Yeni nesil AirPods Pro ile rakipsiz ses kalitesi, Aktif Gürültü Engelleme özelliği ve daha fazla kolaylık

Apple 7 Eylül’de gerçekleşen etkinliğinde, şimdiye kadarki en gelişmiş AirPods olan ikinci nesil AirPods Pro’yu tanıttı. Yeni H2 çipten güç alan AirPods Pro, Aktif Gürültü Engelleme ve Şeffaf Mod özelliklerinde sağlanan büyük gelişmelerle çığır açıcı bir ses performansı sunarken eskisinden daha da etkileyici, benzersiz bir Uzamsal Ses deneyimi yaşatıyor. Müşteriler şimdi Dokunmatik denetimle ortam oynatma ve doğrudan alt uçtan ses düzeyini ayarlama özelliğinin yanı sıra daha uzun pil ömründen, yepyeni bir şarj kutusundan ve kulağa daha iyi uyum sağlaması için ekstra bir kulaklık ucu boyutundan da yararlanabiliyor.

AirPods Pro (2. nesil) 9 Eylül Cuma gününden itibaren online olarak ve Apple Store uygulamasından sipariş edilebilecek ve 23 Eylül Cuma gününden itibaren mağazalarda satışa sunulacak. İşte AirPods Pro’nun öne çıkan özellikleri:

Çığır Açan Ses

Hafif ve kompakt bir gövdeye yerleştirilen yeni H2 çipin gücü olağanüstü bir akustik deneyim sağlıyor ve bir önceki nesil AirPods Pro’ya oranla iki kata kadar daha fazla gürültüyü engelliyor. Yeni bir düşük distorsiyonlu ses sürücüsü ve özel amplifikatör sayesinde AirPods Pro şimdi hem daha zengin baslar hem de daha geniş frekanslara yayılan olağanüstü netlikte bir ses sunuyor. Mümkün olan en iyi ses deneyimi ancak kulağa daha iyi uyum sağlayan bir kulaklıkla tamamlanabileceği için AirPods Pro yeni bir ekstra küçük kulaklık ucuyla geliyor. Böylece sihirli AirPods Pro deneyimi daha da fazla kişiye ulaşıyor.

Şeffaf mod sayesinde kullanıcılar çevreleriyle bağlantıda kalabiliyor ve etraflarındaki sesleri duyabiliyor. Adaptif Şeffaf Mod müşterilerin çok sevdiği bu özelliği şimdi daha da ileriye taşıyor. Güçlü H2 çipin sağladığı aygıtta işleme özelliği, yoldan geçen araçların sireni, inşaat makineleri, hatta konserlerdeki çok güçlü hoparlörler gibi kuvvetli çevresel gürültüleri azaltıyor. Böylece günlük dinleme deneyimi daha konforlu bir hale geliyor.

Hassas ve Etkileyici Sesler

Kişiselleştirilmiş Uzamsal Ses sayesinde AirPods ile dinleme deneyimi şimdi daha da etkileyici. Kullanıcılar kafalarının ve kulaklarının boyutuna ve şekline göre sesi farklı biçimlerde algılıyor. Her kullanıcı iPhone’daki TrueDepth kameradan yararlanarak kişisel bir Uzamsal Ses profili oluşturabiliyor. Bu profil tamamen kullanıcıya özel, hassas şekilde ayarlanmış bir dinleme deneyimi sunuyor. Kişiselleştirilmiş Uzamsal Ses özelliği, dinamik kafa izleme özelliğiyle iPhone, iPad ve Apple TV’de müzik, film ve TV programları oynatılırken kullanılabiliyor. 1

Pratik Özellikler

AirPods ailesinin sunduğu ve kullanıcıların çok sevdiği sihirli deneyim, yeni nesil AirPods Pro ile daha da iyi hale geliyor. Tüm Apple aygıtlarıyla anında eşleşmesi sayesinde AirPods Pro’nun kurulumunu son derece kolay yapılıyor. Ayrıca iOS Ayarları’ndaki AirPods’a özel yeni bölüm, kullanıcıların AirPods’un özelliklerini kolayca görmelerini ve kontrol etmelerini sağlıyor.

Kullanıcılar şimdi başka bir aygıt kullanmadan ortam oynatma denetimi yapabiliyor ve ses düzeyini yükseltebiliyor. AirPods Pro’daki Dokunmatik denetim özelliği, kulaklık ucuna yukarı veya aşağı doğru hafifçe dokunulduğunda ses düzeyinin hızla ayarlanmasını sağlıyor. Müziği değiştirmek, gelen aramaları yanıtlamak ve diğer işlevleri kullanmak için ise kulaklığın uç kısmına dokunmanız veya ellerinizi kullanmadan istekte bulunmak için “Hey Siri” demeniz yeterli oluyor. Gelişmiş yerleşik ten algılama sensörü ses çalmayı daha doğru bir şekilde açıp kapatıyor ve daha uzun pil ömrü sunuyor.

