Yeni yıl heyecanı ofislerdeyken şimdi yeniden ve yine ‘’Kırmızı’’ zamanı

Aralık ayının son günlerinde yepyeni bir yıla hoş geldin demeye bu yıl yine ile hazırlanıyoruz. Yıl sonları genel olarak yepyeni bir yılı karşılamanın heyecanı ile bir önceki yılı bitirmenin yorgunluğunun harmanlandığı zamanlardır bizler için. Yani geçmişte kalanları geçmişte bırakıp, yepyeni kıyılara ve maceralara yeni yıl ile birlikte yelken açmak gibi.

İşte bu güzel enerjiyi hissettiğimiz, tüm vitrinlerde indirimleri görebildiğimiz bugünlerde, ofis modamızı da yeni yıla uygun olarak tabi ki yılbaşının vazgeçilmezi ‘’kırmızı’’ ile kutluyoruz. Kırmızı aslında sadece yılbaşı ile de ilişkili değil, bu sezon tasarımcılarımızın kreasyonlarında en çok kullandıkları ve yine sonbahar-kış sezonunun en hit renkleri arasında.

kırmızı paltolar trend
Kırmızıyı geniş ve uzun paltolarda kullanarak tarzınızı ortaya koyabilirsiniz

Peki ofislerimizde kırmızı trendini nasıl uygulayabiliriz? Öncelikle bu sezonun en önemli trendlerinden geniş ve uzun paltolar yani maskülen tarzı kırmızı renk ile birleştiren, feminen tarzı maskülen üzerine uygulayan modeller. Bunlara ek olarak tabi ki pelerin montlar da ilk önerilerim arasında.

Sezonun en çok kullanılan parçalarından skinny kesimde yüksek bel pantolon modellerinde, özellikle süet veya deri üzerine uygulanmış kırmızıları ipek dokunuşta gömleklerimiz veya bluzlerimiz ile tercih edebiliriz. Bu kombinlerde özellikle şıklığımızı katmerlendirecek olan, kullanacağımız yüksek topuklu ayakkabılarımız veya yine aynı kırmızı tonu yakalayacağımız uzun kesim ceket modelleri tercihimiz olacaktır.

kırmızı kazak
Kırmızı örgü kazak ve elbise modelleri bu yıl öne çıkıyor

Ofiste rahatlık arayanlar içinse sezonun diğer bir önemli trendi öne çıkıyor, örgü kazak ve elbise modelleri. Bu modellerde kırmızı renk tercihimiz hem yeni yıl ruhunu yansıtmamıza hem de jean’lerimiz ile de rahatlıkla kullanabileceğimiz için şıklığımıza şıklık katacaktır.

Aksesuarda kırmızı
Ateş kırmızıdan en koyu tonlara kadar kırmızı rujlarımız ve kırmızı aksesuar şıklığımızın tamamlayıcısı olacak

Kırmızı elbette aksesuar ve makyaj trendlerinde de bizlere ofiste eşlik edecek. Özellikle kırmızı parlak deri veya süet dokunuşta tercih edeceğiniz çantalarınız bu sezonun diğer önemli trendleri arasında yer alıyor. Ateş kırmızıdan en koyu tonlara kadar kırmızı rujlarımız ise, günlük şıklığımızın diğer bir tamamlayıcısı olacak.

Sizler de bu yeni yıla ‘’kırmızı’’nın güzel enerjisiyle girin. Yıl bitmeden tavsiyem ofislerde kırmızı trendini kaçırmayın.

İlginizi çekebilecek diğer yazılar:

Paris Moda Haftası’nda objektiflere yakalanan en iyi sokak stilleri

Gelmiş geçmiş en ölümcül moda akımları

Pınar Özeken (Ulus)
2007 yılında Boğaziçi Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü ile Kimya bölümlerini bitirdi. Aynı üniversitede Biyomedikal Mühendisliği ve İspanya Pompeu Fabra üniversitesinde master derecelerini ... Devam