3 feminist mucidin geliştirdiği bu külot dünyayı değiştirebilir

Ülkemizde de “regl” kelimesi ve anlam üzerine tartışmalar gündemdeyken, Amerikalı 3 mucit kadın, kadınların regl günleriyle barışmalarını sağlayan işlevsel bir külot geliştirdiler. İkiz kız kardeşler Radha – Miki Agrawal ve arkadaşları Antonia Dunbar, asırlardır toplumda bir leke ve kirlilik belirtisi gibi görülen regl olgusunun, aslında kadın anatomisinin en doğal hali olduğunu savunan 3 feminist mucit hem kadınların hayatlarını hem de toplumun bu doğal durumla ilgili yerleşik algısını değiştirmeye kararlı.

İlginizi çekebilir: Mükemmel kadın vücudu algısının 100 yıllık evrimi

thinx

Regl döneminde, konforsuzluk ve tuhaf bir “utanma” duygusuyla boğuşan kadınların bu rahatsızlıklarına son verecek THINX isimli külot, kendinden emici özelliği sayesinde hijyenik ped ve tampon kullanma zorunluluğunu ortadan kaldırıyor. Quad TECH ismini verdikleri patentli teknoloji sayesinde 3 ila 6 kaşığa kadar olan sıvıyı emebilen THINX külotlarda, biri sıvı emici, biri antibakteriyel ve ikisi leke önleyici olmak üzere toplam 4 katman bulunuyor. Ayrıca marka, farklı ihtiyaçlara ve zevklere göre pek çok model seçeneği de sunuyor.

İlginizi çekebilir: Reklam sektörü seksizmi bitirmek için ilk darbeyi vurdu

Modaya karşı özgürlük

THINX’in kurucuları Radha – Miki Agrawal ve arkadaşları Antonia Dunbar’a göre moda, kadın anatomisine uygun olmayan ve toplumun yerleşik kadın algısına hizmet eden ürünler üreten bir tek tipleştirme aracından başka bir şey değil. Tam da bu fikirden yola çıkan 3 feminist mucit, THINX’i geliştirirken kadınları önce kendi bedenleri ile barıştırmayı amaçladıklarını belirtiyorlar. Pek çok farklı yatırımcı tarafından fonlanan ve ürünlerini shethinx.com üzerinden satışa sunan markanın ürettiği bu inovatif külotları satın almak istiyorsanız 24 – 34 USD arasında bir rakamı gözden çıkarmanız gerekiyor. 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!