Yemeksepeti, sürdürülebilir siparişler için Vertical Project’e çözüm ortağı oldu

Birçoğumuz, doğaya verdiğimiz zararı azaltmak, karbon ayak izimizi en aza indirgemek için bireysel çözümler bulmaya; sürdürülebilir, çevre dostu alışkanlıkları yaşamımıza katmaya çalışıyoruz. Bireysel çabaların yanı sıra günümüzde, birçok işletme, kurumsal şirket, kurum ve kuruluş da çevre dostu çalışmalara imza atarak doğayı koruma bilincine katkı sağlıyor. Bu konuda Türkiye’nin hızlı ticaret platformu olan Yemeksepeti de önemli bir adım atıyor ve sürdürülebilir çözümler sunuyor.

Kentsel sürdürülebilirliğin çok yönlü ekosistemini inşa eden Vertical Project’in çözüm ortakları arasında yer alan YemeksepetiVertical Project’in ilk merkezi olan Vertical 216’da hizmet verecek 5 farklı restoranın siparişlerini elektrikli motosikletlerle teslim edecek ve böylece 360 derece sürdürülebilir bir operasyon sağlanacak. Anlaşma kapsamında ayrıca bu merkezde 5 adet Yemeksepeti Green Base park yeri ve teslimat merkezi de yer alacak.

Kentsel sürdürülebilirlik girişimlerinin ilk örneklerinden olan Vertical 216, minimum atık ve minimum karbon ayak izi ile sürdürülebilir ürün ve hizmetler sunan bir merkez. Bu merkezde dikey tarım metoduyla yönetilen bir bahçe, atıksız mutfak çalışmaları, sürdürülebilir kentsel yaşam alanında çeşitli atölyeler, etkinlik ve festival alanları olacak. Sürdürülebilir yeme-içme ürünlerinin önemli bir yeri olan bu merkezde yer alan Markus, Ken Sushi, Nappo, Blok, Vertical Kitchen&Bar’ın tüm sipariş teslimatları ise Yemeksepeti’nin elektrikli motosikletleri ile gerçekleştirilecek. 

Yemeksepeti, bu iş birliği ile hızlı ticaret alanında sürdürülebilir çözümler üretme kararlılığını bir kez daha gözler önüne seriyor. Şimdiye dek platformu üzerinden ‘Yeşili Koruyalım’ seçeneği ile kullanıcıları ile birlikte her yıl tonlarca plastik ve kağıt atığı engelleyen Yemeksepeti, aynı zamanda pek çok STK’nın da desteklenmesine de aracılık ediyor. Son olarak sektörde bir ilk olarak karbon dengeleme inisiyatifini başlatan Yemeksepeti, 2020-2021 dönemine ait tüm ofis ve saha operasyonlarından kaynaklı karbon emisyonlarını oluşturduğu iki ormanla dengeledi. Bu çalışmalarına aralıksız devam eden Yemeksepeti, Vertical Project çözüm ortakları arasında yer alarak sürdürülebilirlik alanındaki çalışmalarını güçlendirdi.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!