2020’nin sağlıklı yaşam trendleri: Bitkisel beslenme, meditasyon ve kırmızı ışık terapisi

Herkese selam! Blogumu okumadan önce sizin için buraya bir playlist bırakıyorum. Okurken sizlere iyi geleceğini düşünüyorum. Keyifli okumalar.

Pandemi sürecinde çokça sorunla karşılaştık. Sanırım karantina boyunca bayağı kilo aldık. Bu nedenle bugün size ilgi çekici bir başlıkla geldim. 2020’nin sağlıklı yaşam trendleri! Gelin sizlerle 3 madde ile 2020 trendlerini inceleyelim.

Bitki bazlı alternatif gıdalar

Bitki tüketimine bağlı diyet son zamanlarda oldukça yükselişte. Fakat bitki bazlı bir diyet, vejetaryen bir yaşam tarzı anlamına gelmez. Bitki bazlı bir diyet, et alternatiflerinin veya bezelye protein tozlarının temeli olsun, bitki besin seçeneklerine odaklanmak anlamına gelir.

Meditasyon

Meditasyon, birçok kültürde ve dinde uygulanan manevi bir arınma tekniğidir. İşin püf noktası, bağlantı kurduğunuz bir meditasyon türü bulmaktır. Yeni başlayanlar için, her türlü rehberli meditasyon en iyisidir. Kafanızdaki tüm düşüncelere dikkat etmek yerine, zihninize odaklanmanızı sağlar.

Kırmızı ışık terapisi

Kırmızı ışık tedavisi, düşük dalga boylu kırmızı ışık kullanarak cilt sorunlarını çözmeyi amaçlamaktadır. Bu kırmızı ışık doğaldır ve hücrelerin onu emip kullanabileceği derinin derinliklerine nüfuz edebilir. Kırmızı ışık tedavisi, cilt sağlığı, kollajen üretimi, fiziksel performans ve kas iyileşmesi, uyku, eklem ağrısı, iltihaplanma ve çok daha fazlası için son derece olumlu sonuçlarla, yüzlerce hakemli klinik deneyde incelenmiş ve test edilmiştir.

Kendinizi keşfedin, bedeninizi keşfedin. Deneyin, yılmayın. Bu hayat ve bu vücut size ait. Sağlıklı bir beden hepimizin hakkı.

İlginizi çekebilir: Bu yaz için planınız ne: 5 farklı tatil önerisi

Duygu Ateşoğlu Psikolog Seyyah
Merhaba ben Duygu, 1993 doğumluyum. 2016'da Yeditepe-Psikoloji'den mezun olduktan sonra, çeşitli seminerler için yurt dışına çok fazla seyahat gerçekleştirdim. Seyahat etmek hem işim hem ... Devam