Yaza sıkı bir vücutla girmeye niyetliyiz: Rock The Beach

Beslenme düzeni değişecek, şeker hayatımızdan çıkacak, suda terlenecek, o vücut toparlanacak!

Koca kışı devirdik, yaz kapıya dayandı. Hatta çoğumuz için geldi! Kışın rehavetini bahar havasıyla az biraz attık. İçimiz de ısınmaya başladı. Mutluluk hormonları yükselen bir grafik çiziyor. Mükemmel!

İşin bir de aksayan beslenme ve spor programları yüzünden gitmeyen, o gözünüze batan -fazlalık- kısmı var. O kalan, mutluluğunuzu ara ara gölgeleyen, tatil planları yaparken telaşlandıran “gölgeleri” dağıtmaya, bu yaza sıkı girmeye ve beachleri sallamaya niyetliyiz!

AquaJog’a merhaba, 21 günde şekere veda 
Rock The Beach

Sporun beslenmesiz bir işe yaramayacağını, ne yaptığınız kadar -hatta daha fazla- ne yediğinizin de önemli olduğunu unutmamak gerek. Şekerin vücudumuza verdiği zarar saymakla bitmiyor. Onu hayatımızdan güzel bir vedayla uğurlama ve hayatımıza bolca su ekleme zamanı geldi.

 • Spordan önce ne yemeli, spordan sonra ne yemeli, bu tatlı krizlerini bastırmanın sağlıklı bir yolu yok mudur gibi sorularla boğuşuyorsanız,
 • Kendime göre bir spor bulamadım, ne yapsam bu selülitler gitmiyor, dizlerimde, belimde rahatsızlık var spor yapamıyorum diyorsanız,
 • Hiçbir yere varılmayan o koşu bandında koşmaktan sıkılıyorsanız,

Yeni deneyimlere yelken açma vakti çoktan gelmiş demektir!

AquaJog antrenmanları + 21 Gün Şekersiz Beslenme programından oluşan Rock The Beach kampı 9 Mayıs’ta başlıyor! 9-30 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek Rock The Beach programı, The Cyprea ekibinin takibinde sağlıklı beslenmeyi hayatınıza entegre edebilmek ve Aqua Jog Club ile suyun vücutta yarattığı etkiyi deneyimlemeniz üzerine hazırlandı.

Neden 21 gün ve programın amacı ne?

Yapılan araştırmalar, 21 günün bir alışkanlığı kazanmak veya bir alışkanlıktan vazgeçmek için iyi bir süreç olduğunu söylüyor. Deneyimlerimiz de aynı sonuçları gösteriyor. Vücudunuzun ve damak tadınızın şeker eşiğini düşürmek, sporu destekleyen bir beslenme programıyla birlikte suyun gücünü keşfetmek için kendinize 21 gün vermeniz yeterli. 

Yapılan araştırmalar, 21 günün bir alışkanlığı kazanmak veya bir alışkanlıktan vazgeçmek için iyi bir süreç olduğunu söylüyor.

Programın asıl amacı; spor yaparken beslenmeyle ilgili soru işaretlerini ortadan kaldırmak, AquaJog’u ve şekersiz beslenme tarzını size kazandırabilmek. Kafa karışıklığı yok, sıkı bir program var.

Neden AquaJog?
AquaJog ile suda koşuyoruz.

AquaJog sayesinde kara antrenmanlarına göre daha kısa sürede sonuç alıyoruz. Bunun nedeni, suyun direncini kullanarak tüm kaslarınızı aktif çalıştırması ve suyun havadan 12 kat daha yoğun olması. Suyun direncine karşı dikey pozisyonda (tüm vücut yüzeyinizle suya karşı hareket ettiğiniz için) harekete geçtiğinizde direncin ne kadar arttığını göreceksiniz.

 • Suda, eklem ve kaslarınıza baskı uygulanmadığı için antrenman sonrası enkaza dönmeden hayatınıza devam edebilirsiniz.
 • Suda hiç olmadığınız kadar esnek olabilirsiniz. Yer çekiminden arınmış bir ortam olan suda karada yapamadığınız birçok hareketi daha rahat yapabilir, var olduğunu bile bilmediğiniz kaslarınızı keşfedebilirsiniz.
 • Suyun sürekli bir çarpma etkisi yaratması selülitlerin yok olması ve vücudunuzun daha kısa sürede toparlanmasını sağlar.
 • Saatte 800 kalori yakmaya hazır olun.
Bu 21 günden beklentimiz ne?
 • Sizi yepyeni bir spor deneyimi olan AquaJog ile tanıştırmak ve etkilerini deneyimlemenizi sağlamak,
 • Şekerli yiyecek yeme ihtiyacı hissetmemek. Hatta: “yemesem de olur, pek tatlı aramıyorum, tatlı yemek pek aklıma gelmiyor” gibi cümleler kurmak,
 • Yiyeceklerin etiketlerini okuma alışkanlığı edinmek,
 • Motivasyonu artırmak,
 • Daha sağlıklı bir görüntüye kavuşmak,
 • Daha enerjik hissetmek,
 • Ve tabii ki yaza sımsıkı, bomba gibi girmek!

Not: En büyük amacımız 21 günün sonunda eski alışkanlıklarımıza geri dönmek değil, edindiğimiz alışkanlıkları devam ettirmek.

Aynaya baktığınızda nasıl hissettiğinizdir önemli olan. Yüzünüz gülüyorsa, kendinizi gördüğünüz halinizle seviyorsanız, kendinize olan güveninizle sadece yazın sahiller değil, her an her yer sallanır…

ÖNEMLİ NOT: Uplifers’ın değerli okuyucuları için programa kayıtta %10 avantaj sağlıyoruz.

Programa katılmak için aşağıdaki linkten kayıt yaptırırken, promosyon alanına UPLIFERS kodunu yazmanız yeterli. Program hakkında detaylı bilgi ve kayıt için aquajogclub.com‘u ve Instagram sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. İletişim için de [email protected]’dan bize ulaşabilirsiniz.

Hazırsak hadi, ROCK THE BEACH!

Gizem Çalışkan
Spor hayatına 7 yaşında yüzmeyle başlayan Gizem Çalışkan, üniversite yılları boyunca yüzme kariyerini antrenör olarak devam ettirdi. Ege Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünden ... Devam