28 Ekim 2023 Boğa burcundaki Ay tutulmasının burçlara etkisi

Ay tutulması duygusal olarak gergin bir süreci anlatır. İçimizdeki konu her ne ise oradaki içsel muhakemeyi, gerginliği ve sonuca ulaşırkenki süreci gösterir. Etkisi 2024 Mart ayına kadar geçerli olacaktır. Tüm burçlar için önemli olacak konu; iletişimi doğru yönetmek, dinlemek ve doğru ifade anlatımını tercih ediyor olmak. Bu, tutulmayı en güzel şekilde geçirmemizi sağlayacaktır.

Koç ve yükselen Koç

Tutulma sizin için para ve değer konularınıza vurgu yapacak. Finansal konularınız, maddi güvenceniz, manevi değerleriniz bunlarla ilgili gündemlere işaret ediyor. İnatçılık etmeden, zıtlaşmadan dengede hareket etmeniz gerekiyor. Risk almadan davranmanız, yatırım konusunda sıkıntı çıkabileceğini fark etmeniz gerekiyor. Gelir-gider dengesini koruyabilme ve fanatikliğe yer vermeden istikrarlı bir yol haritası planlamanız gerekecek.

Boğa ve yükselen Boğa

Enerjinizi, hareketlerinizi dikkatli kullanmanız gereken bir dönem olacak. Evlilik, ortaklık, uzun vade ilişkileriniz ve tüm ilişkilerinizi içeren konuda dengede kalmanız önemli. Bazı konularda meseleleri gereğinden fazla büyütebilirsiniz. Burada herkesin sizin gibi düşünemeyeceğini, hareket edemeyeceğini kabul ederek esnek davranmalısınız. Sağlık konularına hassasiyet göstermelisiniz.

İkizler ve yükselen İkizler

Ruh dünyanızın, bilinçaltınızın yapılanması vurgusu var. Bilinçaltı kayıtlarınızda değişmesi gereken, dönüşmesi gereken her ne varsa bunlar tetiklenerek gün yüzüne çıkacak ve sizi şifalandıracak. Tüm gereksiz kalıpları ayrıştırarak bir planlama yapabilirsiniz. Ruhsal sağlığınıza önem göstermeli ve sağlık açısından bir rutin oluşturulmalısınız. Ruhsal olarak kendinizi dinginliğe bırakmanız gerekebilir. Sistem içinize attığınız konular ile ilgilenmenizi istiyor .

Yengeç ve yükselen Yengeç

Sosyal çevreniz, kariyeriniz, gelirleriniz, umutlarınız, hayalleriniz ve network alanındaki konulara vurgu var. Aynı zamanda çocuklar, hayattan keyif aldığımız zevkleriniz, borsa, şans oyunları vs… Buralarda kurmanız gereken denge söz konusu olacak. Abartıya dikkat! Katıldığınız grup ve davetler, sosyal çevredeki yeriniz ve burada edinilen farkındalıklar… Riskli yatırımlar konusunda dikkat edilmesi gereken bir dönem. Sosyal çevre ve özel hayat arasındaki iletişim konularına dikkat edilmeli.

Aslan ve yükselen Aslan

Kariyeriniz, toplum önündeki duruşunuz, eşiniz, ebeveynleriniz konusunda önemli farkındalıklar, kararlar, yeni güncellemeler söz konusu olacak. Kariyer anlamında size yeni kapılar aralanırken, aile içinde öfkeye dikkat edilmeli, tartışmalara girmemeli, fanatik düşüncelere girmemeli. Buradaki dengeyi kurmak sizi bu dönem hayli yorabilir. Sakin kalmaya özen göstermeli ve bu dönem kendinizi kariyerinize, öğrenmeye ve bilgiye adamalısınız.

Başak ve yükselen Başak

Yurtdışı, seyahatler, uzun yolculuklar, akademik hayat, yüksek bilgi, hukuksal konulara vurgu var. Hukuksal konularda gündemler, daha olgunca hareket etmeniz gereken, inançlarınızı yeniden yapılandırmanız gereken, ruhunuzun büyük penceresinden bakarak görmeyi deneyimlemeniz gereken bir döneme işaret ediyor. Uzaklar ile ilgili gündemler, atama, tayin vs, evli olanlar için eşin tarafı ile ilgili önemli gündemler olabilir. Buradaki fikir karşıtlıklarını olgun şekilde değerlendirmeniz gerekebilir.

