3 Mantra ile huzur ve güç!

Hayatımızda yaşanan olaylar bizde panik ve strese yol açabilir. Buna çözüm olabilmek için şunları tekrar size hatırlatmak isteriz:

“Siz güçlüsünüz. Siz evrende teksiniz. Siz doğuştan sevgiye, iyi oluşa, berekete ve huzura sahipsiniz. Sizin sevgi enerjiniz dünyayı değiştirebilecek kadar güçlüdür.”

Fark etmişsinizdir, hayat inişler ve çıkışlarla doludur. Ve yükseldiğimiz zamanlarda yaratırız, büyütürüz ve tecrübe ederiz, düşüşe geçtiğimiz zamanlarda ise sakin kalıp akışa güvenmeliyiz, bizi beslemeyen duyguları serbest bırakmalıyız.

Mantralar da tam bunun içindir. Zihnimizde ya da yüksek sesle tekrar ederek enerji seviyemizi yumuşatmaya yardımcı olurlar.

mantra 1

Mantra 1: Affediyorum, üzgünüm, seni seviyorum, teşekkür ediyorum.

Bu aynı zamanda Hawaii kültüründe kullanılan bir affetme pratiğidir, ismine Ho’oponopono denir.

Bir araştırma sonucu, ünlü bir terapist sadece dosyalarına bakarak, yüzlerini bile görmeden bu mantrayı söyleyerek birçok suçluyu tedavi etmiştir.

Bu mantra geçmişi huzurla bırakmanıza, kendinizi ve diğerlerini affetmeye niyetli oluşunuza ve bu durumda oynadığınız rol için üzgün olduğunuzu dile getirip, devam etmenize yardımcı olur.

Bu mantrayı dış dünyanızda sizi tetikleyen durumlar oluştuğunda kullanabilirsiniz.

Mantra 2: Bunun yerine huzuru seçiyorum.

Dünyayı kontrol edemezsiniz ancak dünyaya karşı ne tepki verdiğinizi kontrol edebilirsiniz.

Evet, otobüsü kaçırıp işe geç kalmış olabilirsiniz.

Evet, kayınvalideniz hala sizi sinir etmeye çalışabilir.

Evet, ülkede birden çok kriz yaşanıyor olabilir.

Evet, tüm bunların sizde sinir, nefret, sıkıntı yaratmasına izin verebilirsiniz…

Ya da basitçe huzuru seçebilirsiniz.

Açık olmak gerekirse, huzur hiçbir şey yapmamak ya da hiçbir aksiyon almamak değildir. Huzur iç dünyanızı kontrol ederek daha açık ve sakin bir bakış açısına tutunmanızı sağlar.

Yaşadığınız her enerji dünyaya geri geliyor. Yani güzel enerjileri tutmayı başarabilirseniz, evet, dünyada daha çok güzellikler yaratıyorsunuz demektir.

Birine ya da bir şeye sinirlendiğinizde derin bir nefes alın ve bunun yerine huzuru seçebilirim deyin.

Mantra 3: Kendimi seviyorum.

Her zaman, ama özellikle zor zamanlarda kendinizi sevmeli ve merhamet göstermelisiniz.

Hayatımızda olup biten birçok şey – belli ilişkiler, işlerimiz, kilo vermek, ün gibi, kendimize verdiğimiz değerle doğru orantıdadır.

Gerçekçi olmak gerekirse, aradığınız sevgiyi asla dışarıda bulamayacaksınız çünkü dünya değişken bir yer. Gerçek ve öz sevgi tamamen kendinizi sevmenizden geçer.

Ve işin en güzel tarafı siz kendinizi sevmeye başladıkça, dünya sizi sevmeye başlayacaktır.

Bu nedenle “kendimi seviyorum” çok önemli bir mantradır. Belki ilk başlarda bunu söylemek size zor gelecektir ancak belli bir zaman sonra işe yaradığını gün gibi göreceksiniz!

mantra 2

Kaynak:

notesonbliss.com

mindbodygreen.com

 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!