24 Mart Koç burcu Yeniayı, hangi burcu nasıl etkileyecek?

Koç burcunda 24 Mart’ta gerçekleşecek olan Yeniay, Koç burcunun 22-28 Mart arasında doğan üyelerini, Yengeç burcunun 22-30 Haziran arası doğan üyelerini, Oğlak burcunun 22-28 Aralık arasında doğan üyelerini, Terazi burcunun 23-30 Eylül arası doğan üyelerini daha fazla etkileyecek. 

2020’nin zor bir yıl olacağını başından beri biliyorduk, ancak her zorun yanında kolayın da olduğunu hatırlatmakta fayda var. Özellikle astrolojik olarak büyük bir kapanışa şahit oluyoruz; tarihe baktığımızda aynı göksel gezegen hareketler dönemlerinde savaşların başladığını, salgın hastalıkların olduğunu görüyoruz.

Gaia diye adlandırdığımız Sevgili Dünyamız doğum sancıları çeken bir kadın misali yeni bir dönem geçişini bizlere yaşatıyor. Orman yangınları, toprak hareketleri ve salgınlarla bizi yeni bir sürece hazırlamakta. Örneğin yıllar öncesindeki aynı göksel konumda dedelerimiz vatan için savaşa gitmişlerdi, bizlerse sadece evlerimizde oturmak zorundayız. Eğer başka canları korumak adına evimizden çıkmamayı başarırsak, onlar kadar ruhlarımızın yüceliceğine inanıyorum.

Koç burcu mücadelenin, savaşın, tek başınalığın burcudur, önce ben diyen öncü bir burçtur. Gökyüzü bize şunu söylüyor: Kendine inanarak hayat yolunda sevgiyle ve bir anne şefkatiyle ilerlemelisin. An haritasında yükselen bir Yengeç burcu var, yanında yolu paylaştığın biri varsa onunla beraber yürü, yoksa da yeni birisi gelecek diyor Yeniay. Eğer hayatınızda yeni bir başlangıç istiyorsanız gökyüzünde hilali gördüğünüzde niyet edin; niyelerinizin ana yakıtı ise kendinize inanmaktan geçer.
Toprak, güneşin Koç burcuna girmesiyle canlanmaya başlar, bu canlılığı hissetmemiz için ana odaklanın, anın içerisindeki enerjiyi almaya niyetlenin. Frekansımızı yüksek tutmak için ruhen, zihnen,bedenen  olumsuz düşünce ve yargılarınızdan arının.

Herkes Mehdi’yi beklerken ben de diyorum ki siz içinizdeki Mehdi’yi ortaya çıkarmak için önce kendinize inanın, sonra bütünün hayrı için nasıl bir katkı veya fayda sağlayabilirsiniz evrene sorun, çünkü her şey bir soru ile başlar.

Bizler soru ile bilimde bu noktaya geldik, uzaya gittik, döndük. Göksel transitler, ülkemizin yükselen burcu Yengeç’in özelliklerini yaşamaya çalışırsak, bu süreçten daha kolay ve rahatlıkla geçebileceğimizi ifade ediyor. Baharın başlangıcı, güzel günlerin habercisi önümüzdeki iki ayın sonunda muhtemelen ilaç dünyaca kullanılmaya başlayacaktır.

Bu süreç global anlamda ekonomiyi sert bir şekilde etkileyeceğinden, mümkünse paranızın değerini bilerek hareket etmekte fayda var. Çünkü kelebek etkisinden ötürü Avrupa’nın bu kadar etkilenmesi ekonomiye yeni bir finansal bakış açısı getirecektir.

Yeniayın burçlara etkisine gelirsek…

Yükselen Koç burcu

Kendi evinizde gerçekleşen Yeniay, yaşadığınız alanlara, çehrenize değişiklikler yapmanıza vesile olabilir. Evlilik kararı alabilir ya da bitişler yaşayabilirsiniz. Kazancınızda bu ay gerçekleşen olası para artışı sizi sevindirecektir.

Yükselen Boğa burcu

Hayatınızda aniden ortaya çıkan olaylar sizi şaşırtabilir, dönüştürebilir, özellikle uluslarası işleriniz ve eğitimle ilgili konularda sıkıntılı süreçler yaşayabilirsiniz. Bu dönem mümkünse daha çok meditasyon gibi alanlara eğilmeniz önümüzdeki 15 günlük süreci daha kolay atlatmanızı sağlıyacak.

