2022 Eylül ayı nasıl geçecek, burçlara etkisi ne olacak?

Merhaba sevgili dostlar! Öyle bir Eylül ayı geliyor ki, hakkınız daha önce alınmışsa o hakların geri verileceği bambaşka bir Eylül’e hazır mısınız?

Eylül ayı güven teması üzerine kurulacak. Ayın sonuna baktığımızda bir Terazi Yeni Ay’ı gerçekleşiyor ve  yarım kalan işlerinizi bitirmeniz için gayet güzel bir dönem. Öncelikle aşk ve parayı temsil eden Venüs nam-ı diğer Afrodit, Eylül’ün ilk haftasında Başak burcuna geçmiş olacak.

Başak burcu dediğimiz zaman aklınıza hizmet sektörü, toprak konuları ve kalıcı beraberlikler gelsin. Bu bağlamda bakarsak, özellikle toprak ve su burçlarına, doğum haritaları, toprak ve su ağırlıklı olan kişilere bu dönemde eski aşkları geri geliyor hazır olun. Eski sevgililer geriye dönüş yapabilir. Ve sizinle tekrar ciddi anlamda bir ilişkiye başlayabilir!

Venüs Başak’tayken özellikle Merkür retrosuna girmeden önce sözleşmeler, yatırımlar, yeni tanıştığımız insanlarla kalıcı beraberlikler, deneyimlememiz söz konusu.

Ve 10 Eylül’de gökyüzü bayağı bir hareketle iletişim gezegeni Merkür, Terazi burcunda retro hareketine başlayacak. 21 Eylül itibariyle Başak burcunda gerilemeye başlayıp 2 Ekim’e kadar retro hareketine devam edecek.2 Ekim’de düz seyre devam edip 11 Ekim’de Başak burcundan Terazi burcuna geçiş yaparak Terazi burcundaki seyrine devam edecek .

Eylül ayında biz felaket derecede diplomatik, uzlaşmacı olacağız  aman herkes iyi olsun enerjisinde olacağız ve bu enerjiler biz fanilere kazandıracak. Fakat bir taraftan da gökyüzünde bir Mars seyri olacak ve bu Mars’ın hareketleri olumlu anlamda Terazi’deki seyri ile iletişimde, mücadelede gerçekten üstün gelebilecek başarı, takdir görebileceğimiz süreçleri de getirecek. Odağınız yarım kalan işler ve projeleriniz olsun.

Amma velakin ikili ilişkilerde özellikle dikkat etmemiz gerekiyor. Çünkü Marsla Venüs’ün  seyrinde olumsuz açılar var. Özellikle Eylül’ün ortalarında bizi tehdit edebilir.

15,16,17 Eylül ikili ilişkiler açısından dikkat edilmesi gereken tarihler.

Evet sevgili dostlar, 17 Eylül’de aynı zamanda gökyüzünde bol sürprizli yine toprak ve su burçlarını sevindirecek bir Balık Dolunayı yaşayacağız. Ve bu Balık Dolunay’ının etkisi hayatınızda gerçekten hiç beklenmedik sürprizleri yaşatabilir.

Yalnız buradaki Göksel Kombinasyonda Merkür’ü  S pozisyonuna sahip kişileri gerçekten sevindirecek. Önümüzdeki 15 günlük süreç içerisinde sürünceme de kalan birtakım konular, sonuçlanamayan birtakım çalışmalar söz konusu olabilir. Ancak geç gelen şansları da biz fanilere müjdeliyor.

Emek verdiğiniz konular neler? Gündeminizde neler var? Gerçekten teslim olduğunuzda hayatın akışına güvenerek o şekilde idare etmek, hayatı devam ettirmek, akışın aslında ihtiyacınız olan ne varsa getirdiğini fark etmeniz açısından oldukça önemli.

Bu yüzden Yüce Yaradan’ın yaratmış olduğu Güneş ve Ay, diğer tüm gezegenler asteroidler sabit yıldızlar, bütünsel olarak baktığımızda sizin hayrınıza ve tekamül yolculuğunuzda size yol göstermek için hayatınıza anlam katmak için varlar.

Neticesinde Balık dolunayı, farkında olmadığınız tekamül yolculuğunuzdaki yeni virajları ve olumlu olumsuz aslında nereden baktığınıza bağlı her şerde bir hayır olduğu için, gerçekten sürpriz gelişmeleri de beraberinde getirecek.

Özellikle Balık dolunayı zamanında, Eylül’ün ortalarına doğru hayatınızda yapacağınız ilk atılımlar için kalıcılık sağlayacak.

Bu açıdan baktığımızda gökyüzünde bir retro hakim. Ve yeni değil de eski işlerinizi bir göz atmanızı tavsiye ediyorum. Hayatınızda daha önceden  yaptığınız eski projelerinizi bir hatırlayın bakalım. Yarım kaldıysa, onlara bir odaklanın. Çünkü o eski projeler, yarım kalmış işleriniz size bolluk ve bereketi ve sürpriz gelişmeleri beraberinde getirebilir. Eski iş arkadaşlarınız sizi arayıp tekrar bir iş birliği içerisinde olmanızı sizden isteyebilir. Eski aşklar, özellikle bu dönem 10 Eylül’den itibaren aktifleşebilir.

