Yeniden doğmuş gibi sağlıklı ve ışıltılı bir cilt: Cildinizi neme doyuracak öneriler

İçten bir gülümseme, bakımlı saçlar, bembeyaz dişler… Güzel, enerjik, sağlıklı ve genç görünmek söz konusu olduğunda akla ilk bu saydıklarımız geliyor olsa da; nasıl hissettiğimiz ve nasıl göründüğümüz konusunda oldukça etkili bir şey daha var: Cildimiz. Cildimiz, iyi görünmemiz üzerinde büyük bir etkiye sahip olmakla beraber, vücudumuzun dış etkenlere en çok maruz kalan bölümü olduğu için özenli en özenli bakımı da hak ediyor.

Doğru cilt bakımı cildimizde stres, beslenme ve yaşlanmanın etkilerini azaltmada büyük rol oynarken, cilt problemlerinin henüz oluşmadan önlenmesine de yardımcı olur. Tıpkı üzerinde yaşadığımız dünya gibi, bedenimizin de büyük bir kısmı sudan oluştuğu için, cilt bakımında üzerinde hassasiyetle durulması gereken en önemli konu ise cildimizi nemlendirmek.

Cilt bakımında nemlendirmenin yeri: Cildimiz neden neme ihtiyaç duyar?

Cildimiz, tıpkı vücudumuzdaki diğer organlar gibi hücrelerden oluşuyor. Hücrelerimizin ana maddesi olan su, vücudumuzda yeterli olmadığında; hücrelerimiz de, organlarımız da düzgün çalışamıyor.

Cildimiz, ihtiyacı olan suyu alamadığında, yani doğru nemlendirilmediğinde kuruyor, gerginleşiyor, pul pul görünüyor, kaşınıyor ve hatta sivilce, akne gibi cilt problemlerine ortam hazırlanıyor. Cilde canlılık, dolgunluk ve esneklik veren nemle birlikte kırışıklık ve lekeler gibi yaşlanma belirtileri de daha az görünür oluyor. Yani aslında cilt ne kadar doğru nemlendirilirse, o kadar genç ve sağlıklı görünüyor.

Cildinizi neme doyuracak öneriler

Düzensiz bir yaşam, kötü alışkanlıklar, dengesiz ve düzensiz beslenme, stres, kalitesiz ve yetersiz uyku gibi pek çok etken bedenimizin yanı sıra cildimizin de sağlığını olumsuz etkiliyor. Sağlıklı beslenme, düzenli egzersiz, kaliteli ve yeterli uyku, kişisel bakım gibi iyi yaşam alışkanlıklarını günlük rutinimize dahil etmek ise cildimizin sağlığını ve gençliğini korumamıza yardımcı oluyor.

Cilde dost: İyi yaşam alışkanlıkları

Sağlıklı ve mutlu bir hayat sürmek için edinmeniz gereken iyi yaşam alışkanlıkları, tıpkı bedenimiz, ruhumuz ve zihnimiz gibi cildimiz üzerinde de olumlu etkilere sahip. Günlük rutininize ekleyeceğiniz iyi yaşam alışkanlıkları ile cildinizin sağlıklı ve genç görünümünü desteklemeniz mümkün:

 • Yeterli ve kaliteli uyuyun: Organlarımız ve zihnimiz gibi cildimiz de uyku sırasında dinlenip yenilendiğinden, her gün ortalama 6-8 saat uyumayı ihmal etmeyin.
 • Düzenli egzersiz yapın: Spor yapmak, bedenimizi güçlendirdiği gibi modumuz üzerinde de pozitif etkilere sahip. Canlı, enerjik, stresten uzak ve aktif bir yaşam tarzı cildimizde de gözle görülür değişimler yaratabilir. Sporun terle birlikte atılan toksinlerle cildinizi arındırması da cabası.
 • Stresten uzak durun: Zihnimizi ve ruhumuzu modern yaşamın negatif etkilerinden korumak için olmazsa olmaz olan meditasyon stresten uzaklaşmamıza yardımcı olarak stresin cildimiz üzerindeki olumsuz etkilerini azaltıyor.
 • Sağlıklı ve dengeli beslenin: Daha sağlıklı, canlı ve genç bir cilt için beslenmenize antioksidanlar, C vitamini, A vitamini, Omega 3, selenyum, çinko ve bakır bakımından zengin besinleri eklemenizde; şekerli ve asitli yiyecek ve içeceklerden uzak durmanızda fayda var. Salatalık, kabak, marul, ıspanak, domates, karpuz, portakal ve üzüm gibi meyve ve sebzeleri sık sık tüketmeyi ihmal etmeyin.
 • Su tüketimini artırın: Vücudumuzun büyük bir kısmı sudan oluşuyor; cildimizdeki su oranı ise yaklaşık olarak %64. Cildimizi hem içeriden hem de dışarıdan besleyen su, hücrelerin doğru çalışmasında ve yenilenmesinde, ödem ve toksin atımında da rol alarak daha genç ve sağlıklı görünmemizi sağlıyor.