Daha Uzun Pil Ömrü

AirPods Pro birinci nesle göre 1,5 saat daha uzun dinleme süresi sunuyor ve bu süre Aktif Gürültü Engelleme özelliğiyle toplam altı saate kadar ulaşıyor.2 Kullanıcılar şarj kutusunu dört ek şarj için kullanarak Aktif Gürültü Engelleme özelliğiyle toplam 30 saate kadar, yani bir önceki nesilden tam 6 saat daha fazla dinleme süresinden yararlanabiliyor.3

Müşteriler şimdi AirPods Pro’yu MagSafe şarj aygıtı, Qi sertifikalı şarj platformu veya Lightning kablosunun yanı sıra Apple Watch şarj aygıtıyla da şarj edebiliyor; bu sayede seyahatlerinde daha fazla esnekliğe sahip oluyor. 

Yepyeni Şarj Kutusu

AirPods Pro yeni tasarlanan, tere ve suya dayanıklı4 bir şarj kutusuyla ve kulaklığın her zaman elinizin altında olmasını sağlayan bir askıyla5 geliyor. U1 çipe sahip iPhone’u olan kullanıcılar Tam Konum Bulma özelliğinin yönlendirmeleriyle şarj kutularının yerini belirleyebiliyor. Şarj kutusunun içinde, daha yüksek perdeden ses vermesi için yerleşik bir hoparlör de bulunuyor; böylece kutunun yerini belirlemek kolaylaşıyor.

Şimdi müşteriler şarj kutusunu kendi Memoji pozları, Animoji ve özel olarak hazırlanmış bir çıkartma listesi dahil olmak üzere kendi Memoji’leri ile kişiselleştirebiliyor. Lazer baskı yaptırmak için bir Memoji oluşturup Apple Store uygulamasına yüklemeniz yeterli.

AirPods ve Çevre

AirPods, gezegenimiz üzerinde minimum etki yaratacak çeşitli malzemeler ve özelliklerle tasarlandı. Tüm mıknatıslarda yüzde 100 geri dönüştürülmüş nadir bulunan toprak elementleri ve ilk kez olmak üzere katmanlı baskı devre kartlarındaki kaplamalarda yüzde 100 geri dönüştürülmüş altın yer alıyor. Kutudaki anakart lehimlerinde yüzde 100 geri dönüştürülmüş kalay, menteşede ise yüzde 100 geri dönüştürülmüş alüminyum kullanılıyor. AirPods Pro cıva, BFR, PVC ve berilyum gibi potansiyel olarak zararlı maddeler içermiyor. Yeniden tasarlanan ambalajın dış yüzeyinde şeffaf plastik kullanılmaması ve ambalajın yüzde 90’ı veya daha fazlasının lifli malzemelerden üretilmesi, Apple’ı 2025 yılına kadar tüm ambalajlarda plastik kullanımını tamamen sona erdirme hedefine yakınlaştırıyor.

Apple bugün küresel kurumsal operasyonlarında tamamen karbon nötr olmayı başardı. 2030’a kadar ise üretim tedarik zincirinin tamamı ve bütün ürün yaşam döngüleri dahil tüm çalışmalarında yüzde 100 karbon nötr olmayı planlıyor. Bu da satılan her Apple aygıtının bileşen üretimi, montaj, nakliye, müşteri kullanımı ve şarjdan geri dönüşüm ve malzemelerin geri kazanılmasına kadar her aşamada iklim üzerinde net sıfır etkiye sahip olması demek.

AirPods Pro ile tanışmak için Apple web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

  • Uzamsal Ses özelliği, desteklenen uygulamalarda uyumlu içeriklerle çalışır. Kişisel bir Uzamsal Ses profili oluşturmak için TrueDepth kameraya sahip bir iPhone gerekir. Kişisel Uzamsal Ses profili iOS, Ekim’de sunulacak olan iPadOS, Ekim’de sunulacak olan macOS ve tvOS dahil en yeni işletim sistemi yazılımının yüklü olduğu Apple aygıtları arasında eşzamanlanır.
  • Uzamsal Ses özelliği etkinleştirildiğinde 5,5 saat dinleme süresi.
  • Pil ömrü kullanıma göre değişir. Ayrıntılı bilgi için lütfen apple.com/tr/batteries adresini inceleyin.
  • AirPods Pro ve şarj kutusu, su sporları dışındaki spor ve egzersiz türleri için tere ve suya dayanıklı bir tasarıma ve IPX4 derecesine sahiptir. Tere ve suya dayanıklılık kalıcı değildir.
  • Askı ayrı satılır.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!