Dolayısıyla gökyüzünde bir dönüş var, bir nostalji var. Fakat bu nostaljiyi olumsuz olarak adlandırmadan hayat yolculuğunuzda nerelerde yarım kaldınız? Neleri yarım bıraktınız? İşte bunlara odaklanırsanız bu Eylül ayı aslında bu yarım kalan işlerinizi bitirmeniz için gayet güzel.

Daha sonrasında gökyüzünde neleri deneyimleyeceğiz?

23 Eylül’de Güneş’in Merkür’le Cazimi pozisyonu gerçekleşiyor. Kalbinizden geçenleri zihninizden geçirme zamanları. Bu süreç içerisinde hayatınızdaki eskilere odaklanın, yepyeni bir döngü başlayacak. Bilincinizde ve bilinçaltınızda aydınlanmaları yaşayacaksınız.

Neticesinde 23 Eylül’de lütfen farkındalığınızı yükseltin. Ve o gün için gerçekten gönlünüzden geçen, arzu ettikleriniz neler varsa zihninizde bunları tasavvur ederek hatta kalemin gücünü kullanarak (her zaman danışanlarıma da derim) bir defteriniz olsun ve o deftere gönlünüzden geçenleri itiraf edip yazın.

Kalemin gücüne inanın ve yaratımına katkıda bulunun. Siz isteyin, Yüce Yaradan’ın yaratmış olduğu gökyüzü size bunları gerçekleştirmeniz için aracı olsun.

Evet sevgili dostlar, 23 Eylül’de aynı zamanda Terazi burcuna hayatımıza can veren Güneş geçiş yapıyor. Tabii ki Güneş’in bir burca girdiği zamanki hali o burçla ilgili olan konuları önümüzdeki bir aylık süreç içerisinde bizlere deneyimletecek.

Buna biraz daha açalım istiyorum. Çünkü Güneş, Tasavvuf’ta da aydınlanmayı ve Yaradan’ın bilgisini ifade eder. Neticesinde ışığın olduğu yerde karanlıklar aydınlanır.

Bu bağlamda doğum haritalarınızda Terazi burcunda olduğu alanlar ön plana çıkacak. Terazi deyince gökyüzünde hangi enerjiler daha fazla gözümüze batacak? İkili ilişkiler…

İş birlikleri, ticari konular, anlaşmalar burada güven teması özellikle ön plana çıkacak. Çünkü gökyüzünde bir retro var. Ve bu retro seyirde Başak’taki seyreden bir Venüs’ün etkisi teminat ister, garanti ister.

O açıdan baktığımızda bu dönem Eylül ayı güven teması üzerine kurulu. Gerçekten ikili ilişkilerinizde o ihtiyaç duyduğunuz güveni partneriniz verebilecek mi? Geçmişteki adam ya da kadın geldiğinde o güven tekrardan inşa edilecek mi? Keza hayatta nerelerde güvende hissetmek istiyorsunuz? İşte bu konular Eylül ayında gündemimizde olacak.

Ve ayın sonuna baktığımızda bir Terazi Yeni Ayı gerçekleşiyor ve Terazi Yeni Ayı  maalesef halen gökyüzünde bir retro olduğu için gökyüzündeki retronun etkisiyle geçmiştekileri önümüze getirecek. Burada yine tekrarlıyorum. Eski sevgililer, eski işler, eski projeler, eski dostlar, eski dostlardan aşklar. Bunların hepsi bu ay gündeminizde olacak. Terazi dediğimizde ikili ilişkiler, ticari konular, finansal konularda güven temasını tekrardan önümüze düştüğünü ve gündemimizde olacağını ifade edebilirim.

Ve ayın sonunda Terazi burcuna Venüs geçiş yapacak ve oldukça güçlü bir şekilde kendini hissettirecek. Dolayısıyla bu tüm bunlara bakarsak Ay’ın sonunda Ceres diye adlandırdığımız asteroid, beslenmeyi nasıl beslendiğimizi, hayattaki beslenme, gıda konularını hayattan nereden beslendiğimizi anlatır. O da Başak burcuna geçiş yapacak.

Şimdi bütün bunlara bakarsak, ekonomi bağlamında gökyüzünde, dünyada ne olacak? Global konular neler?

Şimdi Eylül’ün 10’una kadar olan süreçte bizler Ağustos’un sonunda Başak Yeni Ayı deneyimledik. Burada bulaş riski yüksek rahatsızlıklar Covid veya onun benzeri dediğimiz Maymun Çiçeği Virüsü gibi konular ön plana çıkacak. Ve bu konularla ilgili Dünya Sağlık Örgütü’nün alacağı birtakım kararlar olacak.

Eylül ayını bu şekilde geçirirken Eylül’den itibaren gökyüzündeki hakim konu tabii ki sözleşmeler, anlaşmalar. Ve FED’in alacağı faiz kararları doların sağlam bir şekilde yükselmesine ve Euro’nun da değer kaybına sebep olacak.

Euro Dolar paritesinin o makas aralığı iyice düşecek dolar daha fazla bir değer kazanacak. Ve 13 Eylül’de FED’in alacağı %75 faiz kararıyla Amerika daha da palazlanacaktır.

Öte yandan baktığımızda Rusya’nın Ukrayna’yla olan savaşının 6 ayını bitirmiş bulunmaktayız ve önümüzdeki süreç içerisinde Rusya’nın daha sağlam bir şekilde buraya giriş yapacağını ,özellikle bu tahıl koridoruyla ilgili bir takım olayların yaşanabileceğini söylemekte fayda var.

