28 Ekim 2023 tarihinde Boğa burcundaki Ay tutulmasının etkileri

28 Ekim 2023 tarihinde akşam saat 23:25 saatinde Boğa burcunun 5 derece 9 dk’sınra parçalı ay tutulması ve aynı zamanda bir dolunay etkisi gerçekleşecek. 146 saros serisine ait bir tutulma bu. Hayatımızda Mart 2024 kendini gösterebilecek ancak ilk 3 ay etkisi çok hissedilir olacak. Bir sonlanmayı, bir sona erişi, bireysel ve kolektif anlamda daha önümüzü görebileceğimiz bir etkiye sahip olacak. 2021 yılından bu yana gelen konularınızın bir netlik kazanması vurgusu var.

Sınırlarımız ve içsel muhakeme

Tutulma 4. ev ve 10. ev aksında olacak. 10. ev sınırları, ülkeyi yönetenleri, kariyerimizi, toplum önündeki duruşumuzu, patronlarımızı, otorite birimlerini; 4. ev ise barınma ihtiyacımızı, aynı evi paylaştığımız ailemizi, yuva ve aile tanımını oluşturan tüm unsurları anlatır. Jüpiter ,tutulmaya eşlik edeceği için olayları olumlu veya olumsuz abartma eğiliminde olabilirsiniz. Kendi limanınıza çekilip uzun zamandır süre gelen ne varsa bir değerlendirme sürecinde olabilirsiniz. Önümüzdeki 6 ay tutulmanın etkisinde kalırsak yaklaşık 2 buçuk yıllık bir döngünün kapanışı şeklinde yorumlayabilirim.

Tutulmanın yükseleni Yengeç 28 derece anaretik (kriz)

28-29 dereceler kadersel bir etkiye sahiptir. İç ve dış dengeyi korumak gerektiğini anlatır bize. Beklentilerden vazgeçip adım atmayı, değerlere sahip çıkmayı, buradaki dengenin sağlanması gerektiği vurgusu olacaktır. Anın haritasında tutulmaya juno 120 trine, satürn 60’lık olumlu etkileri, ilişki, evlilik, ortaklık veya kariyer hangi alanlarda ilerlemek istiyorsan, jüpiter kavuşumu ben seni o konuda büyüteceğim, yanındayım diyor.

Duygu ve mantık çatışması yerine dengede kal

Tutulmaya karşıt açıdan yaklaşan Mars ve Merkür içsel çatışmanın da göstergesi olacak. Duygu ve mantık birbirine karşı koyarak orta noktaya gelmeye, uzlaşmaya geçmeye, iletişimdeki ifade sorunlarına, öfke patlamalarına sebep olabilir. Buradaki dengeyi korumak için sakin kalmanızda yarar var. Olabildiğince yalın ve karşımızdaki kişiyi dinleyerek hareket etmek gerekli. İçimizde biriktirip gereksiz patlamak yerine, paylaşarak konuşalım, doğru üslup ve iyimser bir tavırla iletişimde kalalım.

Konfor alanımızdaki bize iyi gelen şey doğru diğerleri yanlış mantığını gütmeyelim. Zıt enerjilerde gelişim söz konusudur bunu hatırlatmak isterim. Önemli olan her fikrimizi onaylayan değil, farklı fikirleri nezaketle söyleyen insanlara da kulak verebilmek. Bu bizi ruhen geliştirecektir.

Acele ve sabırsızlık başımıza iş çıkarabilir

Mars’ın Jüpiter ile yaptığı karşıt açısı ülke anlamında finansal dengeleri bozabilir, harcamalar, ödemeler, masrafların, ekonomik sıkıntıların artabileceği bir dönem. Bireysel hayatlarımızda ve toplumsal anlamda etkileneceğiz. Jüpiter hukuksal konulardır; kamu ve devlet birimleriyle, yasa birimleriyle ilgili önemli gündemler hayatımızda olacaktır. Devam eden mahkemeler vs. topraklarımız, toprak sarsıntısı, topraktan çıkan ürünlerin hayatımızdaki deprem etkisini de anlatır. Yasa değişiklikleri gündemde olabilir. Güvenlik ile ilgili temalar, borsadaki düşüşler ve sonrasında toparlanmalar da… Sabırsız davranıp kayıplar verebiliriz. Aynı zamanda patlamalar, yangınlar, kazalar konusunda da dikkat edilmesi gereken bir dönem.

28 Ekim 2023 tarihindeki Boğa burcundaki Ay tutulmasının hepinize olumlu enerjiler getirmesini diliyorum. Bireysel haritanızda sizi nasıl etkilediğini öğrenmek ve danışmanlık almak isterseniz bana sosyal medya hesabımdan ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir:  14 Ekim 2023 Terazi burcu güneş tutulmasının burçlara etkisi

Pınar Özbek Astrolog
Merhaba Ben Pınar, 1984 İstanbul doğumluyum. Özel bir şirkette, özel tasarım pırlanta ve mücevherat üzerine uzun yıllar yöneticilik yaptım. Çocukluğumda kitap okumayı delicesine sevişim, ... Devam