Yıllar boyu genç ve güzel kalmanıza yarayacak yaşam önerileri

Her gün birçok kadın en iyi görünümüne ulaşmak için bazı adımlar atıyor ve ulaşmak istediği bu en iyi görünümünün uzun süreli olmasını istiyor. Her ne kadar bu sorunun çözümü herkes için farklı olsa da, bazı belli başlı prensipler uygulayarak hem iç hem de dış güzelliğe ulaşmanız mümkün. İşte o prensipler:

Sizinle aynı bakış açısına sahip arkadaşlarınız olsun

Yapılan araştırmalara göre her bir kişi yaşamı boyunca ortalama 5 kişiyle yakın arkadaş oluyor ve tüm zamanını onlarla geçiriyor. Size en yakın 5 arkadaşınıza bakın. Onlar hayatınızda istediğiniz niteliği ve kaliteyi sergiliyorlar mı? Birçok zaman arkadaşlıklar, siz bu insanların hayat tarzını optimist, güzel ve çekici bulmasanız bile mecburiyetten ya da alışkanlıklar sebebiyle devam ediyor.  Etrafınızda sizinle aynı bakış açısına sahip, sizi anlayabilecek insanlar olsun. Bu insanlar sizin hayatınıza olumlu etki edecektir.

Uyku alışkanlığınıza dikkat edin

uyuyan kadın
Uzmanlar her gece en az 7-8 saat uyumanın yıllar boyu genç ve güzel kalmanıza katkı sağlayacağını belirtiyor.

Güzellik uykusu aslında bir efsaneden çok daha öte bir şey. Her gün düzenli uykunuzu almanız enerji seviyenizin artmasına ve stresinizin azalmasına yardımcı oluyor. Uzmanlar her gün en az 7-8 saat uyumanız gerektiğini ve bu sayede genç ve öz güvenli görünebileceğinizi dile getiriyorlar. Uyku kalitenizi etkileyen en önemli faktörlerden biri de yatağınızın kalitesi. Yeni bir yatak satın aldığınızda, yatağınız genellikle 8-10 yıl arasında sizin kaliteli bir uyku uyumanızı sağlayacaktır. Eğer uyku problemi yaşıyorsanız, sebebi yatağınız olabilir.

Mutluluğunuzu yansıtmaktan çekinmeyin

Mutlu ve optimist olmak gibi olumlu tutumlar nasıl göründüğünüz ya da hissettiğiniz konusunda belirleyici oluyor. Bardağın hep yarısının dolu olduğunu düşünürseniz, bu bakış açısı hayatta birçok zaman gülümsemenize ve küçük şeyleri bile takdir edip mutlu olmanıza yardımcı olacaktır. Gülümsemenizin de çevrenizdeki herkesi mutlu edeceğini unutmayın.

Kilonuzu kontrol altına alın

kilo kontrolü
Metabolizmanızı hızlandırmak için yapacağınız küçük değişiklikler, yıllar boyu aynı kiloda kalmanızı sağlayacaktır.

İdeal olanı, kişinin uzun süre aynı ve ideal kilosunda kalabilmesidir. Bu, tükettiğiniz şeylerin farkında olduğunuzu ve düzenli olarak egzersiz yaptığınızı gösterir. Metabolizmanızı artırmak adına yapacağınız küçük değişiklikler, uzun süre boyunca aşağı yukarı aynı kiloda kalmanızı sağlayacaktır. Metabolizma hızlandıran yemekler yiyerek, tempolu yürüyüş ve ağırlık antrenmanı yaparak metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz. Eğer kilo vermeye çalışıyorsanız, ideal olanı yavaş ama emin adımlarla ilerlemektir.

Yeme alışkanlığınıza dikkat edin

Yeme alışkanlığınız yıllar boyu güzel kalmanızda hayati derecede önemli rol oynamaktadır. Sağlıklı ve dengeli beslenmeye geçmek, cildinize sağlık ve ışıltı kazandırmak için atmanız gereken en önemli adımdır. Sağlıklı beslenme düzenli olarak sebze, meyve ve balık tüketimiyle ve vücudu susuz bırakmayarak gerçekleşir.

İlgili yazı: Yeme alışkanlıklarınız kilo almanızı nasıl etkiliyor?

Hep genç kalın

Bazı zamanlar eğlenmeniz ve oyun oynamanız gerektiğini unutmayın. Ne kadar ciddi bir insan olursanız olun, içinizdeki çocuğu kucaklamaktan ve ortaya çıkarmaktan asla vazgeçmeyin. Gözlerinizi ve kalbinizi daima hayatın güzelliklerine ve coşkusuna açın ve şu soruyu düşünün: ‘Eğer yaşımı bilmeseydim, kaç yaşında hissederdim kendimi?

Kaynak:

lifehack.com

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!