Keza Terazi Yeni Ayı ve Balık Dolunayının etkisi,  birtakım doğal afetler, sıkıntılar ve problemlere de sebep olabilir.

Eylül ayına baktığımızda Euro’nun kan kaybettiğini, 18,1-18,2’den direnç olarak 18,3’lerden 18,9’lara doğru ilerlediğini öngörebiliriz. Borsa açısından baktığımızda: bu dönem gökyüzü Türkiye’yi bir açıdan desteklerken bir taraftan da gelen hazır sıcak para ekmek gibidir. Hemen hop biter.

Dolayısıyla üretmek lazım. istikrar lazım. Nasıl ki miras yenir; hazır para, hazır ekmek gibidir. Hemen çabucak biter. Bizim de üretmemiz gerekiyor ve teknoloji üretmek gerekiyor.

Ve biz bir tarım ülkesiyiz ve Ceres’in Başak burcuna geçişiyle birlikte tarımın ne kadar önem kazandığını hem global olarak hem de biz ülkemizde bunların hepsini tek tek deneyimleyeceğiz. Neticesinde ülkemizin kendi toprağına değer vermesi, çiftçisine destek çıkması ve daha fazla teknolojiye ağırlık vererek üretim yapması ve bunları göz önünde bulunduran ülkelerin başarılı olduğu zaten kaçınılmaz.

Eylül ayında FED’in kararı çıkacak. Zaten Amerika’dan gelen bir takım ambargolarla Rusya’yla olan şirketlerin buraya yatırım yapmaları, girişleri, çıkışları daha fazla borsadan çıkışlar söz konusu olabilir. 3000 civarlarında yani 1500 zorlayacak mıdır? Zannetmiyorum. 3000-3500 civarlarında bir bekliyorum. Fakat bankalara baktığımızda oradaki istikrar belli bir seviyede ve burada kalabileceğini öngörebiliriz.

Burçlara etkisine gelirsek:

Koçlar ve Yükselen Koçlar

Öncelikle sağlık alanında Eylül’ün ilk haftası sürpriz gelişmeleri deneyimleyeceksiniz. Destek alacağınız yakın kardeşleriniz, dostlarınız, bir mentor bir bayan olabilir. Size günlük hayatınızı kolaylaştıracak bir takım tavsiyelerde bulunacaktır.

Ve farkındalık zamanındasınız sevgili Koçlar. Deneyimlediklerinizden kaynaklı, yeni kararlar hem ikili ilişkilerinizde olsun hem de kariyerinizde olsun yeni kararlar alma zamanlarınız.

Keza ayın sonuna doğru eski projeler, kalbiniz boşsa, eski aşklar ciddi anlamda bir beraberlik, evliliğe yönelik samimiyetle gelebilirler. Ve siz Eylül’ün sonundaki Terazi yeni ayı, sizin yedinci evinizde gerçekleşecek.

İkili ilişkileriniz ve iş hayatınızla ilgili yeni kararlar alabilirsiniz. Bu açıdan baktığımızda göksel kombinasyonlarda yönetici gezegeninizin, İkizler burcundaki seyri hayatınızda olumlu anlamda yakınlarınızın sizi destekleyeceği fakat alt planda biraz daha agresyon ve mücadele ettiğinizi söyleyebilirim.

Mümkün mertebe, daha objektif kalarak biraz daha spor yaparak ve gayreti elden, bırakmadan , eylül ayını hem finansal olarak hem de ikili ilişki başarılı geçirebilirsiniz.

Boğalar ve Yükselen Boğalar

Sevgili Boğalar ve Yükselen Boğalar ve Ay burcu Boğa alanlar, yönetici gezegeniniz nerede? Öncelikle bir ona bir bakalım. Yönetici gezegeniniz,  Venüs Başak burcunda sizi desteklemekte.

Özellikle ikili ilişkilerinizde kendinizi daha iyi ifade edeceğiniz, romantizmin daha fazla arttığı bir sürecin içerisindesiniz. Maşallah durumunuz iyi.

Balık burcunda gerçekleşecek olan Yeni Ay’ın etkisi hayatınızda olumlu anlamda uluslararası konular, yapacağınız projeler bu bağlamda emeklerinizin karşılığını alacağınız bir süreci göstermekte.

Terazi burcunda ilerleyen Merkür’ün retro seri bu bir aylık süreç içerisinde hayatınızda günlük akışınız ve sağlıkla ilgili olan konular, ailenizdeki bireylerin sağlığıyla ilgili ve bir takım yer değişikliği seyahatler ve ev taşıma yerleştirme gibi konuları ön plana çıkarmakta.

Dolayısıyla bunlarla oyalanacağınız bir sürecin içerisindesiniz. Keza ayın sonundaki Terazi Yeni Ay’ının etkisiyle hayatınızdaki yeni çalışma koşulları yeni bir çalışma ortamı ve günlük hayatınızdaki, yaşam alanınızda yeni değişiklikler yapmanız söz konusu.

Tabii kalbi boş olanlar, eski sevgililer, kapınızı çalabilir. Eski işler, yarım kalan projeler hayatınıza tekrardan girecektir. Bunları da doğru bir şekilde değerlendirip, retro sonrası; 2 Ekim sonrası bir hafta daha geçsin. Ondan sonrasında değerlendirmenizde fayda var.