Cildinize nem desteği: Bakım önerileri

Cildimizin nemi hapseden doğal bir bariyeri vardır. Ancak bu bariyer zamanla çeşitli iç ve dış etkenler nedeniyle hasar aldığında, cildimiz kurur ve hassaslaşır. Cildimizi nemlendirmek cildin elastikiyetini ve dolgunluğunu artırırken; kuruluk, kırışıklık, akne ve sivilce gibi cilt problemlerinin oluşumunu engellemeye yardımcı olur. Cildinizi nemlendirmek için:

 • Cildinizi, cilt tipinize uygun bir nemlendirici ile düzenli olarak nemlendirin.
 • Cildinizi temizlerken aynı zamanda nemlendiren ürünler kullanmaya özen gösterin.
 • Cildimizdeki gözenekler duş esnasında açıldığı için, cildinize duştan sonra nemlendirici uygulayarak nem emilimini destekleyin.
 • Cildinizin ihtiyaçları gece ve gündüz değişebileceği için, ihtiyaca yönelik ürünleri tercih edin.
 • Cilt bakımınızda göz çevresini ihmal etmeyin.
 • Problemli bir cildiniz varsa, kullanacağınız ürünleri seçmeden önce bir dermatoloğa danışın.
 • Cilt bakım rutininize bağlı kalın.
 • Cilt bakım ürünlerinizde, cildin nemini korumaya yardımcı, hiyalüronik asit ve botanik trehaloz gibi içeriklere sahip ürünlere yönelin.

Cildinizi neme doyuracak içerikler: Hiyalüronik asit ve botanik trehaloz

Son yıllarda dermatologlar tarafından genç, ışıltılı ve dolgun görünen bir cilt için en çok önerilen içeriklerden biri hiyalüronik asit. Ağırlığının 1000 katına kadar nem tutabilen hiyalüronik asit, nemi cildimize çekerken, cildin nem bariyerinin güçlenmesine ve nemin ciltte hapsedilmesine yardımcı oluyor.

Doğanın en zor koşullarına bile dayanabilen, hatta 50 yıl boyunca susuz yaşayabilen diriliş bitkisini duymuş muydunuz? Peki diriliş bitkisinin çöl ortamında bile bu kadar süre suya ihtiyaç duymadan yaşamasını sağlayan trehalozdan haberdar mısınız? Diriliş bitkisinin mucizevi şekilde hayatta kalmasına ve canlanmasına yardımcı olan botanik trehaloz da günümüzde cilt nemlendiricilerde yer verilmeye başlanan en önemli içeriklerden biri. Güzel haber: Trehaloz aynı zamanda hiyalüronik asitle de uyumlu çalışarak cilde en yüksek oranda nemlendirmeyi sağlıyor ve ciltteki nemi koruyor.

Cildiniz için yeniden doğuş zamanı: Neutrogena Hydro Boost serisi yenilendi

Ultra hafif formüllü Neutrogena Hydro Boost, Neutrogena uzmanlığını doğadan ilham alan içerikler ve son teknoloji ile bir araya getirdiği yenilenen formülüyle daha sağlıklı görünen bir cilt için tekrar kullanıcıyla buluşuyor. Hydro Boost Serisi, içeriğindeki hiyalüronik asit ve doğada bazı bitki ve canlılarda stres koruyucu ve dayanıklılık artırıcı olarak bulunan trehaloz maddesi ile canlı ve sağlıkla ışıldayan bir cilt görünümü için özel bir cilt bakımı deneyimi sunuyor.

Cildinizi neme doyurmak için evde yaptığınız günlük cilt bakım rutininizi lüks bir deneyime dönüştüren Hydro Boost Serisi, cildi mevsim değişikliklerine hazırlayan ve soğuyan havaların neden olabileceği kuruluktan kurtulmanızı sağlayan yeni formülüyle de, tam bir bakım rutini için ihtiyacınız olan her şeye sahip.

 • Kremsi dokusu ile tüm gün sıkı ve ışıltılı bir cilt için eşit şekilde nemlendiren Neutrogena Hydro Boost Gel Cream’in içeriğinde yer alan Hiyalüronik asit cildin nemini artırırken, botanik trehaloz cilde nemi hapsetmeye yardımcı oluyor. Cildiniz nemlenmekle kalmıyor, nem kaybına karşı güçleniyor ve yeniden doğmuş gibi sağlıkla ışıldar.
 • Normal ve karma ciltler için hazırlanan Neutrogena Hydro Boost Water Gel Nemlendirici, ferah dokusu ile tüm gün sıkı ve ışıltılı bir cilt sunuyor. Kullananların yüzde 90’ına cildini yumuşak ve pürüzsüz hissettirmesi de cabası.
 • Daha pürüzsüz ve daha canlı görünmenize yardımcı olan güçlü formül ve hafif yapısıyla yorgun cildinizi anında canlandırmak ve cildi yoğun bir şekilde nemlendirmek için hazırlanan Hydro Boost Canlandırıcı Serum Kapsül içeriğindeki hiyalüronik asit, botanik trehaloz, antioksidan ve canlandırıcı E vitamini içeren mikro tanecikler her basışınızda seruma yayılıyor ve yoğun bir şekilde etkisini gösteriyor.
 • Neutrogena Hydro Boost Yorgunluk Karşıtı Göz Kremi, günün yorgunluğunu cildinizden ve göz çevrenizden uzaklaştırarak, yeni güne canlı bir görünümle başlamanız için 3’lü etki gösteriyor.
 • Neutrogena Hydro Boost Gece Kremi ise cildinizi ince, pürüzsüz, yumuşacık bir tül gibi sararak yorgunluk izlerini pürüzsüzleştiriyor; cildinizdeki yorgunluk döngüsünü tersine çevirmeye yardımcı olur.

Diriliş bitkisinin yaşam sırrı Threloz ve Hiyalüronik asit ile yenilenen formül, geliştirilmiş ultra hafif doku. Hydro Boost ile yeniden doğmuş gibi sağlıklı görünen ve daha ışıltılı bir cilt. Neutrogena Hydro Boost serisi ile tanışmak için tıklayın.

 

Bu içerik Neutrogena Hydro Boost Serisi katkılarıyla hazırlanmıştır.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!
Advertisement