Yeni yıl alışverişlerinizi seyahat deneyimine çevirmek için 10 neden

Anneye, babaya, sevgiliye, en yakın dosta yeni yıl hediyesi alma ve bu koşuşturmacalı günlerde ihtiyaçları karşılama telaşı çoktan başladı bile. Peki mağaza mağaza gezip en güzel hediyeyi bulmaya çalışırken, aynı anda kendinizi de enfes bir seyahat deneyimiyle ödüllendirebileceğinizi söylesek? Yeni yıl alışverişinizi yaparken, kendinizi de es geçmeyip harika bir seyahat deneyimi ile ödüllendirin diyoruz çünkü…

Her seyahat sizi yepyeni biri yapar

İnsan, her seyahat sonrasında benliğine bambaşka tatlar ve renkler katar. Gidilen yerde söylenen bir halk şarkısı ya da tadılan yöresel bir yemek bile, mevcut karakterinize bir renk daha eklediğinizin işaretidir!

Şartlara kolayca adapte olmanızı sağlar

Seyahat edenler, önlerine çıkan her şarta kolayca adapte olurlar. Tembel bir koala mı yoksa her şarta uyum sağlayan pratik zekalı bir bukalemun olmak mı daha cazip? Sizce hangisi? 🙂

Hayata daha pozitif bakmanıza yardımcı olur

Her seyahat pek çok beklenmedik gelişmeye ya da aksiliğe gebedir. Bunu bilen seyahatseverler, hayatı daha spontane yaşarlar ve başlarına gelenleri değiştirme imkanları yoksa pozitif algılarını zedelemezler.

Seyahat etmek insanı daha iyimser kılar
Seyahat etmek insanı daha iyimser kılar

İnsani ilişkilerinizi geliştirir

Farklı kültürlerden gelen insanlarla anlaşıp kaynaşabilmek, insan olmanın doğal getirisi olan iletişim becerisini güçlendirir. Hatta bambaşka değer yargıları ve anlayışları olan bir toplulukla anlaşabilmek, insana hızlandırılmış bir empati yüklemesi yapabilir!

Sık seyahat etmek insanı korkularından arındırır
Sık seyahat etmek insanı korkularından arındırır

Doğa ile bağlantınızı güçlendirir

Büyük şehirlerde yaşayanların ortak problemidir zaman içinde doğa ile bağlarının zayıflaması. İşte seyahat edip, birbirinden farklı yer şekillerini ve doğa olaylarını gördükçe; doğanın muazzamlığından etkilenmek ve aslında onun bir parçası olduğumuzu hatırlamak kaçınılmaz olur.

Sizi daha aktif kılar

Seyahat ediyorsanız, o adımlar siz istemeseniz de atılır! Hangi gezgin, bir restoran bulmak uğruna 8 km yol yürümemiş ya da tek günlük seyahate daha çok sığdıracağım diye o müzeden bu sergiye koşmamıştır ki?

Korkularınızla baş etmenizi kolaylaştırır

Seyahat etmek biraz da risk almak demektir. Bu yüzden seyahat edenler, etmeyenlere göre daha gözü kara ve cesur olurlar.

Sık seyahat etmek insanı korkularından arındırır
Sık seyahat etmek insanı korkularından arındırır

Dünya’nın görülmemiş güzelliklerini görmenizi sağlar

Her ne kadar internet sayesinde dünya parmağımızın ucunda olsa da, Macchu Picchu’nun nefes kesen güzelliğini, Kamboçya’daki fantastik Angkhor Wat Tapınağı’nı ya da Lizbon’un nostaljik sokaklarını kendi gözlerinizle görmenin yerini hiç tutar mı?

Dünya muhteşem zenginliklerle dolu!
Dünya muhteşem zenginliklerle dolu!

Empati yeteneğini artırır

Özellikle, arkadaş grubu, aile ya da kalabalık bir grupla seyahat ediyorsanız yolculuk sırasında her kafadan bir ses çıkacaktır. Ancak iyi bir gezgin bu karmaşayı, geliştirdiği empati yeteneği ile kolayca alt edebilir.

Miles&Smiles ile yeni yıl alışverişleriniz ekstra mile dönüşür

Yeni yıl alışverişinizi seyahat deneyimine çevirmek için harika bir nedeniniz daha var: 3 Ocak’a kadar Miles & Smiles kartınızla yapacağınız 150 TL ve üzeri market, akaryakıt, giyim ve elektronik alışverişleriniz için toplamda, 2000 hediye mil kazanıyorsunuz. Üstelik kampanyaya Bonus Flaş uygulamasıyla katılırsanız, hediye milleriniz 2000 değil tam 2500 oluyor!

Kampanyaya katılmak için ilk alışverişinizden önce MIL yazıp 3340’a SMS göndermeniz yeterli.

M&S Yılbaşı kampanyasıYeni yıl alışverişlerinizi seyahat deneyimine çevirmeniz için gereken nedenleri listelediğimiz bu içeriğimiz Miles&Smiles katkılarıyla hazırlanmıştır.

 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!