İkizler ve Yükselen İkizler

Sevgili ikizler, yönetici gezegeniniz retroya geçiş yapıyor. Netice itibariyle bu ay kafalarınızın böyle karışacağı, pat diye konuşacağınız insanları kırabileceğiniz ikili ilişkilerinizde ticari konularda, yanlışa düşebilirsiniz.

Keza rötarlar olabilir. Planladığınız seyahatlere gecikebilirsiniz. Ya da iptal edebilirsiniz.

Bu gibi konuların 10 Eylül’den itibaren 2 Ekim’e kadarki olan süreçte deneyimleyeceksinizdir.

İş hayatınızla ikili ilişkilerinizde dilinizin sivri olmamasına dikkat etmenizi tavsiye ederim!

İkincisi tabii ki yönetici Mars’ın da kendi burcun seyirde olması sağlıkla ilgili birtakım konuları ön plana çıkartıyor.

Fakat size bir taraftan da böyle ekstra bir güç de vermekte. Mücadele gayretiniz artmakta.

Bunları da dikkate alırsak, özellikle hedeflediğimiz konular neler varsa bu eylül ayında yarım kalmış projeler söz konusu olabilir. Bunlara daha fazla eğilmenizi tavsiye ederim.

10 Eylül’de kariyer evinizde gerçekleşecek olan bir Dolunay var ve kariyerinizdeki problemleri öne çıkartacak.

Bu bağlamda yapacağınız sözleşmeler, yeni kararları ince eleyip sık dokuyarak mümkünse 2 Ekim’den sonra yapmanızı tavsiye ederim.

Aşk hayatınızda eylülün sonunda bir Yeni Ay doğuyor, size eski sevgililerden bir selam gönderiyor. Neticesinde kalbiniz boşsa eski sevgililer tık tık tık kapınızı çalabilir. Sosyal medyadan size yürüyebilir. Yazışmalar, çizişmeler bu dönem böyle fazlalaşacak.

Fakat birden fazla insanla yazışıyorsanız isimleri karıştırmayın. Zira Merkür retrosu aman ha dikkat diyorum! Terazi Yeni Ayı’nın etkisiyle aşkta böyle bir enerjiyi yükseltiyor ama genelde eğer yeni birileriyle de tanışırsanız bunlar olacaktır.

Geçmiş yaşamlarınızdan gelen sevgililer olabilir. Mümkün mertebe, eskisi, yenisi şu anki hayattaki geçmişteki hiç fark etmiyor. 2 Ekim’den sonra mümkünse doğru kararı verin.

Ve deklare etmeyin etrafınızda bir sevgilim var. Şöyledir, böyledir demeyin. Dolu olanlarsa iletişimde, ikili ilişkilerine dikkat etsin kafaları geçmişe gidebilir.

Eski sevgilileri düşünebilir. Böyle bir gaza gelip de eski sevgiliye mesajlar falan döşemeyin. Malum olan ilişkinize kirletmeyin. Detoks en iyisidir. Bu dönem sağaltmak lazım. Kalemin gücünden faydalanın. Yazıya odaklanın. Size daha iyi gelecektir.

Yengeçler ve Yükselen Yengeçler

Sevgili yengeçler ve yükselen yengeçler ve ayı yengeç olanlar. Yan yan yürüyen yengeçler, sonunda istediğinizi elde ediyorsunuz. Şimdi bir kere Venüs Başak burcuna geçiş yapıyor. Yüzünüzü güldürecek haberler çok yakında.

Kariyerinizle ilgili kardeşlerinizden yana sevineceğiz, hoşça vakit geçireceğiniz, belki seyahatlere gideceğiniz bir sürecin müjdecisi. Özellikle 5 Eylül’den itibaren yazın son demlerini güzel bir şekilde geçirebilirsiniz.

Network’ünüzden güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Artı Balık burcunda gerçekleşen Dolunay’ın etkisi sosyal medya, uluslararası konular, yüksek eğitimle ilgili olan alanda gayretlerinizin ve emeklerinizin karşılığını alacağınızı da göstergesi.

Yengeçler, bu dönem Merkür biliyorsunuz Terazi burcunda. Ve terazi burcu da sizin hop evinizi yuva temasını göstermekte. Bu dönem böyle bir ev değişikliği falan mı istiyorsunuz? Kariyerinizde mi bir değişiklik istiyorsunuz? Böyle aklınıza takılan eski projeleriniz var mı? Ya da bir yer gördünüz şurada otursam mı dediniz ki? Orası opsiyon olarak boşaldı. Yani böyle bir durumlar var. Bunları değerlendireceğiniz bir sürecin içerisindesiniz ama en doğru karar 2 Ekim’den sonrasıdır.

Bunun altyapısını bir yapın, ayarlayın. Kendinize böyle bir düzen oluşturun. Kağıdı kalemi elinize alın. Bu dönem eski projeleriniz neler vardı? Onların üzerinden bir gidin bakalım, bunlar çok önemli.

İkili ilişkilere baktığımızda zaten oradan bir Plüton geçiyor. Yepyeni bir dönem. Ya var olan ilişkiyi yıkıp yaratıyor, yeni bir hal alıyor, bürünüyor.

İşte armutken kavun olmaya başlıyor ilişki. Yani ya da kabak tadı vermeye başlıyor. Ya da kabak tadı veren aaa bir bakıyorsun, düzelmeye başlıyor, haritanın aldığı açılara göre. Yengeçte böyle bir iniş ve çıkışlar var.

Fakat bu ay sizin için daha böyle verimli daha kendinizde olacağınız bir sürecin içerisindesiniz. Mars’ın 12. evinizde olması burada öfke, sinir, gerginlik size verebilir. Ben sizin yerinizde olsam  daha sakin olarak gayreti kullanarak, eylem odaklı olmanızı tavsiye ediyorum sevgili yengeçler.

Aslanlar ve Yükselen Aslanlar

Ormanın kralı, Zodyak’ın Fatih’i ve kraliçeleri Aslanlar, yükseleni Aslan olanlar, Ay’ı Aslan olanlar. Bu ay sizi neler bekliyor?

Bir kere Mars’ın katkısıyla o İkizler’deki seyirdeki Mars’ın katkısı hayatımıza enerjiyi çekiyor. Sosyal çevrenizden aldığınız destekler ve gayretlerle grup çalışmalarınızda kendinizi daha fazla gösterebiliyorsunuz. Yönetici olanlara daha bir gaz veriyorsunuz.

Venüs’ün Başak seyri para alanınıza iniş yapıyor. Ek gelir fırsatları, ekstra kazanç yatırımlarınızın dönüş yapması bu ay olası. Ve 10 Eylül’den itibaren eski projelerimize size para getirecek, katkı sağlayacak yeni insanlarla, kişilerle görüşmeniz olası.

Şimdi burada dikkat edilmesi gereken noktalar neler?

Balık burcunda bir dolunay gerçekleşecek. Ve para alanınızda doğan bir dolunay bu ve finansal giderlerinizi ön plana çıkartıyor. Burada ne yapmalısınız? Nasıl ilerlemelisiniz?

Gelir ve giderlerinizi dengeleme zamanları. Ortak kazançlarda birtakım düşüşler söz konusu olabilir. Bunlara özen göstermekte fayda var.

Terazi’ye önce Güneş girecek ve burada yakın çevrenizle olan iletişiminizi, bakış açınızı problemleri ve darlıkları daha sonrasında Yeni Ay’ın etkisiyle hayatınızda, yakın çevreniz ya da kardeşlerinizle birlikte yapacağınız yeni projeler, yeni çalışmalar fakat eskiye dayalı o yarım kalmış olan projeler daha önce hayata geçirmediğimiz olan projeleri tekrar gündeminize almanız olası.

Yalnız bu Eylül hareketli geçecek. Çünkü grup çalışmalarınıza ağırlık vereceksiniz. Kalbiniz boşsa yeni insanların değil de, eski insanların tekrar hayatınıza girmesi söz konusu olabilir.

İkili ilişkilerinizde biraz daha alttan alarak iletişiminize özen göstermenizde fayda var. Ve eski fırsatlardan, Eylül’ün ilk 10’una kadarki yeni finansal kazançlardan, yatırımlardan para kazanacaksınız.

Daha sonrasında eski projeleri yakın çevrenizle birlikte oluşturup, kazanç sağlamanız olası.

Burada sizi darlayan konu para. Giderler biraz artmış olabilir. Özellikle 10 Eylül’den sonraki süreç önemli. Bu dönemi dengelerseniz sizin için daha güzel bir Eylül ayı geçecektir.

Başaklar ve Yükselen Başaklar

Sevgili Başak ve Yükselen Başaklar, Venüs namı diğer Afrodit sizin burcunuza geldi.

Size ne yaptı? Işıltı verdi. Kazançlar sağladı. Yeni fırsatlar, aşkta ve işte sizin ayağınıza geldi.

Fakat yönetici gezegeninizin retroya geçişi var. Terazi burcundaki seyrinde neticesinde sizin canınızı sıkabilir. Burada parayla ilgili olan konular, gündemimizde de olacak.

Odağınız para. Nereden, nasıl daha fazla kazanç sağlarsınız? Nereden tasarruf yaparsanız, o bir lirayı daha nasıl arttırabilirsiniz? Bu dönem onun derdine düşüyorsunuz.

Özellikle 10 Eylül’den itibaren ikili ilişkilerinizdeki ya da iş birliklerinizle ilgili çıkan problemler sizin daha gerçekçi, daha maddi ve manevi değerlerinizi ön plana koymanıza katkı sağlayacak. Ve bu bağlamda baktığımızda daha mantıklı ve kalemi kullanarak ilerlemekte fayda var.

Bütün bunları bir kenara bırakalım ve seyirde Terazi burcunda bir Yeni Ay’ın etkisi var.

Sevgili Başaklar Terazi yeni ayında neleri deneyimleyeceksiniz? Yeni gelir fırsatları ,maddi olarak sizi kalkındıracak, olumlu anlamda enerjinizi yükseltecek bir sürecin içerisine gireceksiniz.

Bu da çok sevindirici, dolayısıyla o eski projelere lütfen çok dikkat edin, tarayın.

Eski müşterilerinize bakabilirsiniz, eski projelerinizi ağırlık verebilirsiniz.

Bunları bir kontrol ederseniz daha iyi olacaktır. Aşkta ise eskilerin gelmesi artı ikili ilişkilerinizde nerede trakt orada bırak ya da haritanın niteliğine göre hadi gari evlenelim diyebilirsiniz. Ya da beraber yaşayalım diyebilirsiniz. Bunlar deneyimlenecek.

