Zodyak ve kristaller: Aslan burcu ve değerli taşları (23 Temmuz-22 Ağustos)

Aslan burçları, burç özelliklerinin tamamını Güneş’ten alır. Güneş gibi sıcak, pozitif, sevgi dolu, eril enerjinin gücüne sahiptir. Aslan burçları yönetmeyi sever, aşırı ısrarcı olur ve olmasını istediği konularda karşısındakine baskı yapar.

Aslan burcu erkekleri genelde fiziksel olarak uzun boylu ve iri kemikli olur, coğrafyaya göre değişiklik gösterebilmekle beraber açık tenli olurlar, Aslan burcu kadınlar saçlarına ve dış görünüşlerine çok önem verirler, girdikleri ortamlarda tüm dikkatleri üzerlerine çekebilirler, aşırı dikkatli ve fazlaca ayrıntıcı olurlar. Aslan burçları çok fazla çalışırlar ve çok güç harcadıkları için öfke problemi yaşamaları muhtemeldir.

Doğal taşlar burçlarımıza göre eksik hissettiğimiz ve pozitife çevirmek istediğimiz durumlarda bizlere yardımcı olabilir. Taşların faydalarından bileklik, kolye gibi takı olarak faydalanabileceğimiz gibi yanımızda bulundurarak veya bir ortamda bulundurarak da faydalanabiliyoruz.

www.soulmeps.com üzerinden doğal taş bilekliklere, meditasyon taşlarına ve taşların özelliklerine ulaşabilirsiniz. Aslan burcuna uyumlu doğal taşların genel özelliklerine bakacak olursak…

Güneş taşı

Güneş taşı motivasyon verir ve korkulardan, takıntılardan uzaklaştırır, kötü rüya ve kabusları önler, başarısızlık korkusu olan Aslan burçları için bu korkunun önüne geçer.

Kehribar taşı

Yoğun çalışma temposu sebebi ile gergin ve öfkeli olabilen Aslan burçlarını sakinleştirip yatıştıracak olan taş kehribardır. Amber adıyla da bilinir. Kehribar taşı sayesinde Aslan burçları bireyler net ve sağlam karar verirler.

Kristal kuvars 

Aslan burcu kişilerin gücüne güç katan kristal kuvars buzlu cam görünümdedir, kristal kuvarsa sahip Aslan burçları kendilerini cesur, pozitif ve ılımlı hisseder. Aslan burcunun frekansında en hızlı uyumlandığı taş kristal kuvarstır.

Sitrin

Sitrin taşı çakraları dengeler ve aurayı temizler, bağışıklığı güçlendirir ve Aslan burcunun özgüvenini en üst noktaya taşır.

Aventurin

Aventurin taşı, Aslan burçlarının inişli-çıkışlı duygu durumlarını dengeler ve hayatlarına iyimserlik, neşe ve pozitiflik getirir. Aşk hayatında tutarlı olmayı sağlar ve çiftler arasındaki gerilimi azaltır, geniş ufuklar açar ve kendini sıkışmış hissedenler için sınırsız imkanların var olduğunu hatırlatır.

Dağ kristali

Necef taşı olarak da bilinir, pratik zeka oluşturur ve problemlerin üzerinden hızlıca gelmeyi destekler.

Granat

Yine yoğun tempoları sebebi ile zaman zaman yaşanılan unutkanlıkları engelleme konusunda granat taşı tamamlayıcı olacaktır. Granat taşı unutkanlığı azaltır, hormonları dengeler ve bedensel zayıflığa iyi gelir.

Hematit

Hematit taşı barışı temsil eder, cesaretli olmayı sağlar, kötülüklerden korur, matematik öğrenmeyi kolaylaştırır ve zihni berraklaştırır.

Jasper

Jasper taşı sersemlik hissinin vücuttan atılmasını sağlayacaktır ve vücudun kendi kendini onarmasını destekler. Toprak elementini simgeler ve sevgi enerjisini çoğaltır.

Kaplangözü

Aslan burcunun ana gezegeni olan Güneş’ten enerjisini alan kaplangözü taşı güneş enerjisini depolayarak bedendeki tüm negatif enerjiyi pozitif enerjiye çevirir

Labradorit

Labradorit taşı üçüncü gözün aktif olmasını sağlar ve sezgileri kuvvetlendirir, duru görü aktifleşmesi sayesinde geniş vizyonlara erişme kolaylığı sağlar.

Oniks

Oniks taşı Aslan burcu bireylerde iletişim dilini yumuşatacaktır, gelecek kaygısından kurtulma konusunda destekleyicidir ve toplulukla uyumlu olmaya yardımcı olur.

Turmalin

Turmalin taşı denge taşıdır ve iniş-çıkışlı duygu durumunu dengeler. İç huzursuzluk ve yıpranmışlık hissinden uzaklaştırır ve bağımlılıklardan kurtulmaya yardımcı olur. Erkeklerde hormon sistemini dengeler ve rahat uyumanızı sağlar. Odaklanmayı kolaylaştırır. Beden ve zihni dengeleyerek ve güçlendirerek duyarlılığı artırır.

İnci

İnci taşı gizem ve başarıyı simgeler, şefkat ve sevgi enerjisi yayar. Azimli ve huzurlu olmayı sağlar ve iletişim dilini güzelleştirir.
Doğal taşlardan hazırlanmış el yapımı bileklikleri www.soulmeps.com’dan satın alabilir, sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Zodyak ve kristaller: Yengeç burcu ve değerli taşları (22 Haziran-22 Temmuz)

Huriye Çelik Tarakçı
İstanbul Üniversitesi Sigortacılık bölümünden mezun olduktan sonra kariyerime dijital medya sektöründe başladım. Eğitim hayatına başladığım ilkokul yıllarında bile içindeki manevi güce inanan, lise yıllarından ... Devam