Terazi ve yükselen Terazi

Ortak paralar, eşinizle veya ortağınız ile olan ortak paranız konusuna vurgu var. Miras, nafaka, tazminat, sigorta, borçlar, gelir-gider konularında gelişmeler… Önemli bir dönemin bitişi, kapatılması söz konusu. Kronik hastalıklar, ameliyat, ameliyat sonrası yeniden doğuş ve hayata yeniden başlanması… Ruhun artık nereye doğru evrileceğini bilecek.

Akrep ve yükselen Akrep

Yeni başlangıçlar, yeni ortaklıklar, evlilik konusunda gelişen tüm süreçler sizi bekliyor olacak. Uzun vadeli ilişkinizi resmiyete taşıma ya da ilişkinizin ciddiyeti olması, adını koyma gibi durumlar yaşanabilir. İlişkiyi burada duygusal olarak netleştirme durumunda olacaksınız. Olumlu ve olumsuzu teraziye koyup bir karar verme, değerlendirme aşamasına geçeceksiniz. İlişkiler ve ortaklık konusunda adımlar atmanızı gerektiren ne varsa gündemde olacak. Kendiniz ve karışınızdaki insan arasındaki dengeyi oturtmak isteyeceğiniz bir dönem sizi bekliyor.

Yay ve yükselen Yay

Sağlık konuları, evcil hayvanlar, çalışma arkadaşlarınız ile ilgili gündemler… Evcil hayvanınız hakkındaki gelişmeler, sağlığı ve gündemleri… Çalışma arkadaşlarınız ve günlük hallettiğiniz tüm işlemler konusunda oluşabilecek sıkıntı, pürüzler ve farkındalıklar… Ya da yeni bir iş arayışı… Sağlığınız konusunda düzenlemeler, rutinleri değiştirmek, belki yeni bir düzene geçmek, yeme-içme alışkanlıklarını değiştirmek, sağlık kontrollerinden geçmek… Bilinçaltınızı zorlayan konular ve akabinde kendi düzeninizi kurmak gerektiği vurgusu oldukça gündemde olacak.

Oğlak ve yükselen Oğlak

Çocuklar, hobileriniz, riskli yatırımlarınız, özel hayatınız , size zevk veren tüm konular önümüzdeki 6 ay boyunca kadersel olarak mercek altında. Bu konular üzerinde farkındalıklar eşliğinde tamamlanma vurgusu var. Riskli yatırımlarda ani, dürtüsel davranmamak gerekir. İletişimi iyi yönetmek gereken bir dönem. Yeteneklerinizin farkında olmanız gerektiği bir dönem. Ben ve sosyal yaşantım arasında denge esas olmalı ve burada oluşabilecek tüm zorlukları iyi yönetebilmelisiniz.

Kova ve yükselen Kova

Ev, aile, yuva konularında gündemleriniz olacaktır. Uzun yolculuklar gündeme gelebilir, ev yaşantısı ve iş yaşantısı arasındaki gerginlikler ve burayı yönetebilme durumlarınız oldukça yoğun olacak. Buradaki zorlukları dengede tutabilmek sizin için önemli olacak.

Balık ve yükselen Balık

Yakın çevre, komşular, kardeşler, eğitimler, trafik konuları, haberler konusunda gündemler söz konusu. Buradaki iletişimi iyi yönetmek gerekiyor. Olaylar büyüyebilir, küçük mevzular büyüyebilir ve iletişimde zorluklar meydana gelebilir. Olabildiğince yalın şekilde iletişim kurmalı ve karşılıklı doğru dinlemeli, karşı tarafa doğru şekilde aktarım yaptığınızdan emin olmalısınız. Doğru ifadeler önemli olacaktır. Trafik konularına dikkat!

Tutulmanın hepinize olabildiğince iyi gelmesini diliyorum. Doğum grafiğinizdeki alacağınız etki burç bazında değerlendirirken daha yoğun veya daha hafif olabilir. Sevgiyle…

İlginizi çekebilir: 28 Ekim 2023 tarihinde Boğa burcundaki Ay tutulmasının etkileri

Pınar Özbek Astrolog
Merhaba Ben Pınar, 1984 İstanbul doğumluyum. Özel bir şirkette, özel tasarım pırlanta ve mücevherat üzerine uzun yıllar yöneticilik yaptım. Çocukluğumda kitap okumayı delicesine sevişim, ... Devam