Fakat yönetici gezegeninizin retroda olması, bu ayı bence paniklemeden radikal kararlar almadan hem ikili ilişkilerde, hem iş hayatında, hem de yatırım konularında daha temkinli gitmekte fayda var.

Venüs’ün katkısıyla ayağınıza fırsatlar gelecektir. Bunları iyi düşünüp, derleyip yaparsanız sizin açınızdan daha iyi olacaktır.

Teraziler ve Yükselen Teraziler

Sevgili Teraziler ve Yükselen Teraziler ve ayı terazi olanlar, Venüs yönetici gezegeniniz Başak burcuna geçiş yapıyor.

Aydınlanacağınız, kendinizi iyi hissedeceğiniz bir sürecin içerisindesiniz.

Bir kız arkadaşınız ya da bir mentor size oldukça destek verecek ve olumlu anlamda kendinizi daha iyi hissedeceğiniz bir sürecin içerisine gireceksiniz.

Ardından 10 Eylül’de Balık burcunda gerçekleşen bir dolunay var.

Sağlıkla ilgili birtakım konular, çalışma şartlarınızla ilgili sıkıntıları ve yeni bir ortam, yeni çalışma düzeni, yeni çalışma hayatını da bizlere göstermekte.

Keza Merkür’ün retrosu Terazi burcunda, kendi burcunuzda gerileyecek ve sonrasında bir 20 Eylül, 21 Eylül civarı Başak’a geçecek. Oradan da tekrar daha sonra sizin direkt seyre başlayacak.

Bu bağlamda kafanız biraz karışabilir. Eski aşıklar, eski işler Ay o senaryolar, kafalarda yapacak. Ay keşke bunu yapsaydım da, etseydim de. Şöyle de bir de sizin idarecilik anlayışınız, Merkür’ün Terazi burcuna geçişiyle birlikte, birtakım seyahatleri de bu zamanda verecektir.

Belki ötelemiş olduğunuz seyahatler 10 Eylül’e kadar yapacaksınız ama ondan sonrasında böyle bir kafalar karışacak. Bu kafalar ikili ilişkilerde ve iş hayatında olacak. Miş miş miş muş yapmayın. Tamamen ana odaklanın.

Elinize kağıdı kalemi alarak yazışmalarınızda, çizişmelerinizde, konuşmalarınızda ortayı bularak ilerlerseniz sizin açınızdan gayet güzel bir ay olacaktır sevgili Teraziler.

Zira Güneş sizin burcunuza geçiş yapıyor. Parlatıyor şıkır şıkır, doğum gününüz kutlu olsun efendim!

Gökyüzünde yıldızınız parlasın!

Ay’ın sonunda yönetici gezegeniniz Venüs’te buraya geçecek. Yani ekim ayından sonra şöyle bir oh diyeceğiniz bir süreci deneyimleyeceksiniz. Ve kendi burcunuzda, ayın sonunda gerçekleşecek olan Yeni Ay size adeta 2022’yi kapatırken son vukuatına girerken daha farklı bir bakış açısı, daha güzel bir kararlar, hem ikili ilişkilerinizde olsun, iş hayatınızda olsun,

Yeni projelere girme zamanını gösterecek. Ama şu eski projeler, şu eski aşklara lütfen bir dikkat edelim!

Ama bence sakin kalın. 2 Ekim’den sonra değerlendirmenizi tavsiye ederim.

Akrepler ve Yükselen Akrepler

Sevgili Akrep ve yükselen Akrepler, Ay’ı Akrep olanlar, Eylül ayı size ne getirecek?

Öncelikle Mars, yönetici gezegeniniz İkizler burcunda seyrediyor.

Burada ikili ilişkiler, ticari konular, artı görüşmelerinizde, yazışmalarınızda dikkatli olmanız gereken bir sürecin arifesindesiniz.

10 Eylül’den sonrası riskli. Tartışmalar, konuşurken konuların yanlış yere gitmesi söz konusu olabilir. Aman dikkat!

Venüs’ün 5 Eylül’de Başak burcuna geçişi, enerjik olarak sizi yükseltecek. Sosyal çevrenizden kalbi boş olanlar hoşlanacağınız, beğeneceğiniz insanlar karşınıza çıkabilir.

Enerjiniz yükselecek. Keza iş yaptığınız kalabalık ortamlarda, daha çok dikkat çekeceksiniz.

Bu aralar insanlar sizden gözünü alamayacak, Venüs size böyle bir ışıltı verecek.

Ve daha ön plana çıktığı bir süreci deneyimleyeceksiniz.

İkincisi Balık burcunda gerçekleşecek olan Yeni Ayı’n etkisi size olumlu anlamda güzel sonuçları yaşatacaktır.

Sürpriz gelişmeleri deneyimleyeceğiniz, ikili ilişkilerinizden yana sevineceğiniz, ileriye yönelik kararlar alacağınız güzel bir Balık Dolunayı sürprizler getiriyor.

Yani hiç beklemediğiniz anda partnerinizden bir teklif alabilirsiniz. Yeni birisiyle tanışabilirsiniz. Ayaklarınız yerden yükselebilir. Öyle bir tutkulu bir aşk başlayabilir. Eskiyi unutamadığın o adam ya da kadın geri dönebilir.

