamız gerekebilir. Bu ay içerisinde yapacağımız her çalışma, hem akıl dolu hem de uzlaşmacı ayrıntılarla dolu olacak. Sonuca ulaşmak istiyorsak sorumluluk alanımızda olan işleri tamamlamamız şart.

Ağustos içerisinde, özellikle hayallerimizi süsleyen işlerde sonuca ulaşmamız ve istediklerimizi elde etmemiz mümkün görünüyor. Bu ay bir basamak gibi işliyor, geleceğe yönelik yeni ve farklı bir döneme köprü oluyor. Ortaklıklara ve anlaşmalara bu anlamda dikkat edelim ve fısatlarımızı iyi kullanalım.

İş hayatı ve hedefler

Yeni teknolojik gelişmeler veya üretimler üzerinde çalışıyorsak, bu ay projelerimizi tamamlayabilir ve pazarlamaya başlayabiliriz. Ağustos ayı içerisinde birçok yenilik ve teknolojik gelişme hakkında duyurular da yapılabilir. Bu anlamda iş dünyası açısından önemli bir ayda olduğumuzu söyleyebiliriz.

Yılın başından itibaren yürütülen hedefler için bir muhasebe yapabiliriz Ağustos ayında. Tamamlanan hedeflerin maddi ve manevi karşılıkları beklediğimiz şekilde olmuşsa bu keyfimizi yerine getirirken, yeni bir aşamaya geçmek için hazırlığa koyulabiliriz. Bu hazırlık akıl dolu olmalı. Bu aşamada hayallerimizi  somutlaştırıp gerçekçi yaklaşımlarla yapılandırmalıyız. Eğer beklediğimiz sonuçlara ulaşamadıysak o zaman bu tecrübemizi de yeniden yapılandırma amacıyla kullanabiliriz. Ulaştığımız sonuca nelerin sebep olduğuna bakmak, nasıl ilerleyeceğimizi ve ne yapacağımızı bize gösterecek. Bu anlamda nelerin hayalini kuruyorsak bunu gerçekçi bir bakış açısıyla gündemimize almamızda yarar var.

İlişkiler

Evlilikler ve birliktelikler söz konusu olduğunda, uzun dönemli çalışmalarda karşılaşılan zorlukların yıpratıcı enerjisi, bizi sevdiklerimizden ya da ortaklık içinde olduğumuz kişilerden uzaklaştırabilir.Bu anlamda tüm ilişkiler açısından karşılıklı oturup konuşarak yeni bir aşamaya geçiş sağlanabilir. Uzlaşmak için nelere evet, nelere hayır diyoruz dikkat edelim.

Ağustos ayında uzlaşma enerjisi, kendimizden tavizler vererek, kendimizi unutarak olmamalı. Evet ve hayırlarımızı değiştirme gereği hissedebiliriz. Bugüne kadar kullandığımız evet ve hayırların değişimi, bazı konularda uyumsuzluklara neden olabilir. Bu anlamda daha özgür davranmak, kimi birliktelikleri sonlandırabilir. Bakış açımız, bize ait olmayan yüklerden kurtulmak ve kendi sorumluluk alanımızda olan şeylere odaklanmak şeklinde olmalı. Çünkü ilişkilerimizin bize yük getirmiyor olması ve paylaşımcı bir zemine oturuyor olması gerekir. Bu anlamda kendimizi “kullanılmış” yada “kurban edilmiş” gibi hissediyorsak, sınırlarımızı belirleyelim ve başkalarının bu sınırları ihlal etmesini engelleyelim.

Başkalarından öğrenecek çok şeyimiz var bu ay. Ancak en önemli konulardan biri duygularımızın ifadesi. Bu ay içinde özellikle aşka dair romantik hislerimizi içimizde tutmak yerine karşımızdakine söylemeyi seçelim. Bunu yaparken, kaybetme korkusundan sıyrılıp kendimizi yeterince ifade etme özgürlüğüne kavuşalım. En büyük kazancımız kendimizi ifade etmek olacak. Aşk bundan sonra kendiliğinden gelecek. Kendimizi yeterince ifade ettiğimizi düşündüğümüzde, ilişkimizi istediğimiz evreye taşıyabiliriz.

İlişkiler bazen bitmesi gerektiği için biter. Bitişler hüzünlendirir ve üzer. Bu noktada hatırlamamız  gereken şey, yeni bir ilişkinin başlaması için eskisinin bitmesinin gerekli olduğudur. Sürekli bir şeylere katlanarak yada kendinizden taviz vererek devam ettirdiğiniz ilişkiler sizi silik ve kişiliksiz hale getiriyorsa, bunlara da dur demenin zamanıdır. Bu anlamda kendinizi ifade ediyor olmanın getireceği özgürlük de, yeni ufuklara yelken açmamızı sağlayabilir.

Ağustos ayı  harekete geçmemiz açısından önemli bir ay. Bu ay enerjimizi sonuç alacak şekilde kullanalım. Ertelemek, rahatlık alanından çıkmamak, kaçışlar içinde olmak yerine; çalışkan, esnek ve sorumluluklarımızı bilerek yaşayalım.

 

Mehmet Aktürk
Günerji ile günlerin enerjisini yorumlamaya başlamış ve ilk çalışmasını 2012 yılında kitap halinde sunmuştur. Günerji yazılarını halen www.gunerji.com adresinde ve bazı web siteleri ile ... Devam