Yetenek ve bakış açısı birleşince: Çektikleri fotoğraflarla mimariyi baştan yorumlayan ikili Anna Devis ve Daniel Rueda

Hepimiz dünyayı gezmek, farklı kültürlerin farklı özelliklerini yakından görmek, lezzetlerini denemek, fotoğraflarını çekmek istiyoruz. 

Şimdi size bunu en başarılı ve etkileyici şekilde gerçekleştiren iki kişiden bahsedeceğiz. İspanyol Daniel Rueda ve Anna Devis, dünyayı gezen ve gördükleri yerleri hepimizden daha farklı gören iki gezgin. Peki ne mi yapıyorlar?

İkili seyahat ettikleri şehirlerin mimarisini espirili bir dille tekrardan kurgulayıp, fotoğraflıyor. Geometri, perspektif ve bakış açısıyla fotoğraflarını eğlenceli birer hikaye haline getiren ikiliden Daniel Rueda fotoğraf çekmenin püf noktasını ise şöyle anlatıyor:

“Sadece göze güzel gelen bir görsel yeterli değil. Önemli olan çektiğin fotoğrafların kelimelere gerek kalmadan bir şeyler anlatabilmesi.”

Rueda ve Devis, çektikleri fotoğraflarda mimari eserlerle adeta bir bütün haline geliyorlar. Bu sayede zaten güzel ve büyüleyici olan binalar ve eserler çok daha ilgi çekici bir hale gelerek, yeni hikayeler anlatıyor. 

Rueda & Devis:

“Fotoğraflarını çektiğimiz yerleri biz bulmadık, onlar bizi buldu. Ayrıca bu güzel yerleri bulmak hiç zor değil, yeter ki ne aradığınızı biliyor olun.”

İşte ikilinin birbirinden yaratıcı fotoğrafları: