Yeni yılda yeni bir başlangıç yapın

Yeni Yıla Eskileri Unutarak Girin
Yeni Yıla Eskileri Unutarak Girin

Yeni yıl, geçmişinizi geride bırakıp yeni bir başlangıç yapmak için harika bir zaman. 2013’te kendi başarı ve mutluluk hikayenizi yeniden yazmak istiyorsanız; Uplifers olarak hazırladığımız önerilere bir göz atın.

Geçmişinizi geride bırakın.

Nereden geldiğinizin hiç bir önemi yok, önemli olan nereye gidiyor olduğunuz. Diğer yoldan gitseydim ne değişirdi diye düşünmek ya da pişmanlıklarınızla yaşamak yerine, geleceğe odaklanın. Geçmişi düşünerek harcadığınız vakti, geleceğinize yatırım yapmak için kullanın.

İdeallerinizi belirleyin.

Önünüzdeki bir senenin tam istediğiniz gibi geçtiğini hayal edin. Senenin sonunda nerede olurdunuz? Hayallerinizden yola çıkarak; sağlık, kariyer, para ve ilişkiler gibi başlıklar altında, hayatınızın her yönü için yeni ve uygulanabilir planlar hazırlayın. Sahip olduğunuz gücü, kendiniz için en iyi şekilde değerlendirin.

En iyi “kendiniz” olun.

İdealinizdeki “siz”i belirledikten sonra, onunla tutarlı bir şekilde yürümek, konuşmak ve o şekilde davranmak, kendinize olan güveninizi ve saygınızı arttırmakla kalmaz; sizi o “siz”e adım adım yaklaştırarak kendiniz hakkında mutlu olmanıza da yardımcı olur. Bu yıl hayatınızı, olmak istediğiniz “siz” gibi yaşayın.

Hayal edin.

Deneyimlerimizin ve hissettiklerimizin %95’i, iç iletişimimize dayanır. Çoğu zaman zihnimizde görüntüler canlandırır veya içimizdeki kendimizle konuşuruz. Eğer kendinizle iletişiminizi olumsuz şeyler üzerinden kuruyor ya da kendinize kötü davranıyorsanız, bu tutum mutlu olmanıza yardımcı olmaz. Her gün küçük adımlarla ilerleyerek, kendinizi olumlu düşünmeye ve davranmaya şartlandırın. Kendinizle iyi geçinin ve işleri zihninizde, olmasını istediğiniz gibi canlandırın.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!