2022’de Salomon Cappadocia Ultra-Trail’de sen de yer almak ister misin?

Kapadokya’da her yıl Ekim ayında yüzlerce kişinin katılımıyla gerçekleşen Salomon Cappadocia Ultra-Trail’den haberin var mı? Uluslararası spor organizasyonlarıyla tanınan Argeus Travel & Events tarafından her yıl Ekim ayında Kapadokya’da gerçekleştirilen Salomon Cappadocia Ultra-Trail® 2022 yılında da Ekim ayında gerçekleşecek. Organizasyona katılmak isteyenler şimdiden kayıt olabilir.

 

Bir kez daha Salomon Türkiye isim sponsorluğunda düzenlenecek organizasyona 2021 yılında seyahat kısıtlamalarına rağmen 1.972 sporcu katılmıştı. 2022 yılında kayıt sayılarının toplamda 3.000’e yaklaşacağı tahmin ediliyor.

Şampiyonlar yine Kapadokya’da olacak

Küresel patika koşusu dünyasının en önemli yarışlarından biri olan Salomon Cappadocia Ultra-Trail®’e yine elit şampiyonlar katılacak. Yetenekli Türk milli sporcuların da parkura çıkacağı Salomon Cappadocia Ultra-Trail® 2022’de şu yarışlar yapılacak:

  • Salomon Cappadocia Ultra-Trail® – 119 km
  • Salomon Cappadocia Medium-Trail® – 63 km
  • Salomon Cappadocia Short-Trail® – 38 km

Bireysel yarışların dışında, kısa mesafede koşmak isteyenler ise Bayrak Koşusu formatında Takım halinde Cappadocia Team Games parkurlarında yarışabilecekler.

  • Cappadocia Team Games Medium-Trail® – 63 km (Minimum 2’si kadın 6 kişilik takım)
  • Cappadocia Team Games Short-Trail® – 38 km (Minimum 1’i kadın 3 kişilik takım)

Büyülü Aşk Vadisi, Peribacaları, Kızılçukur Vadisi ve Çavuşin koşucuları bekliyor

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Kapadokya’da parkura çıkacak olan sporcular, bir kez daha Büyülü Aşk Vadisi’nden, dünyanın tepesinde gibi duran Uçhisar Kalesi’ne, nefesleri kesen gün batımı manzarası ile ünlü Kızılçukur vadisinden Kapadokya’nın en eski yerleşim yerlerinden olan Çavuşin’e, volkanik toprakların üzerindeki üzüm bağlarından milyonlarca yılda oluşan peri bacalarına, tarihi taş evlerden görkemli konaklara, tarihi ve fantastik coğrafyası ile Kapadokya’nın güzelliklerinin içinde koşacaklar.

Salomon Cappadocia Ultra-Trail®, patika koşusuna ilgi duyan herkesi 15-16 Ekim 2022’de Kapadokya bekliyor. Organizasyonun kayıtları ise şu adresten yapılabiliyor:

https://cappadociaultratrail.com/

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!