Yükselen İkizler burcu

Sevgili İkizler, hayalleriniz gerçekleşebilir, aşkta, çocuk konularında, sosyal çevrenizle ilgili konularda güzel başlangıçlar yapabilirsiniz. Kredi ve ödemelerinize dikkat edin.

Yükselen Yengeç burcu

Sevgili Yengeçler, kariyer alanınızda gerçekleşen Yeniay ayağa kalkıp Rocky gibi mücadele etmenizi söylüyor. Aksi halde varolan fırsatları kaçırmanız söz konusu. İster evlilik, ister iş konusunda, çaba ve gayret ederseniz kazancınız büyük olacaktır.

Yükselen Aslan burcu

Sizin için güzel bir Yeniay. Özellikle efor sarf ettiğiniz uluslararası işlerde, sosyal medya alanında yapacağınız başlangıçlar size çok güzel bir değer kazandıracak. Önümüzdeki 15 günlük süreci iyi değerlendirin. Yalnız sağlığınıza özen göstermelisiniz. Evcil bir hayvanınız varsa onunla ilgili bir sıkıntı da yaşayabilirsiniz.

Yükselen Başak burcu

Sevgili Başaklar, Yeniay, ödemeler, krediler, vergi, başkalarından elde edeceğiniz kazançlar alanında gerçekleşiyor. Burada alacağınız kararlar sizi biraz bunaltabilir ancak alacağınız kararlar ödeme ve kariyer alanınızı etkileyecek ve önümüzdeki 15 günün ardından daha güzel sonuçlar elde edebilirsiniz. Bu ara sağlıkla ilgili konular gündeminizde olacak. Aşk, çocuk alanlarınızda bir dönüşüm var. Gayretlerinizin karşılığını alacaksınız, biraz sabır…

Yükselen Terazi burcu

Sevgili Terazi, ilişki ve ortaklık alanında gerçekleşen Yeniay eş veya sevgilinizle ilgili iletişimde yeni başlangıçları müjdeliyor. Bu taze enerjiden faydalanın. Özellikle sevgiyle yapacağınız işlerinizle ilgili güzel sonuçlar almanız olası. Aile büyüklerinin sağlığına özen göstermekte fayda var. 

Yükselen Akrep burcu

Sevgili Akrepler, sizin için yeni farkındalıkların, aydınlanma yaşayarak yeni bir hayata başlamanın zamanı gelmiş. Ve siz bundan çok keyif alacaksınız. Ev ve kariyerinizle ilgili yeni bir dönem başlıyor, keyif alın derim.

Yükselen Yay burcu

Sevgili Yaylar, aşk evinizde gerçekleşen Yeniay size güzel bir ilişki sunuyor. Gündelik yaşamınızla ilgili radikal değişikliklere hazır olun; kilo vermeye başlıyorsunuz, tutarsız harcamalara dikkat edin, güzel bir on beş gün sizi bekliyor.

Yükselen oğlak burcu

Zorlanan yaşamınızda birtakım dönüşümlere hazırlanın; özellikle kariyer ve ev alanınızda yeni bir başlangıç sizi beklemekte. Bu, bazı şeylerin bitmesi anlamına gelse de, aslında yeni bir dönemin başlangıcı. O yüzden bütçenizi gözden geçirmeniz, yeniden değerlendirmeniz sizi rahatlatacaktır. Olaylara sakin yaklaşın, iyi günler sizi bekliyor…

Yükselen Kova burcu

Sevgili Kovalar, önümüzdeki günlerde zihinsel yapınız değişecek. Yakın çevre ve kardeşlerinizle ilgili konular önümüzdeki on beş günlük süreçte gündeminize oturacak. Para konularında yeni planlar, yeni değerlendirmeler yapabilirsiniz. Sizin için yeni bir dönem başlıyor; ne ektiyseniz onu biçme zamanı…

Yükselen Balık burcu

Sevgili Balıklar, para hanenize doğan bir Yeniay, artık elinizi yeni attığınız işlerden para kazanacağınızın göstergesi. Mutlu ve huzurlu olacaksınız. Kariyerinizle ilgili almış olduğunuz karar sizi biraz zorlasa da, bu dönem güzel sonuçlar almak için adım atacaksınız, beklenmedik harcamalar da olabilir; gelir gidere dikkat… 

İlginizi çekebilir: 23 Şubat Balık burcu Yeniayı, hangi burcu nasıl etkileyecek?

Arzum Koyuncu Astrolog & Enerji Terapisti
Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri mezunu oldu ve üniversite öğrencisi olarak çalışmaya 1997 yılında başladı. Lisanslı gayri menkul ... Devam