Yaz öncesi sıkılaşma ve pürüzsüzlük için: L’Occitane Artichoke Vücut Bakım Serisi

Yaz kapıda! Yakında güneşte bolca zaman geçirmeye ve eğlenmeye başlayacağız. Yeni yerler keşfedecek ve sahilde serinlemenin tadını çıkaracağız. Havaların iyiden iyiye ısınmasıyla birlikte, şimdiden kendimizi uçuş uçuş elbiselerin, bikini ve mayoların içinde hafiflemiş bir şekilde hayal etmeye başladık bile. Çünkü yaz demek, her anlamda fazlalıklardan kurtulmak demek! İşte yazla beraber gelen bu hafiflik hissinin vücudunuza da yansımasını istiyorsanız; diyet, egzersiz ve tabii cilt bakımı rutininizde birkaç basit değişiklik yapmayı düşünebilirsiniz. Üstelik şu sıralar, yaz sezonu boyunca iyi hissedebilmek için vücudunuza bakmanın da tam zamanı! Birinci kural; düzenli ve dengeli bir beslenme programıyla birlikte daha hareketli bir yaşam tarzı benimsemek, vücudunuzda çok ciddi bir fark yaratabilir. Bununla birlikte yaz öncesi vücudunuzun ihtiyacı olan sıkılaşma ve pürüzsüzlük için cilt bakımına özen göstermek de hayal ettiğiniz görünümü yakalamanızı sağlayabilir.

Vücudunuza içten dışa bakım yapın

Yaz öncesinde, vücudunuza ihtiyacı olan sıkılaşma ve pürüzsüzlüğü kazandırmak için içten dışa bakım yapmak oldukça iyi bir fikir! Ne demek istiyoruz? Bildiğiniz üzere hareketsiz bir yaşam tarzı, düzensiz beslenme ve hormon değişiklikleri, kan dolaşımını yavaşlatıyor, bu da bacaklarda ağırlık ve şişlik hissine, sıkılık kaybına ve portakal kabuğu görünümüne yol açıyor. Buna bağlı olarak sabahları hissettiğimiz hafifliği, gün sonuna doğru kaybetmeye başlıyoruz. Bu aynı zamanda kılcal kan dolaşımının da etkilenmesine yol açıyor. Sonuçta portakal kabuğu gibi istenmeyen bir görünüm bacaklara yerleşiyor ve vücut, sıkılığını kaybediyor. İşte vücudun tüm bu ihtiyaçlarını karşılayarak yapacağınız içten bakımın yanı sıra, spor ve doğru vücut bakımı ürünleri kullanarak vücudunuz için bütünsel bir bakım sağlayabilirsiniz.

Vücut bakımında doğal içeriklerin etkisini keşfedin

Söz konusu vücut bakımı olduğunda hepimiz vücudumuz için faydalı olanı isteriz. Bunu elde etmenin en etkili yollarından biri ise botanik içerikli ürünler kullanmak. Bildiğiniz üzere yüzlerce yıldır insanlar, cilt güzelliği için bitkileri kullanıyor. Hatta bugün cilt güzelliğinde etkili olduğu iddia edilen bakım malzemelerinin kaynağı da genellikle doğadan elde edilen bitkiler.

Mesela enginar… Detoks etkisine sahip bu süper gıdanın kozmetikte kullanımı için daha çok yapraklarına odaklanılıyor. Yapılan araştırmalara göre, enginar mikro kan dolaşımını tetiklemek için tek kelimeyle mükemmel. Enginar özü kılcal damarların çalışmasını tetikliyor, cildin sıkılığını x2 kat artırıyor, yağ hücrelerinin geçirgenliğini ise yüzde 60 oranında azaltıyor. Yani, enginarın etkileri adeta mucizevi!

Enginar mucizesinden faydalanan L’Occitane Artichoke vücut bakım serisi ile tanışın!

