2019’un son pazarını nasıl geçirmek istersiniz?

Çok hızlı geçmedi mi 2019? Kimisi için kahkahalarla, sevinçlerle, kimisi içinse acılarla geçen bir yıl oldu diyebiliriz sanırım. Bazıları bir an önce bitsin isterken, bazılarının hep 2019’da kalmak istemesi bu sebepten olsa gerek.

Yeni yıllar hep heyecanlandırmıştır beni. Hep daha güzel olacağına inanırım yeni senenin. Bazen hayal kırıklıklarına uğratsa bile, bazı yılların daha güzel olur gelişi…

Birkaç gün sonra yeni yıla merhaba diyoruz. Peki ne kadar farkındayız yeni senenin öneminin? Bu pazarın yalnızca bu yılın değil, aynı zamanda içinde bulunduğumuz on yılın son pazarı olacağını hiç düşündünüz mü mesela? Yepyeni bir dönemin başlayacak olması sizi de heyecanlandırıyor mu peki?

Kim bilir neler değişecek hayatlarımızda… On yıl sonra nerede görüyorsunuz kendinizi? Adeta iş görüşmesi sorusu gibi, değil mi?

Ne dersiniz haddini bildirelim mi 2019’a ve tabii ki veda edeceğimiz bu on yıla? Son pazarını sizi en mutlu edecek şekilde karşılamak… Nasıl fikir ama?

Tüm planları, işleri, randevuları bir kenara bırakıp, yapmaktan en çok keyif aldığınız ve elbette uygulama ihtimalinizin olduğu bir aktiviteyi düşünün şimdi. İşte bu pazar için planınız hazır. Bütün kötü anılara rağmen, bu on yıla en güzel şekilde veda edebilirsiniz artık.

Belki yemek yapmaktır size keyif veren, belki yürüyüşe çıkmak…

Kim bilir belki arkadaşlarınızla kahvaltıya gitmek veya pijamalarınızı çıkarmadan tüm günü evde kitap okuyarak geçirmek…

Eğer sinemaya gitmeyi seviyorsanız, hemen pazar günü gösterimdeki filmlerden birine bilet alın.

Sevgilinizle vakit geçirmek ya da aile ziyareti ise size huzur veren, hemen onları arayıp pazar planlarına sizi de dahil etmelerini isteyin…

Eğer kısa bir hafta sonu tatili güzel olurdu diyorsanız, bütçenizi gözden geçirebilirsiniz…

Denize girmek ise size keyif veren, deniz kenarına gidin ve tüm günü sahilde geçirin…

Orman yürüyüşlerinden keyif alıyorsanız ve hala bir orman bulabilecek kadar şanslıysanız, hiç vakit kaybetmeden rotanızı belirleyin.

Her ne ise keyif aldığınız şey, bu yazıyı okuduktan sonra pazar planınızı ona göre yapabilirsiniz.

En önemlisi ise, geride kalan bu on yılın her geçen günü bizi daha da fazla etkisi altına alan ve hayatlarımızın merkezinde yer edinen cep telefonlarından mümkün olduğunca uzak durmaya çalışın bu pazar.

Sanal bir dünyadan değil de, anı yaşayabileceğiniz, her dakikasını hissedebileceğiniz gerçek bir dünyadan uğurlayın bu on yılı.

Herkese önce sağlıklı, sonrasında ise kendinize değer verdiğiniz, mutluluklarla dolu, bol kahkahalı bir on yıl dilerim…

İlginizi çekebilir: 2020’ye son 3 ay: Hedeflerinizi gerçekleştirmek için hala zaman var

Gizem Okut
1986 yılında İstanbul’da doğdum ve Kıbrıslıyım. 2010 yılında DAÜ’de Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünü bitirdikten sonra Londra'da moda yazarlığı da dahil olmak üzere moda ... Devam