Yılbaşında ev partisini unutulmaz yapmak isteyenler için altın değerinde tavsiyeler

Ev partileri her zaman bambaşka bir yere sahip. Konu bir de yılbaşı partisi olduğunda tüm sevdiklerinizin yanında olduğu, herkesin kendisini rahat hissettiği unutulmaz bir ev partisi de herkesin hayali oluyor. Eğer siz de yılbaşı için evinizde bir parti organize etmeyi planlıyorsanız bu yazıyı okuduktan sonra planlarınızı bir kez daha gözden geçirmelisiniz. Zira yılbaşı partisi için herkesin beklentisi yüksek!

 1. Doğru insanları davet edin

Birçok arkadaşınız olabilir ama eğlenmek için hepsini çağıramazsınız. Hatta çağırmamalısınız! Aynı eğlence yapısına sahip olduğuna inandığınız arkadaşlarınızı davet edebilir ve onların da benzer arkadaşlarını çağırmasını isteyebilirsiniz.

2. Evi partiye hazırlayın

Herkes parti yapabilir ama sizin partinizi özel ve unutulmaz yapacak şeylerden birisi de dekorasyon olmalıdır. Yılbaşı partinizde evinize bütçenize göre dekor yapabilirsiniz. Farklı odalarda farklı ambiyans yaratırsanız harika olur. Dans etmek isteyenler için, oturup muhabbet etmek isteyenler için farklı alanlar yaratmanız insanların birlikte daha fazla sosyalleşmesine ve sürekli aynı şeyi yapmaktan sıkılmamasına yardımcı olacaktır. Unutmayın, davetlileriniz kendisini normal bir ev partisinden daha özel hissetmeli.

3. İçecekleri ayarlayın 

Yılbaşında yapacağınız ev partisinde servis etmek için alkol sponsorunuz ya da sizin tüm alkolleri alacak bütçeniz yoksa davetlilerden etkinliğe katılım için para talep ederek gerekli tüm alkolleri temin etmelisiniz. Buzları ve bardakları da unutmayın! Alkolleri servis etmek için barmen ayarlamak da katılımcıların sadece eğlenceye odaklanması için önemli bir etken.

4. Yiyecekler hazırlayın

Ev partilerinin en büyük hatalarından birisi de yiyeceklerin ayarlanmaması. Eğlenceyi sadece ‘içmek’ olarak görmemek gerekir. Davetlilerinizin saatler boyunca evinizde dans edeceğini, alkol tüketeceğini göz önünde bulundurmalı ve atıştırmak için yiyecekler ayarlamalısınız.

5. Müzik, müzik, müzik

Partinin en önemli unsuru; müzik ve ses sistemi. Davet ettiğiniz insanların seveceği bir müzik listesi hazırlamak ya da tanıdık dj arkadaşlarınızdan destek almak, evin büyüklüğüne göre bir ses sistemi ayarlamak gecenizin eğlencesini katlayacaktır. Herkes kafasına göre müzik açmaya başlarsa parti çığrından çıkmaya başlıyor demektir, şimdiden haberiniz olsun. Partymag Spotify kanalı da size yılbaşında yardımcı olabilir.

6. Plan yapın

Plansız yapılan şeylerin sonuçlarının hüsran olacağını hayatınızın diğer aşamalarında da deneyimlemiş olmalısınız. Ev partisi için de durum aynı. Etkinlik öncesinde her şeyi planladığınıza emin olun ve birkaç gün öncesinden planlarınızın nasıl gittiğini kontrol etmeyi unutmayın.

7. Eğlenin, eğlendirin

Eğer ilk altı maddeyi başarılı bir şekilde yaptıysanız artık en önemli şey; eğlenmeniz. Arkadaşlarınızla kadehlerinizi kaldırın, muhabbet edin, dans edin, oyunlar oynayın. Emin olun insanlar sizi eğleniyorken gördüklerinde daha rahat olacak ve sizinle eğlenecekler.

Yeni yıla ev partisinde değil de bir mekanda girmek istiyorsanız da PARTYMAG uygulamasını indirebilirsiniz. İstanbul’da yüzlerce mekan arasında müzik tarzınıza göre parti bulabileceğiniz Partymag mobil uygulamasıyla siz de en uygun partiyi kolayca bulabilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir: Yeni yıl sofrasını az hasarla atlatma sanatı

Fatih Yıldırım
İstanbul’un en büyük eğlence rehberi olan Partymag platformunun kurucu ortağıyım. Yüzlerce mekanda binlerce etkinliğe katılarak gece hayatı gurmesi olma yolunda da ilerliyorum. Müzik, sanat, ... Devam