Yeni sezonda pembe trendi her yerde: Pink is the new black

Bahara girerken pastel tonlarıyla ilgili bir yazı yazmak hep aklımdaydı, ancak Chanel 2017 Couture defilesi bana diğer pastellerin hepsini unutturdu. Dolayısıyla bu yazıyı pembeye adıyorum.

Chanel defilesinde Lily-Rose Depp ve Karl Lagerfeld’i görüp de bu fotoğrafa hayranlıkla bakmayan var mıdır bilmiyorum. O gelinliğin rengi, rengiyle kumaşın uyumu, kumaşın fırfırla uyumu, gelinlikte kullanılan kemer ve düğmelerin gelinliğin kalanıyla uyumu, ve en önemlisi de Karl Lagerfeld’in kıyafetinin gelinliğe uyumu kelimenin tam anlamıyla nefes kesiciydi.

pink1

Bu hafta pembeyi inceleyelim, sokak stillerinde nasıl kullanıldığına, en çok hangi renklerle yakıştığına bir göz atalım istiyorum. Pembe rengi kullanmak için ünlülerin sokak stillerinden ilham alın!

Öncelikle tüm zamanların stil ikonu Audrey Hepburn ve onun efsane pembelerinden başlayalım.

audrey hepburn

Audrey Hepburn’ün tarzı için sayfalarca, kitaplarca yazı yazılabilir. Ama bizi bu haftalık ilgilendiren, onun o asil tarzını sadece küçük siyah elbiselerle sınırlamamış olması. Beyaz eldivenlerle tamamladığı pembe kolsuz midi elbisesi, pembe desenli elbisesinin üstüne giydiği truvakar kol pembe paltosu adeta nesilden nesile aktarılacak bir moda dersi niteliğinde.

Alexa Chung da pembe için müthiş bir örnek!

Tarzına bayıldığım ünlülerden olan Alexa Chung, toz pembeyi sokağa en iyi uyarlayan isimlerden biri olmuş.

  • Toz pembe diz altı romantik elbisesini, kurdeleli sivri burun siyah babetler ve minik gümüş rengi yumuşak bir clutchla tamamlamış.
  • Kazayağı desenli pembe oversized tüvit ceketi o kadar güzel ki; küçük siyah elbisesi, kadife loaferları ve sırt çantası sadece cekete eşlik edebiliyor.
  • Siyah biker ceket ve şifon pembe elbisesi zıtlıkların mükemmelliğini temsil ederken, yüksek topuklu bağcıklı ayakkabılar bu iki zıtlığı birbirine bağlıyor.

alexa chung

Olivia Palermo’nun pembeleri

olivia palermo

Olivia Palermo tabi ki pembe rengi yorumlarken cesaretini gösterip farkını ortaya koymuş.

Kalem formundaki oldukça dar kesim pembe elbisesini, beyaz omuz detaylı hırkasıyla bir taraftan yumuşatırken, bir taraftan altına giydiği koyu renk sivri burunlu stilettolarla kesinleştiriyor. Dantelli pembe elbisesinin romantizmini, ortadan ayrılmış soft saç modeli ve inci küpeleriyle güçlendirirken bir anda zımba detaylı siyah ayakkabılarla bizi şaşırtıyor. Siyah deri sort çoğumuz için asi bir parçayken Olivia Palermo, şortunun üstüne pembe bir ceket giyerek kıyafetini bir anda çocuksu bir havaya sokuyor.

Ve diğerleri

Jessica Alba’nın midi kloş eteği, pembe rengine bir övgü niteliğinde. Siyah ve pembenin harika bir çift olduğunun en iyi kanıtlarından biri. Günümüzün ilham perilerinden Kendall Jenner, dizüstü kalem eteğini, basic gri bir t-shirt ve siyah aksesuarlarla tamamlayarak spor bir şıklık yaratmış. Rihanna’nın pamuk şeker görüntüsünün görsel bir şölen olduğunu kabul etmeliyiz. Bana göre Rihanna tarz sahibi bir kadın olsa da şık bir kadın olamadı hiçbir zaman; fakat pembe için bir yazı yazarken Rihanna’yı es geçseydim moda tarihi beni hiçbir zaman affetmezdi.

rihanna

Ünlülerimiz pembeyi böyle yorumlamışlar. Hazır bahar gelirken, ya şimdi kendinizi pembeyle şımartın ya da pembeleri bir başka bahara bırakın.

Alaz Balıklı
İzmirli. Bornova Anadolu Lisesi, Viyana Teknik Üniversitesi mezunu. Mimarlık bölümünü bitirdikten sonra Türkiye'ye dönerek 2 yıl boyunca çeşitli mimarlık ofislerinde çalıştı. 2015 yılının sonuna ... Devam