Bu yaz hayal ettiğiniz vücut görünümü için düzenli egzersiz, sağlıklı beslenme ve yeterli su tüketimi gibi sağlıklı alışkanlıklar edinmeyi unutmayın. Bir de tabii L’Occitane’ın Artichoke serisini düzenli kullanmayı!

Efsanelerden, lokman hekim reçetelerinden ilham alan L’Occitane, pişmiş enginar suyunun toksin atıcı, arındırıcı ve vücudu hafifleten özelliklerinden yola çıkarak Artichoke peeling ve masaj kremini geliştirdi. Vücuttaki ödem ve portakal kabuğu görünümü için efsaneleşecek bu yeni enginarlı seri için adeta 2023 yazına bir tür hediye diyebiliriz. Öyle ki, L’Occitane’ın çok iddialı olduğu Artichoke peeling ve masaj kremi, kullanıcı yorumlarına göre sadece 28 günde etkisini gösteriyor ve bacakları adeta yeniden yapılandırıyor!

L’Occitane’ın enginarlı masaj kremi nemlendirme için duş ve peeling sonrası mikrosirkülasyonu uyaran hafif bir masajla uygulanıyor ve böylece etkilerini hızlıca görebileceğiniz elastikiyet ve sıkılaşma süreci başlıyor. Siz de L’Occitane’ın Artichoke serisinin düzenli kullanımı ile bedeninize bütünsel bakım sağlayarak kolaylıkla pürüzsüz bir tene sahip olabilirsiniz.

Bu noktada, L’Occitane araştırmacılarının şu söylemine yer vermekte de fayda var: “Bütünsel güzelliğin sırrını arayanlar için yeni vücut bakım koleksiyonumuz Artichoke, gözle görünenin ötesinde kişinin kendisini yeniden tanımlayabileceği bir vücut bakımı sunuyor.”

L’Occitane Artichoke vücut bakım serisi ürünleri nasıl kullanılır?

Peki hem doğaya destek olan hem de vücudu yaza hazırlayarak eşsiz bir bakım deneyimi sunan L’Occitane Artichoke vücut bakım serisi ürünleri nasıl kullanılır? İşte etkili 2 adım:

1. Adım: Artichoke Body Scrub*

Isıtın ve aktive edin.

Artichoke vücut peelingini kuru bacaklarınıza uygulayın, uygulama sırasında yanma etkisini deneyimleyin. Masajla birlikte düzenli kullandığınızda mikrosirkülasyon canlansın, vücut hatlarınız yeniden tanımlansın; vücuttaki ödem, şikinlik ve portakal kabuğu görünümünü azalsın! (* %99 biyolojik olarak parçalanabilir bileşenler)

2. Adım: Artichoke Massage Cream*

Yenileme ve Sıkılaştırma

Enginar özlü masaj kreminin düzenli kullanımı ile cildiniz yoğun bir şekilde nemlensin, sıkılaşsın ve beslensin! Ödemden dolayı şişen bacaklarınız rahatlasın ve hafiflesin. Artichoke Massage Cream*’i Gua Sha masaj aleti ile birlikte kullandığınızda kılcal kan dolaşımını düzenlemeye yardımcı olur. Gua Sha, kremin etkinliği artırır. Kullanıcıların yüzde 100’ü* ürünün yalnızca bir aylık kullanımdan sonra bacaklarındaki ödemin azaldığını ve ciltlerinin sıkılaştığını belirtmiştir. (* %99 biyolojik olarak parçalanabilir bileşenler. ** Gua sha masaj aleti ile Artichoke masaj kremini kullanan 31 kullanıcı ile yapılan memnuniyet testi sonuçlarına göre)

Siz de enginarın bu mucizevi etkilerinden faydalanmak ve vücudunuzu yaza hazırlamak istiyorsanız  L’Occitane ile tanışmak için tıklayın!

* Bu yazı L’Occitane katkılarıyla hazırlanmıştır.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!