Yeşil mucize matcha çayıyla yaptığınız yüz maskesi ile güzelleşin

Son dönemin wellness trendleri arasında başı çeken matcha çayı, aslında bir tür yeşil çay. Bu hem rengi hem de tadıyla son derece cazip olan çay türünü, yıllardır bilip tükettiğimiz diğer yeşil çayın daha kuvvetli hali olarak düşünebilirsiniz. Daha önce Japon mutfağından dünyaya yayılan sağlıklı gıdalar başlıklı yazımızda da yer verdiğimiz matcha, toz halinde bulunduğu için demlenmek yerine sıcak suyla karıştırılarak içilir.

matcha
Matcha çayı

Matcha’nın metabolizmayı hızlandırma, bağışıklığı güçlendirme, sindirim sistemini düzenleme ve stresi azaltma gibi muhteşem etkileri var. Ancak bu mucizevi yeşil tozun etkilerinden faydalanmak için uygulayabileceğiniz tek yöntem sıcak çay halinde içmek değil. Çünkü matcha aynı zamanda cilde de çok iyi geliyor ve yüz maskesi olarak da hazırlanabiliyor. Aşağıdaki videoda kısaca matcha çayının faydalarını ve nasıl tüketilebileceğini izleyebilirsiniz. Bu çayla yapılan maske tarifleri ise yazının sonunda yer alıyor. İyi seyirler.

Matcha çayı ile yüz maskesi tarifleri

Matcha çayının faydalarını videoda izledik. Şimdi sıra geldi, bu çayı cilt güzelliğimiz için nasıl kullanabileceğimize:

Matcha-bal maskesi

1 çay kaşığı matcha tozu ile 1 çay kaşığı balı iyice karıştırıp yüzünüze sürün. 10-15 dakika kadar bekledikten sonra yüzünüzü ıslak bir havlu yardımıyla temizleyin. Her iki içeriğin de besleyici özellikleri sayesinde cildinizin yenilendiğini hissedeceksiniz. Balın yumuşatıcı, matcha’nınsa hücre yenileyici özelliğinden faydalanmak için bu maske birebir. Cildiniz çok kuruysa içine çok az Hindistan cevizi veya Hint yağı damlatmayı ihmal etmeyin.

Maskede kullanabileceğiniz diğer malzemeler:

  • Muz (Kuru ciltleri nemlendirdiği biliniyor.)
  • Sirke (Sivilce ve siyah noktaları gideriyor.)
  • Avokado (Kuru ciltleri beslemeye yardımcı oluyor.)
  • Bal kabağı (İçeriğindeki vitaminler cilt için oldukça besleyici.)

İlginizi çekebilir: Sağlıkla parlayan bir cilt için tüketmeniz gereken besinler

Kaynak:

wellnessmama.com

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!