Ama dikkat dikkat. Neden? Çünkü buradaki kişiler deneyimlerken 2 Ekim’e kadar rölantiye alman gerekiyor. Artı Terazi burcundaki bu Yeni Ay’ın etkisiyle birlikte güven teması, finansal konular, ön plana çıkacak.

Yeni kararlar alacağınız bir sürecin içerisine gireceksiniz ve size gerçekten ayın sonlarında bir mentor, bir arkadaş ya da bir psikolog, koç, astrolog çok güzel bir şekilde yardımcı olacak ve o zorlandığınız konuların üstesinden geleceksiniz.

Yaylar ve Yükselen Yaylar

Yay ve Yükselen Yaylar, Ay’ı Yay olanlar, sizler enerjinizle zaten dünyayı renklendiren ve bilgilendirenlersiniz.

Ve bu ay sizin için de oldukça yana sevineceğiniz, olumlu gelişmeleri deneyimleyeceğiniz bir süreci müjdeliyor.

Öncelikle yönetici, gezegeniniz Koç burcunda burcunda seyrediyor.

Koç dediğimizde ön plana çıkma, mücadele ve gayreti de beraberinde getiriyor.

Bir bakın bakalım bu dönem aşk hayatınızda ne gibi bir bir mücadele ve gayret içerisindesiniz ve bunlarla sınanıyorsunuz.

Bu dönem, özellikle aile büyüklerinin sağlık sorunları yine gündemimizde olabilir.

Taşınma, yerleşme gibi konular yine gündemde.

Ancak Merkür retro olduğu için biraz daha dikkatli ve temkinli gitmekte fayda var.

Bu süreci taşınma olaylarınızı biraz öteleyin 2 Ekim’e kadar. Ve alacağınız kararları da özellikle bu yeni projeler iş hayatınızda yeni kararlar alacaksanız.

Hemen uygulamaya geçmeyin. Mümkünse üzerinde çalışın ki 2 Ekim’den sonra değerlendirirseniz sizin için daha iyi olacaktır.

Terazi Yeni Ayı ayın sonunda gerçekleşiyor ve sonrasında Venüs buraya girecek.

Güneş öncesinde girecek.

Terazi konuları, finansal konular, ikili ilişkiler, aşk konusu, özellikle sosyal çevrenizde yeni fırsatları da beraberinde getirecek.

Burada arkadaşlarınızla iş birliği yapabilirsiniz. Hayatınızda birisi yoksa, yeni bir insanın hayatınıza girmesi söz konusu olabilir.

Oldukça keyifli, güzel bir Eylül ayı sizi beklemekte.

Yalnız bu dönem eski aşklar kapınıza gelebilir. Karıştırabilir. Mümkünse onlarla ilgili kararları eylülden sonra, 2 Ekim’den sonrasında almakta fayda var.

Oğlaklar ve Yükselen Oğlaklar

Sevgili Oğlaklar gökyüzü sizi değiştiriyor. Yeniden yepyeni bir kişilik yapmak için sizi zorluyor. Adeta bir yılının deri değiştirir gibi siz de eski o tutunduğunuz düşünce kalıplarınızı değiştiriyorsunuz.

Bu açıdan bakarsak Venüs’ün Başak burcundaki seyri uluslararası konular, yüksek eğitim, ve sosyal medyayla ilgili yaptığınız çalışmalarda başarı ve şansı yakalamanız için yeni fırsatları, yeni olasılıkları size vermekte.

Keza 10 Eylül’den itibaren başlayacak olan Merkür retrosuyla birlikte kariyerinizde daha önce projelendirmiş olan konularınız yine gündeminize gelecek ve bunlarla ilgili tekrardan çalışma zamanı.

Çünkü bunları harekete geçirdiğinizde, hayatımızda güzel bir süreç başlayacak.

Bunlardan kazanç sağlamanız söz konusu.

Eylül’ün ilk 15’i, daha çok uluslararası konular gündeminizde olacak, çalışmalar yani bayağı bir tempo yüksek.

Yeni fırsatlar, yeni olasılıklar yani çalışma odaklı olacağınız bir sürecin içerisine giriyorsunuz.

Keza Terazi burcuna geçiş yapan önce Güneş, sonra Venüs ve Terazi’deki Yeni Ay’ın etkisiyle birlikte kariyer alanınız ön plana çıkıyor.

Kariyer alanınız öne çıkmakta kariyerinizle ilgili vereceğiniz yeni kararlar sektör geçişleri yarım kalmış olan yeni bir iş alanıdır. Burada bir çalışma yapmışsınızdır, yarım kalmıştır. Bunlarla ilgili yeni başlangıçlar, yeni fırsatlar kapınızda.

Şans sizinle sevgili Oğlaklar!

Kovalar ve Yükselen Kovalar

Sevgili Kovalar ve Yükselen Kovalar Ay’ı Kova olanlar, Eylül ayında yönetici gezegeniniz klasik gezegeniniz kendi burcunuzda seyrediyor. Ve sizi zorluyor.

Yani size diyor ki çalış çalış sıkış sıkış sıkış. Fakat bu, 2023’ün Mart’ından sonra geçiş yapacak para hanenize ve o geçişi yaparken size çok güzel bir ödül bırakacak.

Bu bağlamda işinize daha profesyonel olabilirsiniz. Hayatınızı daha düzene koyabilirsiniz. Dolayısıyla çalışmaktan yorulmaktan şikayet etmeyin. Aksine daha sistemli, daha disiplinli ve daha programlı olmanızda fayda var.

Venüs’ün Başak burcuna geçişiyle ödemelerle ilgili olan alanınızda yeni fırsatlar elde etmeye başlıyorsunuz.

Burada ortak gelirlerden elde edeceğiniz destek var. Mesela kız kardeşiniz, erkek kardeşiniz sizi finansal konularda bir ödemenizi kapatabilir.

Eşiniz ekstra bir kazanç eve haneye getirir ya da partneriniz kredi kartınızı tamamen ödeyebilirsiniz. Ya da bir krediyi kapatabilirsiniz. Bu dönem öyle bir dönem.

10 Eylül’den itibaren Terazi burcunda gerçekleşen Merkür’ün retro seyri size ne getirecek?

Özellikle yurt dışı konuları, eğitim konuları, sosyal medyayla ilgili zorlandığınız, yarım bıraktığınız, hevesinizin kaçtığı konuları tekrar öne getiriyor gökyüzü.

Demek ki buradan bir alışveriş yapacaksınız. Eğitimle ilgili olan konular belki öğrencisin ya da yüksek yapıyorsun, yarım bıraktın. Bunlara eğilme zamanları.

Ya da bir eğitimle ilgili karar vermiştir. Fakat o eğitim tamamlanamadı. Yeniden gündeminizde.

İkincisi Terazi burcunda gerçekleşecek bir Yeni Ay’ın etkisi ve burada ayın sonunda Güneş’in ve Venüs’ün de girmesiyle birlikte ayın sonunda olumlu anlamda güzel bir başlangıç yapacaksınız.

Muhakkak daha önce planladığınız fakat yarım kalan konuların üzerine gidebilirsiniz ve bunlar size büyük bir katkı sağlayabilir.

Bu bağlamda olumlu bir sürecin içerisine giriyorsunuz. Yalnız finansal konuda Eylül’ün 10’undan itibarenki süreç sizi biraz zorlayacaktır.

Balık Dolunay’ı para hanenizde gerçekleşiyor. Maddi ve manevi olarak biraz kendinizi zorladığınız, sıktığınız bir süreç orada sizi bayağı zorlayacak. Çünkü modern yönetici gezegenimizin de etkisiyle aslında görmeniz gerekenleri göreceksiniz ve birtakım kararlar alarak ilerleyebilirsiniz.

Bu bağlamda o Terazi Yeni Ayı, eylülün sonu sizin için önemli.

O dönemde yapacağınız, alacağınız kararlar, sosyal medya, uluslararası konular, eğitim konuları sizi daha net bir şekilde hayatınızı düzenlemenize katkı sağlayacak.

Balıklar ve Yükselen Balıklar

Sevgili Balık ve Yükselen Balıklar ve Ay’ı balık olanlar, bu ay size neler getirecek?

Dost burcunuz, Başak burcuna Venüs geçiş yapıyor.

Venüs’ün etkisiyle aşk hayatınız ikili ilişkilerinizde güzel zamanlar mutluluğu yakaladığınız, olumlu anlamda enerjinizin yükseldiği, yeni fırsatların, belki yüzük, belki bir karar almak, bir arada yaşamakla ilgili konular gündeminizde olabilir.

Keza iş konularında yeni bir ortaklığı ve bu işle birlikte ilerleme durumları söz konusu olacaktır.

10 Eylül itibariyle gökyüzünde Balık burcunda gerçekleşen bir dolunay var.

Ve bu dolunayın etkisi hayatınızda bir tamamlanma getirebilir. Bir iş başvurunuz neticelenebilir. Evlilik kararı alarak mutluluğunuza mutluluk katabilir. Çocuk sahibi olabilirsiniz. Hamile kaldığınızı öğrenebilirsiniz.

Sevgili evli olan balıklar. güzel bol sürprizli bir ayın başı sizi bekliyor.

Ve Terazi burcundaki Merkür Retro’su size neler getirecek?

Finansal konularda daha temkinli, ödemelerinizi iki kere düşünerek detaylandırarak yapmanızı tembihlemekte. Bu bağlamda Eylül’ün 21’inden itibaren iş hayatınızdaki harcamalar ya da özel hayatınızda beraber yaptığınız harcamaları kontrol ederek ilerleyeceksiniz.

Bu da sizin için gerçekten iyi olacaktır ve Terazi burcunda gerçekleşecek olan ayın sonundaki önce Güneş, sonra Yeni Ay ve Venüs’ün de etkisiyle hayatınızda ortak kazançlarınızda yeni bir sürecin içerisine giriyorsunuz.

Bu süreçte tasarrufa gidebilirsiniz. Tükettiğiniz harcamalarınızı kontrol altına alabilirsiniz. Belki bir krediyle gayrimenkul sahibi olabilirsiniz ya da bir araç sahibi olabilirsiniz.

Bol sürprizli bir ay sizi beklemekte.

Sevgili dostlar eylül ayını yorumladım. Beğenenler abone olun. Likelamayı unutmayın. Görüşmek dileğiyle. Hoşça kalın…

İlginizi çekebilir: Ağustos ayı nasıl geçecek ve burçlara etkisi ne olacak?

Arzum Koyuncu Astrolog & Enerji Terapisti
Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri mezunu oldu ve üniversite öğrencisi olarak çalışmaya 1997 yılında başladı. Lisanslı gayri menkul ... Devam