Zor zamanlardan geçerken kendinize hatırlatmanız gereken cümleler

Hayatta hepimiz zor zamanlar geçiriyoruz. Bu zor zamanlardan geçerken zihnimizi bize yardımcı olacak şekilde organize etmek gerekiyor. Bunu sağlamanın yolu, günlük pratikler yapmaktan geçiyor. Bilinçli olarak zihnimizi boşaltmayı öğrenmeli ve bunu düzenli olarak kendimize hatırlatmalıyız. Böylelikle bir sonraki adımı atmaya, ilerlemeye daha açık olabiliriz.

Kendimizi iyi hissettiren, doğru düşünceleri zihnimizin en üst noktasında tutabilirsek, onlara en çok ihtiyacımız olan zamanlarda kolayca ulaşabiliriz. Huzur; sessiz, sorunsuz veya zorlukların olmadığı bir ortam anlamına gelmiyor. Huzur, tüm bunları yaşarken sakin ve güçlü kalabilmek anlamına geliyor.

Böylelikle bir sonraki adımı atmaya, ilerlemeye daha açık olabiliriz.

İşte zor zamanlarda umudunuzu ve motivasyonunuzu yakalamak için kendi kendinize tekrar etmeniz gereken cümleler:

“Hayat her an değişiyor, ben de değişebilirim”

İnsan zor zamanlardan geçerken gelecekte de hep zorluklar olacağını düşünür. Ancak güzel zamanların hemen biteceği endişesi taşır. Eğer gözünüzün önünde geçmişten kalan acıları, zorlukları silmezseniz, geleceğe hep bu kirli gözlük camından bakarsınız.

“Olanı olduğu gibi kabul ederim, ondan ders çıkarırım”

Birçok insan sadece hayatta başına gelenleri kabul edemediği için kendini mutsuz ediyor. Siz onlardan biri olmayın. Kafanızda yarattığınız düşüncelerden kurtulun. Sadece yaşadığınız anı ve kendinizi kontrol edebilirsiniz.

“Acı, öfke ve zorluklar beni motive eder”

Öfkelenmek yerine, yaşadığınız her şeyden ders çıkarın. Kıskançlık duymak yerine, hayranlık durun. Endişe duymak yerine harekete geçin. Şüphe duymak yerine inanç duyun. Hayatınızın büyük bölümü, olaylar karşısında verdiğiniz yanıtlardan oluyor. Bu da aslında sizin kontrolünüz altında olan bir alan.

“İstediğim şeylere doğru ilerliyorum”

Günlük küçük rutinler oluşturmak, attığınız küçük adımların önemini fark etmek aslında uzun vadede büyük değişimler ortaya koyabilmenizi sağlıyor. Bunu hepimiz kabul etsek de zor zamanlardan geçerken böyle düşünmeyebiliyoruz. Her şeyin düzelmesini ve bunun hemen olmasını istiyoruz. Yüz kiloluk bir ağırlığı kaldıramayabilirsiniz ancak her gün bir kilo kaldırarak toplamda yüz kiloyu yerinden oynatabilirsiniz.

Bazen ilerlemek zor olabilir. Böyle durumlarda sabırlı olun ve ilerlemeye devam edin.
“Harcadığım çaba hiçbir zaman boşuna değildir”

Bazen ilerlemek zor olabilir. Böyle durumlarda sabırlı olun ve ilerlemeye devam edin. Bir şeyle mücadele ediyor olmanız, başarısız olduğunuz anlamına gelmez. Her büyük başarı, biraz mücadele gerektirir. Attığınız her adımın, aslında bir sonraki adım için hazırlık olduğunu unutmayın.

Kaynaklar:
Marc&Angel
Lifehack

 

İlginizi çekebilir: Hayatınızı değiştirecek 12 az bilinen karma yasası

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!